A beállított képfelbontás időnkénti megváltozása.

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q10 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

CsBandi

A beállított képfelbontás időnkénti megváltozása.

Hozzászólás2019.01.09. 12:49

Tisztelt Beast!

A Q10 Pro készülékem 4K jelátvitelre képes erősítővel (Onkyo TX-NR656) van összekötve, természetesen 4K TV-vel. A HDMI csatlakozók mindenhol 2.0 szabványúak, a HDMI kábelek is. Így a Q10 Pro készüléken a "2160p 60hz"-et adtam meg, mert elvileg ezt vinni kell a többi készüléknek is és működik is már hónapok óta.

Viszont a gond az, hogy valamiért, havi 1-2 alkalommal észreveszem, hogy az előbb említett beállítás átáll "1080i 60hz"-re és egyszerűen nem értem hogy miért. Mi lehet ennek az oka?

Gondoltam arra, hogy esetleg amikor áramszünet van, akkor elfelejti ezt a beállítást és visszaáll egy ilyen standard felbontásra, vagy valami ilyesmi. Kipróbáltam, hogy áramtalanítottam, tehát kihúztam a tápkábelt a konnektorból, majd pár perc múlva visszadugtam és megnéztem, hogy elfelejtette-e a 2160p-s beállítást, de nem, maradt ennyin. Szóval valami más gond lehet...

Köszönöm a segítséget előre is!

Beast

Re: A beállított képfelbontás időnkénti megváltozása.

Hozzászólás2019.01.09. 13:14

CsBandi írta:...az előbb említett beállítás átáll "1080i 60hz"-re és egyszerűen nem értem hogy miért...

Csak egy tipp: nem TV, erősítő, lejátszó a bekapcsoláskor a sorrend, így HDMI-n azt kommunikálja a lejátszód az erősítővel, hogy nem tud 4K-t a megjelenítő.
HiMedia.hu adminisztrátor

CsBandi

Hozzászólás2019.01.10. 12:17

Hű ebbe most egy picit belekavarodtam. Tehát ha "nem TV, erősítő, lejátszó a bekapcsoláskor a sorrend", akkor mi is a helyes sorrend bekapcsoláskor?
És akkor feltételezem a kikapcsolási sorrend sem mindegy, gondolom a helyes bekapcsolási sorrendnek az ellentéte?!
Ha ezt még letudnád írni nekem, azt nagyon szépen megköszönném!

Beast

Hozzászólás2019.01.10. 13:34

CsBandi írta:Hű ebbe most egy picit belekavarodtam...

Én azt írtam, arra gondolok, hogy néha nem a TV-vel kezded, az erősítővel folytatod a bekapcsolást, hanem a TV vagy erősítő marad utoljára. Természetesen a TV, erősítő, lejátszó a bekapcsoláskor a sorrend. Kikapcsolásnál mindegy, ott nincs HDMI-kézfogás.
HiMedia.hu adminisztrátor

CsBandi

Hozzászólás2019.01.11. 14:38

Ja értem! Rendben van, ez lesz a sorrend.
(Idáig úgy csináltam bekapcsoláskor, hogy erősítő -> lejátszó -> TV. Tehát valószínű ez lehetett a gond.)
Nagyon szépen köszönöm!

Vissza: Q10 Pro specifikus kérdések