Távvezérlő kezelése újabb KODI-kban

• Szerző
  • Üzenet

hal9000

Re: Távvezérlő kezelése újabb KODI-kban

Hozzászólás2021.07.14. 22:22

Beast írta:
Tomee írta:...Nemtudom van -e összefüggés...

Hogyne lenne, az új KODI láthatóan nem kezeli azokat a gombokat. De nem értem, miért használod a KODI-t a lejátszáskor, amikor az nem is támogatja ezt a processzort? ITT leírtuk, hogy ha már KODI kell valakinek, akkor hogy adja át a lejátszást a natív lejátszó programnak, miután a KODI kiválasztja a fájlt.

Azert kedves admin mert rengeteg ember-nek van NAS otthon (es az ajanlott megoldas nem megy halozati lejatszaskor), ezert vett medialejatszot, az meg hogy nem tamogatja pont ezt a procit szamomra pl. tok mindegy amig nekem mindent tokeletesen lejatszik, ahogy eddig. Az hogy valami szuper 4K 3D formatumban mikroszaggatasok vannak engem spec nem izgat, akit igen az hasznalja a beepitett lejatszot, egyetertek.

Fentebb leirtam hogy lehet rendberakni a Kodi-ban a gombokat. Aki NAS-rol jatszik le "semmi extra" fajlokat mint en, annak en ezt ajanlanam inkabb.

Btw. jo lenne egy post-ot osszerakni amiben egy uj Q30 tulajnak benne van egy step-by-step guide hogy hogy rakjon fel mindent a firmware-tol a Kodi-ig mert egy kinszenvedes osszevadaszni az infokat.

Udv,
Janos

Beast

Hozzászólás2021.07.15. 09:55

hal9000 írta:...Azert kedves admin mert rengeteg ember-nek van NAS otthon...

Nem értem, amit írsz. Azért ne állítsuk be, hogy a KODI csak a kezelőfelület legyen, de a lejátszás indításakor a Media Center vegye át a feladatot, mert rengeteg embernek van NAS otthon? Hogy függ össze a két dolog?
HiMedia.hu adminisztrátor

Beast

Hozzászólás2021.07.15. 09:58

hal9000 írta:Btw. jo lenne egy post-ot osszerakni amiben egy uj Q30 tulajnak benne van egy step-by-step guide hogy hogy rakjon fel mindent a firmware-tol a Kodi-ig mert egy kinszenvedes osszevadaszni az infokat.

A Terméktámogatás oldalunk cikkei ezek, amiről írsz. Ott van, hogy kell a firmware-t telepíteni, hogy kell a KODI-t és a Media Center-t összekapcsolni (hogy mikroakadás se legyen a KODI-ból indított lejátszáskor), és sok más hasonló dolog. Ha hiányzik valami, küldj róla leírást, szívesen felteszem!

hal9000

Hozzászólás2021.07.16. 19:49

Beast írta:
hal9000 írta:...Azert kedves admin mert rengeteg ember-nek van NAS otthon...

Nem értem, amit írsz. Azért ne állítsuk be, hogy a KODI csak a kezelőfelület legyen, de a lejátszás indításakor a Media Center vegye át a feladatot, mert rengeteg embernek van NAS otthon? Hogy függ össze a két dolog?

Úgy hogy a NAS-on lévő fájlokat általában Samba-n vagy NFS-n éred el (a DLNA-t hagyjuk mert az tényleg kutya vacsorája hogy mikor és hogy hajlandó működni :) ), amivel (ahogy írod) nem működik az Kodi/MediaCenter integráció, amit meg tudok erősíteni sajnos :(... félreértés ne essék én is azt szeretném ha működne, mert akkor minden boldogság lenne, addig is nekem jobb kompromisszum a Kodi (gombokat beállítgatva) elfelejtve az exotikus fájlokat, mint a MediaCenter fapados világa.

