Q5 Pro/Q10 Pro/Q30 2.0.9 - 2018-07-06_12

A HiMedia által hivatalosan kiadott végleges vagy béta firmware-ek megjelenéséről, azok újdonságairól szóló alfórum.
  • Szerző
  • Üzenet

Kobor

Re: Q5 Pro/Q10 Pro/Q30 2.0.9 - 2018-07-06_12

Hozzászólás2018.07.31. 21:56

Beast írta:
Kobor írta:...Érdemes lenne visszatérni a 2.0.6-hoz?

Semmi hasonlót nem tapasztaltunk és más sem írt még, ahogy látom. Csinálj egy gyári állapot visszaállítását, valami nálad nem kerek, nem a firmware rossz!

Feltettem a 2.0.8-at, majd a Kodi-t újratelepítettem.

Van egy másik lejátszó is, ahol szintén akad ez a film (Snitch.uhd.remux.gs88), lehet, hogy azzal lesz a baj?
Héten tesztelem még másik filmmel, de a HD-k mentek rendesen előtte.

Beast

Hozzászólás2018.08.01. 20:20

Kobor írta:...Van egy másik lejátszó is, ahol szintén akad ez a film (Snitch.uhd.remux.gs88), lehet, hogy azzal lesz a baj?..

Ja, hogy egyetlen (új) film alapján írtad, hogy akad? Érdemes lenne a korábbiakat vagy másikat is megnézni...
HiMedia.hu adminisztrátor

Kobor

Hozzászólás2018.08.04. 22:13

Beast írta:
Kobor írta:...Van egy másik lejátszó is, ahol szintén akad ez a film (Snitch.uhd.remux.gs88), lehet, hogy azzal lesz a baj?..

Ja, hogy egyetlen (új) film alapján írtad, hogy akad? Érdemes lenne a korábbiakat vagy másikat is megnézni...

Teszteltem sokat.
Másik HDD-ről is kipróbáltam, hálózati sebességet mértem, másik filmekkel is néztem.

Talán akkor kezd akadozni a Samba-ról való lejátszás Win8.1 gépről, mikor QBittorrent-ben nagyobb a feltöltési sebesség.
Olyan 70%-ra van korlátozva (2MB/s), egyedül ez nem indokolná a lassulást, főleg, hogy most már a 4K-s filmek is egy külön HDD-n vannak, nincsenek a file-ok töredezve. Helyi hálózat Gigabites, elvileg nem okozna gondot. Proci sincs túlterhelve, egy i7-es van alatta, 16 GB Ram-mal támogatva, van szabad hely bőven. Gépen nem csinálok közben semmi különöset, pihen.
Hosszabb távon cél egy Nas szerver majd, de gondoltam egyelőre elég lesz a PC is.

Az alábbi beállítást majd kipróbálom 3-on, talán segít.

https://kodi.wiki/view/SMB/Windows
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver\parameters\siz​e
Your choices for this registry key are 1,2 and 3.
1 = Minimize Memory Used
2 = Balance
3 = Maximize Throughput for File Sharing and Maximize Throughput for Network Applications
Ensure size is set to "3". This has cleared the intermittent issues on failed SMB connections from the backend to a front end device. This has been verified on various devices, such as Ouya, Matricom devices, Fire TV stick, and others.

Van esetleg valami javaslat még ezeken kívül a PC-s Samba lejátszáshoz?

Másik kérdésem, hogy a Media Center-ben eddig is benne volt, hogy automatikus játssza le a következő filmet?
Úgy emlékszem, hogy korábban visszalépett a végén a Kodi felületre.
Ezt lehet módosítani?

Feliratokban lesz dőlt betűs támogatás az <i> részekhez?

Köszönöm a türelmet!

Pöti

Hozzászólás2018.08.06. 08:13

Szia,

Ez a samba-n keresztül történő törlés témakör érdekelne engem, mert betelt a 4Tb-os lemezem és biztos, hogy ez az oka, mert épp tegnap szabadultam meg 3 Gb-tól és egy sima zenét nem tudok már rámásolni. Szóval lenne hely bőven, mert általában sambán keresztül törlök.

Van valami tákolt, ismert megoldás a hely felszabadítására?? köszi előre is

Beast

Hozzászólás2018.08.06. 10:20

Pöti írta:...Van valami tákolt, ismert megoldás a hely felszabadítására?? köszi előre is

Azt gondolom, Windows alatt egy lemezkarbantartás megoldja.

Beast

Hozzászólás2018.08.06. 10:46

Kobor írta:...Hosszabb távon cél egy Nas szerver majd, de gondoltam egyelőre elég lesz a PC is...

Bizonyosan elégnek kellene lennie. Csak a KODI-ban akadozik a lejátszás, vagy a Media Cenzer-ben is? Mert amit linkeltél, az a KODI SMB kezelését hivatott csak gyorsítani. Azt nem ismerem, de a Media Center gond nélkül játszik le bármit egy átlagos PC-ről, illetve a PC-n múlik, ha mégsem.
Media Center menüjében Play Settings/Play mode alatt elállítottad, hogy ne csak 1 fájlt játszon le...
A feliratokban szerintem működik általában a dőlt betű, milyen kiterjesztésű a Tiéd? El tudod küldeni?

