Hang választás

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q5 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

ulobika

Hang választás

Hozzászólás2021.05.21. 04:11

Sziasztok
Nem tudok a távirányitóval váltani a lejátszott film hangjai és a feliratai közt. Sem Kodi sem a Média alatt.
Köszi a segítséget.

Beast

Re: Hang választás

Hozzászólás2021.05.21. 10:58

ulobika írta:...Nem tudok a távirányítóval váltani a lejátszott film hangjai és a feliratai közt...

Ez mit jelent? Mi történik, amikor kiválasztod az új hangsávot? Vagy nem tudod, hogyan kellene kiválasztani?
HiMedia.hu adminisztrátor

ulobika

Hozzászólás2021.05.22. 16:26

ulobika írta:Sziasztok
Nem tudok a távirányitóval váltani a lejátszott film hangjai és a feliratai közt. Sem Kodi sem a Média alatt.
Köszi a segítséget.

Na akkor előről.
Most vettem egy Q5pro-t és még a régi rendszer volt rajta 2.1.1 nagyon nem akart semmi működni rajta én kis buta meg azt hittem, hogy a távirányíton azért van a subtile és az audio gomb, hogy azzal tudjam váltani mind a feliratokat mind a szinkron nyelveket. Na ha ennek így kéne működjön akkor még most sem így működik. Viszont frissítettem a q5-öt és már 2.1.7-es a rendszer viszont a Kodim még mindig "csak" 17.0 Kypton és ez csinál furcsa dolgokat. Nem tudom ezt kellene-e frissíteni vagy lehet-e de nem nagyon kerek még így a történet. A lejátszás hol elindul hol nem ha valamit elindítok nem tudok kilépni belőle.Vagy csak a fekete háttér van és a hang az megy rendesen. A szinkron hang váltására azt hiszem rájöttem de nem a távirányító erre megnevezett gombával. Tehát sajnos elég sok gondom van vele ahoz képest hogy 38e ért vettem. Szinte küzdök az első perctől fogva. De nem adom fel :)

Alex

Hozzászólás2021.05.23. 10:28

ulobika írta:
ulobika írta:Most vettem egy Q5pro-t és még a régi rendszer volt rajta 2.1.1 nagyon nem akart semmi működni rajta én kis buta meg azt hittem, hogy a távirányíton azért van a subtile és az audio gomb, hogy azzal tudjam váltani mind a feliratokat mind a szinkron nyelveket.

Szia!
Nem vagy buta, mert azok a gombok a távirányítón tényleg azért vannak, csak még meg kell tanulnod, hogyan kell a készüléket használni. A gombok használata a készülék saját lejátszójára a Media Center-re vonatkozik, nem a Kodi-ra. Ha a Kodit akarod használni, akkor tanulmányozd át a terméktámogatásnál a Kodi és Media Center összekapcsolását a wrapper segítségével, és ne a kodi lejátszóját használd, hanem a Media Centert.

Beast

Hozzászólás2021.05.27. 10:21

ulobika írta:Tehát sajnos elég sok gondom van vele ahoz képest hogy 38e ért vettem...

Hát, amíg nem kérdezel, nem tudunk segíteni. Eddig semmit nem kérdeztél, pedig azt mondod, sok gondod van vele, meg az árát emlegeted. Nem a lejátszóban van a hiba a leírtak alapján. Kérdezz, és akkor nem kell erőlködnöd, bosszankodnod, meg feleslegesen az eszközt okolnod, mert segítünk!

ulobika

Hozzászólás2021.05.28. 07:24

Beast írta:
ulobika írta:Tehát sajnos elég sok gondom van vele ahoz képest hogy 38e ért vettem...

Hát, amíg nem kérdezel, nem tudunk segíteni. Eddig semmit nem kérdeztél, pedig azt mondod, sok gondod van vele, meg az árát emlegeted. Nem a lejátszóban van a hiba a leírtak alapján. Kérdezz, és akkor nem kell erőlködnöd, bosszankodnod, meg feleslegesen az eszközt okolnod, mert segítünk!

Bocsi a gondok még mindig fentállnak csak igyekszek minden forumot és hozzászólást böngészni hátha találok benne megoldást.
Közben a teljes rendszert frissítettem
Build 2.1.7
Kernel 3.18.24
Kodi 19.1
ez egy pár dolgot megoldott pl nem kell minden film elindítása után quickcleant nyomnom hogy elinduljon a következő film
vagy, hogy ne csak a hangot játszale a filmből /ez a jelenség álltalában a media centerrel való lejátszáskor jött elő/, de a Távirányitón még mindig nem tudom működésre bírni a felirat és az audió gombokat.
És akkor a kérdés hogy állítsam be a készüléket vagy a programot, hogy működjön a felirat és audió váltó gomb a távirányítón.