De persze ízlések és pofonok... csak az a szomorú hogy egy HiMedia amin ott van a Kodi logó évek alatt nem oldja meg ezt a "problémát"... :(

hal9000

Hozzászólás2021.07.16. 20:02

Beast írta:
hal9000 írta:Btw. jo lenne egy post-ot osszerakni amiben egy uj Q30 tulajnak benne van egy step-by-step guide hogy hogy rakjon fel mindent a firmware-tol a Kodi-ig mert egy kinszenvedes osszevadaszni az infokat.

A Terméktámogatás oldalunk cikkei ezek, amiről írsz. Ott van, hogy kell a firmware-t telepíteni, hogy kell a KODI-t és a Media Center-t összekapcsolni (hogy mikroakadás se legyen a KODI-ból indított lejátszáskor), és sok más hasonló dolog. Ha hiányzik valami, küldj róla leírást, szívesen felteszem!

Igen, látom, hogy van erre-arra infó de nem egy helyen, és bár én informatikus vagyok és ki tudom mazsolázni innen, meg külfüldi site-okról, azért egy átlag felhasználónak szerintem egyáltalán nem világos hogy hogyan is kell step-by-step a legjobb üzemképes állapotba hozni egy eszközt amit megvásárolt.

Valami ilyesmire gondoltam:

1. Telepítsd fel a legújabb firmwaret: link, leírás
2. Telepítsd fel a Google appokat: link, leírás
3. Appok üzembehelyezése
-- YouTube frissítése AppStore-rol (sajnos amit felrak a 2. pontban az lefagy)
-- NetFlix beállítása
-- Kodi:telepítés, gombok beállítása, hálózati elérés beállítása
-- MédiaCenter: hálózati elérés beállítása
-- Kodi/Médiacenter összekötése magyarázattal

Lehet hogy ez mind megvan itt/ott, de ha már ez a hivatalos terméktámogató oldal,
ahová kártyával lehet regisztrálni akkor szerintem ne kelljen már fórumozgatni (apósom azt sem tudja mi az) hanem mindig legyen egyetlen oldal / terméktípus ahol az aktuális útmutató egyben megtalálható... IMHO :)

Üdv,
János

Üdv,
János

hal9000

Hozzászólás2021.07.16. 20:02

Beast írta:

Igen, látom, hogy van erre-arra infó de nem egy helyen, és bár én informatikus vagyok és ki tudom mazsolázni innen, meg külfüldi site-okról, azért egy átlag felhasználónak szerintem egyáltalán nem világos hogy hogyan is kell step-by-step a legjobb üzemképes állapotba hozni egy eszközt amit megvásárolt.

Valami ilyesmire gondoltam:

1. Telepítsd fel a legújabb firmwaret: link, leírás
2. Telepítsd fel a Google appokat: link, leírás
3. Appok üzembehelyezése
-- YouTube frissítése AppStore-rol (sajnos amit felrak a 2. pontban az lefagy)
-- NetFlix beállítása
-- Kodi:telepítés, gombok beállítása, hálózati elérés beállítása
-- MédiaCenter: hálózati elérés beállítása
-- Kodi/Médiacenter összekötése magyarázattal

Lehet hogy ez mind megvan itt/ott, de ha már ez a hivatalos terméktámogató oldal,
ahová kártyával lehet regisztrálni akkor szerintem ne kelljen már fórumozgatni (apósom azt sem tudja mi az) hanem mindig legyen egyetlen oldal / terméktípus ahol az aktuális útmutató egyben megtalálható... IMHO :)

Üdv,
János

Üdv,
János

Alex

Hozzászólás2021.07.18. 09:35

hal9000 írta:Úgy hogy a NAS-on lévő fájlokat általában Samba-n vagy NFS-n éred el (a DLNA-t hagyjuk mert az tényleg kutya vacsorája hogy mikor és hogy hajlandó működni :) ), amivel (ahogy írod) nem működik az Kodi/MediaCenter integráció, amit meg tudok erősíteni sajnos :(... félreértés ne essék én is azt szeretném ha működne, mert akkor minden boldogság lenne(

Az alábbi linken találsz arra megoldást, hogyan lehet elérni Kodiból a NAS-t mountolt linkkel. Én így használom, és így működik a wrapperes lejátszás. Mivel már 2.1.1 firmware óta gond van a hálózati lejátszással a terméktámogatásnál le lehetne írni.
viewtopic.php?f=5&t=304&start=20

Beast

Hozzászólás2021.07.23. 14:47

Alex írta:...Én így használom, és így működik a wrapperes lejátszás. Mivel már 2.1.1 firmware óta gond van a hálózati lejátszással a terméktámogatásnál le lehetne írni.

