UHD filmek lejátszása teljes képernyőn..

• Szerző
  • Üzenet

zoleekac

UHD filmek lejátszása teljes képernyőn..

Hozzászólás2017.12.16. 19:36

Sziasztok! ki tudja hogy lehet úgy nézni egy UHD filmet ,hogy ne legyen alul -felűl fekete sáv?
A tv-m uhd a lejátszó uhd a film Uhd mégsem tőlti ki a képernyőt.???

Beast

Re: UHD filmek lejátszása teljes képernyőn..

Hozzászólás2017.12.16. 20:21

Mekkora a film felbontása? Melyik firmware van telepítve?
HiMedia.hu adminisztrátor

zoleekac

Hozzászólás2017.12.16. 20:43

3840x2160. Wonder womannél. de volt olyan hogy a transformers utolsó lovagnál kisebbek voltak a fekete sávok.. én azt nem értem hogy miért nem használja ki a teljes képernyőt.Pedig az is UHD.

Beast

Hozzászólás2017.12.16. 22:35

zoleekac írta:3840x2160. Wonder womannél. de volt olyan hogy a transformers utolsó lovagnál kisebbek voltak a fekete sávok.. én azt nem értem hogy miért nem használja ki a teljes képernyőt.Pedig az is UHD.

MELYIK FIRMWARE VAN TELEPÍTVE? Miért nem a legújabb? A 2.0.4-nél már javítva lett ez a probléma, ahogy a leírásában látható. Ha nem a legújabb firmware-t használod (ami most a 2.0.6), akkor kérlek frissíts, mielőtt bármilyen problémához segítséget kérsz!

zoleekac

Hozzászólás2017.12.16. 23:35

Két napja vettem ezt a Q30 ast.7.0 android van rajta.nem tudom hol kell megnézni ezt a firmwaret....na mindegy.
azért köszi hogy foglalkozol a problámámmal.

zoleekac

Hozzászólás2017.12.17. 11:54

Másokat is kérdeztem, sehol nem lehet a UHD-s filmeket teljes képernyőn tórzításmentesen nézni....se Számítógépen se Média lejátszón se a Tv belső lejátszójával....Kár hogy ez így megy UHD film UHD megjelenítőn

Beast

Hozzászólás2017.12.17. 16:51

zoleekac írta:Másokat is kérdeztem, sehol nem lehet a UHD-s filmeket teljes képernyőn tórzításmentesen nézni....

Dehogy így megy, semmi gond vele! Szóval Q30-ról van szó. Ez is fontos, mert eredetileg ezt sem mondtad. De nincs gond a 4K-s filmekkel, torzítás mentesen jelennek meg, hacsak a tévén vagy a lejátszón nem állítod azt, hogy torzítsa bele a teljes képernyőbe. A 4K-s filmek képaránya pontosan az, mint a fullHD filmeké, így még 1080p-s képernyőn nézve is eredeti marahat a képarány, nem csak 4K-s tévén.

zoleekac

Hozzászólás2017.12.18. 11:39

Szia! :) Szóval a Q30-as lejátszóval teljesen meg vagyok elégedve.És egyáltalán nem akartam aránytalanul széthúzni a képet,se torzítani.Csak általában volt egy olyan logikus elképzelésem hogy nézhetem teljes képernyőn a szép filmeket.
De van példám arra hogy létezik ilyen.David Attanborough természetfilmjei 1080p-s felbontásnál arányosan nyújtás nélkül kitőltik a képernyőt.Lehetséges hogy azzal van a gond, hogy mozi filmeknél nem gondolnak a tv nézőkre és nincs optimalizálva a tvhez.másik érdekes, hogy a számítógépemen a PowerDVD lejátszóval /mert van egy csúszka/tudom fokozatmentesen állítani nagyítani a képet úgy hogy minden irányban arányos.de UHD-ban már ott se lehet.
mint írtam nekem már 7.0 android van a Q30-on.Akkor is frissítsem a firmwaret?már a használati utasításban megtaláltam hogy ,hogy kell?üdv Zoli

Beast

Hozzászólás2017.12.18. 12:07

zoleekac írta:...De van példám arra hogy létezik ilyen.David Attanborough természetfilmjei 1080p-s felbontásnál arányosan nyújtás nélkül kitőltik a képernyőt...

Írtad, hogy nem teljes képernyősek a 4K-s filmek Nálad. Kérdeztem, hogy milyen felbontású az ,amivel gondod van. Azt válaszoltad, hogy 3840x2160 pixel. Ez lehetetlen, hogy ne teljes képernyős legyen, mert ez pontosan a 4K képernyők felbontása. Hasonlóan, a 1080p-s filmeket – ahogy ezt is írtam az előbb – pontosan 2-szeresen kell nagyítania a lejátszónak, így miért is lenne torzítva az ilyen film?
Mindenki ek Android 7 van a Q30-on, nem is volt más android hozzá. De ahogy láthatod ITT, volt már frissítés a Q30-ra is. Ha nem ezt (2.0.5) a firmware-t használod, akkor előbb frissíts, mindig a legújabbról szeretnénk csak beszélgetni!
Vannak a nem 16:9 képarányú filmek, amelyek alapvetően a mozivászon szélesebb képarányához készülnek. Ezek vízszintes felbontású kisebb, mint 2160 pixel, vagy ha ennyi, akkor viszont fekete sávval van kitöltve alul felül. Bármelyik esetről is van szó, a Q30-on is tökéletesen, torzítás nélkül kell megjelenniük. Minden pixelnek a filmből pontosan egy fizikai pixelre (a képernyőn) kell esnie, így nincs ilyen esetben értelme olyasminek, mint egy PowerDVD szoftveres képtorzításának.

zoleekac

Hozzászólás2017.12.18. 16:47

ahogy tanácsoltad megpróbáltam frissíteni,de nem megy sehogy.kicsomagolva se meg zip. fájlként se.pedig a pendrivon csak az van.update.zip...Nem értem mit csinálok rosszul?
Következő

Vissza: Egyéb programok