Köszi

Beast

Hozzászólás2021.05.28. 12:35

ulobika írta:...És akkor a kérdés hogy állítsam be a készüléket vagy a programot, hogy működjön a felirat és audió váltó gomb a távirányítón.

A távvezérlő a HiMedia saját Media Center alkalmazásához készült. Ha a Media Center-t használod, működnek ezek a gombok, vagy a teljes menü (MENU gomb) elérése. Ha – ahogy Alex is írta – összekötöd a Medai Center-t és a KODI-t, akkor is működni fognak, mert a lejátszás gyaklratilag a Media Center-rel fog történni, a KODI csak a filmek kitallózásáig kap szerepet.

ulobika

Hozzászólás2021.05.28. 18:53

Beast írta:
ulobika írta:...És akkor a kérdés hogy állítsam be a készüléket vagy a programot, hogy működjön a felirat és audió váltó gomb a távirányítón.

A távvezérlő a HiMedia saját Media Center alkalmazásához készült. Ha a Media Center-t használod, működnek ezek a gombok, vagy a teljes menü (MENU gomb) elérése. Ha – ahogy Alex is írta – összekötöd a Medai Center-t és a KODI-t, akkor is működni fognak, mert a lejátszás gyaklratilag a Media Center-rel fog történni, a KODI csak a filmek kitallózásáig kap szerepet.

Azt hiszem rájöttem. A hálózaton keresztüli lejátszással van a gond. Azt nem szereti :(
Bakker akkor minek rá a hálózati kártya ? Hogy szinkronizáljon az óra :)
Nem tudsz(tudtok)olyan verziót ahol működik a hálózaton keresztűl is ???
Köszi

Beast

Hozzászólás2021.05.28. 20:45

ulobika írta:...A hálózaton keresztüli lejátszással van a gond. Azt nem szereti...
Nem, sajnos nem jöttél rá semmire. Természetesen semmilyen gond nincs a hálózati lejátszással. Persze, attól függ, mit értesz hálózati lejátszáson. Milyen protokollon keresztül játszol le és honnan, és mi az, hogy „nem szereti”? Csak és kizárólag etherneten keresztül, NFS-en használom, NAS-ról filmeket lejátszva. Semmi gond, sosem volt.
KÉRLEK, KÉRDEZZ, írd le, mi a gond, amivel találkoztál, mit próbáltál tenni, hogy megold, engedd, hogy segítsünk! Ne nyilatkoztass ki nem létező „tényeket”!

ulobika

Hozzászólás2021.05.29. 06:36

Beast írta:
ulobika írta:...A hálózaton keresztüli lejátszással van a gond. Azt nem szereti...
Nem, sajnos nem jöttél rá semmire. Természetesen semmilyen gond nincs a hálózati lejátszással. Persze, attól függ, mit értesz hálózati lejátszáson. Milyen protokollon keresztül játszol le és honnan, és mi az, hogy „nem szereti”? Csak és kizárólag etherneten keresztül, NFS-en használom, NAS-ról filmeket lejátszva. Semmi gond, sosem volt.
KÉRLEK, KÉRDEZZ, írd le, mi a gond, amivel találkoztál, mit próbáltál tenni, hogy megold, engedd, hogy segítsünk! Ne nyilatkoztass ki nem létező „tényeket”!

És műűűűűköööödik :)
Hazudnék ha azt állítanám, hogy a segítségetekkel sikerült megoldani a sok idegesítő apró hibát hiszen az , hogy nem kérdezel az nem segítség. De mint az elején is írtam nem adtam fel. És úgy érzem kicsit TI is félre értettetek mert nem az volt a szándékom hogy lefikázzam a Q5-öt csak nagyon el voltam keseredve, hogy a mai világban az ember vesz valamit és még napokon keresztül azzal kell küzdeni, hogy megfelelően működjön. De minden jó ha a vége jó és most azt kell mondjam, hogy jó és nem bántam meg, hogy a Q5-öt választottam. És bátran ajánlom mindenkinek.
Köszönöm

Vissza: Q5 Pro specifikus kérdések