Kobor

Hozzászólás2018.08.07. 12:08

Beast írta:
Kobor írta:...Hosszabb távon cél egy Nas szerver majd, de gondoltam egyelőre elég lesz a PC is...

Bizonyosan elégnek kellene lennie. Csak a KODI-ban akadozik a lejátszás, vagy a Media Cenzer-ben is? Mert amit linkeltél, az a KODI SMB kezelését hivatott csak gyorsítani. Azt nem ismerem, de a Media Center gond nélkül játszik le bármit egy átlagos PC-ről, illetve a PC-n múlik, ha mégsem.
Media Center menüjében Play Settings/Play mode alatt elállítottad, hogy ne csak 1 fájlt játszon le...
A feliratokban szerintem működik általában a dőlt betű, milyen kiterjesztésű a Tiéd? El tudod küldeni?

Media Center-t használom, nemrég volt Gyári visszaállítás is. Link-ben úgy látom, hogy az egy általános Windows kulcs, nem biztos, hogy ettől nem akadozik, de talán kicsit segíthet. Két filmet megnéztük azóta, jók voltak, viszont az az egy film most is mindig akadozik, lehet az a verzió nem jó vagy a Himedia nem szereti valamiért, esetleg privát-ban elküldhetem a címét teszt miatt?
Play mode-t megnéztem és tényleg All-ra volt állítva, akkor ez a gyári beállítás lehetett, köszönöm a tippet.
Feliratok sosem voltak jók, mkv konténerben nem tudom milyen vannak beletéve, azokból nézzük őket, HD és 4K verziók, például a Greatest Showman.
Próbáltam most is a TrueHD és Atmos hangot, de megint csak csend van vagy sercegés. Próbáltam a HDMI Out összes értékét a csempés beállításoknál, egyik sem volt jó. Máshol is kell beállítani valamit?
Viszont Kodi-ból újra az a helyzet, hogy hang váltás nélkül megy, majd az első váltásnál elmegy a hang. TV saját lejátszójával több sample is jó volt. LG B7, elvileg tudja az Atmos hangot, gyakorlatilag is a saját lejátszójával és Kodival is.

Köszönöm szépen!

Beast

Hozzászólás2018.08.07. 12:41

Kobor írta:...esetleg privát-ban elküldhetem a címét teszt miatt?...

Persze, küldjed!
Ha nem vagy biztos benne, milyen a felirat formátuma (lehet, hogy grafikus), akkor honnan tudod, hogy dőlt betűvel van benne? Azt hittem, megnyitottál egyet szövegszerkesztővel.
A „csempés” (mi ezt HiMedia beállítások menünek hívjuk) beállítások között a Playback-nél lehet a hangkimenetet is beállítani. Ha az erősítőd dekódol minden formátumot, akkor a HDMI Output értéke RAW legyen (bitsream, továbbküldés), a HBR Output (HD-s hangsávok) pedig RAW7.1. Semmi más nem kell ahhoz, hogy pl. egy Dolby Atmos hangsáv digitálisan jusson az erősítőre, hogy az dekódolhassa.

Kobor

Hozzászólás2018.08.07. 13:30

Beast írta:
Kobor írta:...esetleg privát-ban elküldhetem a címét teszt miatt?...

Persze, küldjed!
Ha nem vagy biztos benne, milyen a felirat formátuma (lehet, hogy grafikus), akkor honnan tudod, hogy dőlt betűvel van benne? Azt hittem, megnyitottál egyet szövegszerkesztővel.
A „csempés” (mi ezt HiMedia beállítások menünek hívjuk) beállítások között a Playback-nél lehet a hangkimenetet is beállítani. Ha az erősítőd dekódol minden formátumot, akkor a HDMI Output értéke RAW legyen (bitsream, továbbküldés), a HBR Output (HD-s hangsávok) pedig RAW7.1. Semmi más nem kell ahhoz, hogy pl. egy Dolby Atmos hangsáv digitálisan jusson az erősítőre, hogy az dekódolhassa.

Onnan gondolom, hogy dőlt betűs lenne, mert ott van az <i> tag a szövegben, ha jól emlékszem minden bekezdés végén.
Köszönöm szépen, kipróbáltam így Raw/Raw7.1 beállítással és csak sercegés volt sajnos.

Pöti

Hozzászólás2018.08.09. 13:12

Beast írta:
Pöti írta:...Van valami tákolt, ismert megoldás a hely felszabadítására?? köszi előre is

Azt gondolom, Windows alatt egy lemezkarbantartás megoldja.

Köszi Beast a választ. Elkezdtem a lemezkarbantartást. Mindazonáltal, hogy nagyon lassú, az egyik zenei mappám lejátszhatatlan lett, nem tudom mi történt a fájlokkal, sőt másolni sem tudom őket. Bizonyos filmeknél is hiba lett, de ami a lényeg: A saját fájlkezelőjéből töröltem most 20 Gb-ot kiváncsiságból és így sem lett több helyem. (2.0.6-os verzió van rajta). Ötlet?
ElőzőKövetkező

Vissza: Hivatalos firmware-ek