Alvó módból való felébresztés

• Szerző
  • Üzenet

MorzsaProf

Alvó módból való felébresztés

Hozzászólás2020.06.24. 12:53

Sziasztok !

Szeretném felébreszteni (Himedea q10 PRO) a készülékemet alvó módból. Időnként szükségem lenne a rajta levő anyagokra. Mivel ritkán van így szükség rá, arra gondoltam, hogy alvó módból felébresztem hasonlóan, mint egy PC-t. Nem sikerült.

Van erre valami módszer?

Előre is köszönöm:
Gábor

Beast

Re: Alvó módból való felébresztés

Hozzászólás2020.06.24. 16:01

MorzsaProf írta:Szeretném felébreszteni (Himedea q10 PRO) a készülékemet alvó módból...

Mi az az alvó mód a Q10 Pro-n? Nem tudok ilyenről. Hogy aludt el? És hogy gondolnád felébreszteni?
HiMedia.hu adminisztrátor

MorzsaProf

Hozzászólás2020.06.25. 10:05

Beast írta:
MorzsaProf írta:Szeretném felébreszteni (Himedea q10 PRO) a készülékemet alvó módból...

Mi az az alvó mód a Q10 Pro-n? Nem tudok ilyenről. Hogy aludt el? És hogy gondolnád felébreszteni?

Nekem az alvó mód azt jelenti, mikor készenlétben van a lejátszó, és elől a piros led világít. A PC-ket ilyen esetben a hálózati kártyájuk ébreszti fel, úgy hogy a MAC címükre megy ki egy parancs.
Úgy gondoltam, ez működhet a HiMedia esetében is.

Beast

Hozzászólás2020.06.25. 13:17

MorzsaProf írta:...Nekem az alvó mód azt jelenti, mikor készenlétben van a lejátszó, és elől a piros led világít...

Akkor rossz hírem van, az teljesen kikapcsolt állapot. Semmi okod készenlétnek nevezni. Innen csak a Wake-on-lan funkciós ethernettel ellátott eszközök kapcsolhatóak be hálózaton át, de médialejátszóban nem láttam még ilyet, és a HiMedia-k sem ilyenek.
HiMedia.hu adminisztrátor

MorzsaProf

Hozzászólás2020.06.25. 13:33

Beast írta:
MorzsaProf írta:...Nekem az alvó mód azt jelenti, mikor készenlétben van a lejátszó, és elől a piros led világít...

Akkor rossz hírem van, az teljesen kikapcsolt állapot. Semmi okod készenlétnek nevezni. Innen csak a Wake-on-lan funkciós ethernettel ellátott eszközök kapcsolhatóak be hálózaton át, de médialejátszóban nem láttam még ilyet, és a HiMedia-k sem ilyenek.

Köszönöm.
Igen, a Wake-on-lan -ra gondoltam

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)