Q10 PRO Tápegység

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q10 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

mihalt

Q10 PRO Tápegység

Hozzászólás2021.09.10. 10:06

Sziasztok!

Egy tapasztalatomat szeretném megosztani veletek.
Felvezetésként:
2017 nyarán vásároltam a Q10 PRO-mat, és folyamatosan frissítettem a firmware-t, most is a legújabb van fent.
Kb. két hónapja tapasztaltam először, hogy az eddig hiba nélkül működő, beépített WD20ERX HDD- nem látja a Q10. Nem jelent meg a beállítások közt, és a media center sem látta.

Gondoltam HDD hiba, kiszereltem, tesztelés a WD Lifeguarddal, HD Tune Pro-val, és minden rendben volt vele.
Sebaj, akkor is HDD csere egy WD Goldra (WD1005FBYZ) -volt már olyan, hogy ez a megoldás.
Elsőre bekapcsolásra működött, de pár nap múlva a probléma visszatért.
Újra indításokkal próbálkoztam (hideg, meleg), néha megjelent a HDD, és akkor a lejátszó hiba nélkül működött, a következő kikapcsolásig. De egyre zavaróbb lett a dolog.
Ezután gyári reset-et csináltam ( a hátsó reset gomb, és bekapcsolás megnyomásával). Ezután a HDD újra megjelent a források közt, de csak a következő kikapcsolásig.

Nem maradt más az eszköztáramban, csak egy másik tápegység (12V, 2A). Kicseréltem.
Megtörtént a csoda, kb. egy hete már, hiba nélkül működik újra. Többszöri ki- bekapcsolás-és áramtalanítás után is, mindig ott HDD a források közt. Visszatéve az eredeti HDD-t, is jól működik.

Ha hasonló gonddal találkozol, cserélj tápegységet először!
Üdv. Mindenkinek!

Vissza: Q10 Pro specifikus kérdések