Szívesen leírnám, de nekem nem működik. Ha leírnád nekem akár privát üzenetben, hogyan megy Nálad, melyik KODI-val (19.1-gyel, a legújabbal próbáltam most), melyik Wrapper appal, feltenném a terméktámogatás oldalra. Tudom böngészni az NFS megosztást a manuálisan felvitt mnt/nfsShare... linken át, de amikor egy filmet a Wrappert kiválasztva indítanék, lefagy a KODI.

Alex

Hozzászólás2021.07.23. 19:50

Beast írta:
Alex írta:...Én így használom, és így működik a wrapperes lejátszás. Mivel már 2.1.1 firmware óta gond van a hálózati lejátszással a terméktámogatásnál le lehetne írni.

Szívesen leírnám, de nekem nem működik. Ha leírnád nekem akár privát üzenetben, hogyan megy Nálad, melyik KODI-val (19.1-gyel, a legújabbal próbáltam most), melyik Wrapper appal, feltenném a terméktámogatás oldalra. Tudom böngészni az NFS megosztást a manuálisan felvitt mnt/nfsShare... linken át, de amikor egy filmet a Wrappert kiválasztva indítanék, lefagy a KODI.

Készülékem Q10Pro a legújabb 2.1.7 firmware + a google app. kiegészítővel telepítve, Synology NAS-ról való lejátszással.
A telepítés tartalmazza a wrappert és a Kodit, mely jelenleg frissítéssel 19.1 verzió.
A NAS-t NFS eléréssel használom.
1. Létre kell hozni a Media Centerrel az NFS shortcutot, mely által létrejönnek a mountolt elérhetőségek (mnt/nfsShare...)
2. Wrapper beállítása.
3. A Kodiban a videó forrás hozzáadásánál manuális kell hozzáadni: mnt/nfsShare/nfs_share0/ forrást, mert kitallózni nem lehet.
3/1. Amennyiben több shortcut is létre lett hozva, a következő forrás: mnt/nfsShare/nfs_share1/, mnt/nfsShare/nfs_share2/ és így tovább.

SMB elérhetőség esetén hasonlóan kell eljárni, csak a forrás az alábbi lesz.
mnt/smb/mountpoint_01
mnt/smb/mountpoint_02
mnt/smb/mountpoint_03 és így tovább.
valamint a wrappernél meg kell adni a felhasználónevet és jelszót.

Beast

Hozzászólás2021.07.26. 15:13

Alex írta:Készülékem Q10Pro a legújabb 2.1.7 firmware + a google app. kiegészítővel telepítve, Synology NAS-ról való lejátszással...

Nekem is pont ez van (csak Q5 Pro), és addig nem is gond, hogy hozzáadom forrásként az mnt/... útvonalat. Meg is nyílik a NAS megosztása NFS-en ezen keresztül a KODI-ban. De első filmindításkor megjelenik a kérdés, hogy a Wrapper-rel vagy a Video Play-er-rel játssza-e le most vagy mostantól mindig. A Wrapper-t választva megfagy a KODI (19.1). Később már a kérdés sem jelenik meg, mert alapból a Wrapper-t probólja használni, így rögtön le is fagy. A Wrapper a hivatalos firmware-ben 1.0.6_HMD_0418 verziójú. NFS-en és SMB-n is ugyanúgy lefagy.
ElőzőKövetkező

Vissza: KODI és HiMedia Media Center