KODI és több film mappa kezelése

• Szerző
  • Üzenet

reasonv

KODI és több film mappa kezelése

Hozzászólás2018.11.11. 12:04

Sziasztok!

A KODI-ban alapból minden típusú médiára 1 db menüpont van: Movies, TV shows, Pictures, stb. Hogyan lehet azt a KODI-ban lekezelni, ha mondjuk a filmeket nem egy mappában tartom, hanem többen?

Például:
- Filmek
- Filmek újak
- Mesék

Nem szeretném ha ezen mappák tartalma keveredne a KODI felüleletén. Ugyanis ha felveszem minden mappa elérését a Movies -> Sources alá, akkor összeömleszti egybe őket.
Meg lehet azt csinálni, hogy külön-külön helyen mutassa őket? Esetleg a főmenühöz hozzáadni tetszőleges újat és oda felvenni a többi mappát?
Köszönöm

Beast

Re: KODI és több film mappa kezelése

Hozzászólás2018.11.12. 11:25

reasonv írta:...Ugyanis ha felveszem minden mappa elérését a Movies -> Sources alá, akkor összeömleszti egybe őket...

Szerintem a KODI így akarja csinálni mindenképpen. Ami nem tudom miért baj, ha műfaj vagy évszám, stb. alapján lehet szűrni, akkor miért fontos, hogy a saját filmem éppen hol van, miért gond, hogy egyben látom mindet?
HiMedia.hu adminisztrátor

reasonv

Hozzászólás2018.11.13. 11:49

Időközben én is erre jutottam (külföldi fórumokat is nézegetve), hogy sajnos ezzel nem fogok tudni mit kezdeni. Van a főmenüben még egy Video szekció is, ahol nem a filmek thumbnail képei vannak, hanem azok a mappák, amiket felvettem a Movies alá. Itt nyilván a nekem tetszőt ki tudom választani, de tovább lépve sem a szép Jukebox-os felület jön be, hanem mappanézet. Azokon lépdelve már kiírna bizonyos információkat, de egyrészt közel sem olyan szép, mint a Movies, másrészt ha minden film külön mappában van (abba van nálam), akkor addig nem írja ki a meta adatokat, amíg bele nem lépek és magára a filera nem állok. Ez így messze nem felhasználóbarát.

Azért szerettem voltna a különválasztást, mert én külön mappában tartom azokat a filmeket, amiket még nem láttam. A megnézésük után meg vagy átmozgatom őket a megmaradó mappába, vagy törlöm.

A KODI ugye tud olyat, hogy seen és unseen movies. Tehát elvileg bejelölhetném az összes filmet látottnak a memaradó mappában és a Movies-ba lépve felül már szűrhetőek a nem láttot filmek. Talán ez a legtöbb, amit ki lehet hozni ebből.

vinczu

Hozzászólás2019.01.12. 19:13

Nekem is ez kell, szoval nekiultem tegnap. Meg lehet csinalni node-okkal. ‘Library Node Editor’ kell hozza, nem tudom ez alapbol benne van-e vagy valami add-on leszedte nekem.
Nalam van egy dir, amiben az Oscar-ra jelolt kulfoldi filmek vannak, amik eleg jok szoltak lenni es nem akartam beomleszteni.

-Setting -> Skin settings->Main menu items
-itt ‘Edit categories’ a Movies alatt
-bemesz a Movies-ba es csinalsz egy uj node ott -> New node: Mesék
-megjelentik az elso sorban, klikk->add content-> movies
-Add order -> Title (vagy akami mas)
-most jon a lenyeg: hozzaadunk egy olyan szabalyt ami figyeli a mozi utvonalat
-Add rule:
--elso opcio: Title -> Path
--masodik: contains, ez ok igy
--negyedik: “browse for value”: itt kivalasztod azt a directory-t ahol a mesek vannak
---itt van egy trukk: a path elejerol le kell venni a “/storage”-et, viszont ha az adott dir-t mar felvetted a library-k koze akkor csak kivalasztod azt
-visszamesz a fomenu-ben es ujrainditod a Kodit
-ha ramesz a Movies-ra a ‘Mesék’ megjelenik a Categories kozott fent

Vissza: KODI és HiMedia Media Center