Hálózati sebességek

• Szerző
  • Üzenet

R0L4ND

Hálózati sebességek

Hozzászólás2021.01.16. 15:00

Sziasztok!

Remélem, nem gond, hogy új topicot nyitottam.
Először is, kb 1.5 éve van meg a HiMedia Q10 PRO-s és mivel előtte sima Dune HD-m volt, kicsit nehéz volt átszokni, annyival másabb
Ma már imádom. Nemrég volt egy "kínai" FW azt én bepróbáltam és nálam nagyon bevált. Alig 30 percen belül elindul a rendszer és üzemkész a Kodi, szinte csak indtani kell. Kodi 18.9 Leia-t használok hozzá Amber Skinnel, Wraperrel.
Régebben random fagyások, újraindulások, instabil működés jellemezte, de már meg sem tudnám mondani mikor volt utoljára ilyen. Okom nincs a panaszra, nem is ezért írtam. Kizárólag ajánlani szoktam mindenkinek.
Talán egyedül azt sajnálom, hogy a Rapier Skint nem földi emberek írták nem evilági technológiára írták, mert iszonyat lassú - tudják is, és elvileg a Matrixhoz újra fogják írni. Ez nem olyan eget verő probléma, csak az én becsípődésem.

S hogy kérdésem is legyen:
Nekem Windows 10-zel van összekötve innen másolom át a letöltött.... izé... megszerzett filmeket a lejátszó bármely lemezére. Ehhez természetesen a szükséges SMB beállításokat is be kellett lőnöm, de továbbra sem értem, hogy miért csak cca 10-12 MByte/sec az elérhető maximális feltöltési sebesség. Igazából nem gond, kivárom, de pont most másoltam át majd egy TB-t és eltartott pár napig. Kollégám Raspberry PI-re épített, s szintén Kodis rendszerrel ennek többszöröst tudja,
Ez nálam így normális lehet? Nálatok mennyi? Sajnos nem vagyok egy nagy hálózati guru, így nem értem a logikáját.

Előre is köszi az építő véleményeket!

Beast

Re: Hálózati sebességek

Hozzászólás2021.01.18. 10:21

R0L4ND írta:...miért csak cca 10-12 MByte/sec az elérhető maximális feltöltési sebesség...

Ez alapján valószínű, hogy nem gigabites sebességgel működik a hálózatod/kábeled/adott ethernet port a switchen. A 10–12 Mbyte/s a 100 Mbites hálózat tipikus max. sebessége.
HiMedia.hu adminisztrátor

Vissza: Külső lemezek, SD-kártya csatlakoztatása