Dolby Atmos

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q30-cal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

reasonv

Re: Dolby Atmos

Hozzászólás2019.05.31. 10:31

Beast írta:
reasonv írta:...Milyen e-mail címre küldhetem a linket?

Privát üzenetben nekem. PÜ ikon a nevem alatt a hozzászólásaimnál.

Beszéltem az Denon márkabolttal és ott egyértelműen azt mondták, csak akkor írja ki az erősítő,hogy Atmos a forrás, ha az erősítő Atmos-ra van konfigurálva. Tehát csak akkor, ha Atmos-os hangfalak is vannak beépítve (mert, ha nincs ilyen hangfal, akor nem tudja mire kitenni a hangot és lekonvertálja). Gondolom nálatok így van konfigurálva az erősítő (7.1) és ezért írja ki.

Köszönöm a segítséget, ezennel meglett a választ a kérdésemre.

Beast

Re: Dolby Atmos

Hozzászólás2019.05.31. 10:31

reasonv írta:...7.1-es rendszerem sincs, mégis lejátsza a 7.1-es TrueHD hangsávokat...

Én is erre jutottam. Kipróbáltam a DENON-unkat 3 különböző lejátszóval, az általad küldött filmmel is. De lényegtelen a film, ha nincs az erősítőre kötve legalább 7.1 hangfal, akkor még csak a forrást sem Dolby Atmosnak írja ki, csak Dolby TrueHD-nak. Tehát a DENON-on Atmos kiírást csak akkor látok, ha konfigurálva van legalább 8 hangszóró (de lehet, 7 is elég).
De ezek szerint az nem lehetséges, hogy az XBOX-ot használva meg már láttad az Atmos kiírást...
HiMedia.hu adminisztrátor
Előző

Vissza: Q30 specifikus kérdések