Media Center hálózatkezelés

• Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: Media Center hálózatkezelés

Hozzászólás2022.01.06. 10:05

adeak írta:...SMB-vel próbálkoztam, de - javaslatod alapján - megpróbálom az NFS-t. KODI-t sem használtam, de azt is megnézem.

A KODI-t csak azért javasoltam, mert abban is van egy NFS-kliens, és akkor kiderülne, hogy a Media Center-ben lévő működik-e csak rosszul, vagy a hálózatodon NAS-odon van a gond (vélhetően beállítási) inkább. De a KODI-t is érdemes lehet használnod így: link...
Egyébként SMB-vel inkább lehet hálózati gond, mint NFS-sel, előbbinél még munkacsoportok és user/jelszó is bonyolítják a kapcsolatot. Meg van olyan, hogy SMB master browser gép a hálózaton, ennek kijelölésével is szokott gond lenni.
HiMedia.hu adminisztrátor

adeak

Hozzászólás2022.01.06. 18:53

Beast írta:
adeak írta:...SMB-vel próbálkoztam, de - javaslatod alapján - megpróbálom az NFS-t. KODI-t sem használtam, de azt is megnézem.

A KODI-t csak azért javasoltam, mert abban is van egy NFS-kliens, és akkor kiderülne, hogy a Media Center-ben lévő működik-e csak rosszul, vagy a hálózatodon NAS-odon van a gond (vélhetően beállítási) inkább. De a KODI-t is érdemes lehet használnod így: link...
Egyébként SMB-vel inkább lehet hálózati gond, mint NFS-sel, előbbinél még munkacsoportok és user/jelszó is bonyolítják a kapcsolatot. Meg van olyan, hogy SMB master browser gép a hálózaton, ennek kijelölésével is szokott gond lenni.

Sziasztok!

Köszönöm a további tanácsokat!
Éppen az imént sikerült megoldanom az alapproblémát (QNAP SMB elérése). Jogos volt az észrevétel, hogy a router a hibás. A hibát ugyan nem találtam meg, de mindent legyalultam, újraindítottam és újra csatlakoztattam minden eszközt, és most minden működik. Remélem, így is marad. Ettől függetlenül megnézem az NSF hozzáférést, és a KODI-t is.
Még egyszer köszönöm!

A.

hal9000

Hozzászólás2022.03.13. 16:15

Sziasztok,

Gyorsan vázolom a problémát:

Synology NAS, 7.0, SMB (2 és 3) és NFS (2-4.1) bekapcsolva, Windows, Android, Kodi látja mindet, a Q30-as nem.

Q30 legújabb firmware-en, factory reset, router, switch reset megvolt.

Autosearch-nél látja az SMB-t, NFS-t nem.

Kézzel megadom akkor "new Server error" mind a 2 protokollnál.

Synology tűzfal kikapcsolva.

"Nem értesz a hálózathoz" típusú beszólásokkal kíméljetek, értek hozzá,
ez lenne a szakmám :)

Nem lehet valahogy debug logoltatni ezt a sz... kedves kis eszközt, ami biztos nagyon jó csak én nem értek hozzá?

Köszi,
Üdv,
János

Alex

Hozzászólás2022.03.15. 23:13

hal9000 írta:Sziasztok,

Gyorsan vázolom a problémát:

Synology NAS, 7.0, SMB (2 és 3) és NFS (2-4.1) bekapcsolva, Windows, Android, Kodi látja mindet, a Q30-as nem.

Q30 legújabb firmware-en, factory reset, router, switch reset megvolt.

Autosearch-nél látja az SMB-t, NFS-t nem.

Kézzel megadom akkor "new Server error" mind a 2 protokollnál.

Synology tűzfal kikapcsolva.

"Nem értesz a hálózathoz" típusú beszólásokkal kíméljetek, értek hozzá,
ez lenne a szakmám :)

Nem lehet valahogy debug logoltatni ezt a sz... kedves kis eszközt, ami biztos nagyon jó csak én nem értek hozzá?

Köszi,
Üdv,
János

Szia!
Én szintén Synology NAS-t használok, és jelenleg is elérem NFS-en is a NAS-t. Nekem 2016-ban, mikor megvettem a Q10Pro-t volt az a problémám, hogy a Media Centerrel nem tudtam elérni a NAS-t, és minden mással igen.
Nekem nem ez a szakmám, de ha megfogadsz egy tanácsot egy hobby szinten foglalkozótól, a NAS beállításai közt nézz szét, én is ott találtam rá megoldást, és azóta is jó.
http://himedia.hu/forum/viewtopic.php?f=12&t=13#p40
Előző

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)