Megoldás a korábban jelentkezett HDD kezelési problémára

• Szerző
  • Üzenet

cavarlyman

Megoldás a korábban jelentkezett HDD kezelési problémára

Hozzászólás2018.03.14. 23:07

Hasonló jelenséget tapasztaltam a Q10 Pro -ba behelyezett 3TB-os winchesterrel, mint a korábbi bejegyzésekben olvasható.
Mivel sikerült a "probléma" megoldását megtalálni egyszerűbbnek láttam külön témát nyitni.

A készülékbe helyezett 2TB-nál nagyobb merevlemez esetén a lejátszó hibát jelzett, hiába lett GPT particióra állítva és NTFS file formátumra formázva a lemez (3TB WD és 3TB Toshiba lemezzel tesztelve). Külső USB-SATA adapterrel tökéletesen működött a médialejátszó, de a készülékbe helyezés után nem volt látható a partició, ill. az android beállítások - tárhely menüpont alatt is hibát jelzett a készülék "sérült lemez".

A megoldás a belső merevlemeznek használni kívánt lemezt PC belső sata kábelét használva GPT partició beállítást és NTFS fájlrendszerre formázást kell végrehajtani. Fontos, hogy NE KÜLSŐ USB-SATA MEGHAJTÓT HASZNÁLJUNK a lemez formázásához, csak is kizárólag gépen belül sata kábelre (+táp) csatlakoztatva - ugyanez vonatkozik Linux-ot használva EXT4 partició létrehozására. Így már hiba nélkül, tökéletesen látja a mediabox a behelyezett merevlemezt.

Beast

Re: Megoldás a korábban jelentkezett HDD kezelési problémára

Hozzászólás2018.03.16. 19:09

cavarlyman írta:...NE KÜLSŐ USB-SATA MEGHAJTÓT HASZNÁLJUNK a lemez formázásához...

Ezt így nem tudom megerősíteni. Számtalanszor formáztunk már 2 TB-nál nagyobb lemezeket USB-s dokkolóban és a Q10 Pro-t USB-n a számítógéphez kötve, és semmi gond nem volt. Persze, ha 64-bites címzést nem támogató USB-s házzal akarsz 2 TB-nál nagyobbat formázni, akkor gond lesz, hasonlóan mint ha 32-btes oprendszert használnál a számítógépen.
HiMedia.hu adminisztrátor

cavarlyman

Hozzászólás2018.03.18. 20:28

A külső USB-s adapter a PC-vel tökéletesen lekezelte a 3TB-os winchestert (GPT-NTFS - a 3TB-os WD-t már évek óta használtam így, nem gondolom, hogy a 32-64 bites címzés lenne ez esetben a ludas), majd miután a HimediaPro q10-be behelyeztem a korábban említett probléma jelentkezett. Visszaolvasva más is járt hasonlóképpen, ezért gondoltam megosztom ezt a megoldást is a fórumtársakkal, ha valaki hasonlóképpen jár ne szaladjon vissza a boltba vagy a szervízbe :) .

Beast

Hozzászólás2018.03.19. 12:56

cavarlyman írta:...ezért gondoltam megosztom ezt a megoldást is a fórumtársakkal...

Ez dicséretes, csak meg kellene találni a valódi okot, mert ahogy írom, USB-n is le lehet formázni. A Q10 Pro-t nem próbáltad még USB-n a gépedre kötni, és abban formázni?

cavarlyman

Hozzászólás2018.03.19. 21:43

Kipróbáltam, a tapasztalat az alábbi:
A teszteléshez használt eszközök: lemez egy 3TB-os WD, USB 3.0 kábel (2.0-val is próbáltam), a PC - ASUS VivoPC X - USB3.0 és 2.0)
1. A formázatlan lemezt a HimediaPro10-be helyeztem és USB 3.0 kábellel a PC-vel összekötöttem. A Win10 lemezkezelés egy 2048,00GB-os kifogástalan GPT és egy 746,52 GB-os partíciót látott. Nem engedte a formázást sem. ( a lemezt korábban a külső USB 3.0 adapterben egészben 2794,52 GB - GPT partíciónak látta a Win10 - azzal engedte a formázást is NTFS-re).
https://www.dropbox.com/s/gp1i93c04zi39uy/HimediaPro10_USB_3.0cable_to_PC_Format_error.jpg?dl=0

2. A korábban PC-ben leformázott GPT/NTFS lemezt visszahelyeztem a HimediaQ10-be, ami ezután tökéletesen látta és kezelte a lemezt az USB csatlakozóján keresztül.
https://www.dropbox.com/s/2papqtw4bam0eob/HimediaPro10_USB_3.0cable_to_PC_a_kor%C3%A1bban%20PC_ben%20leform%C3%A1zott.JPG?dl=0

Ismét csak a korábban PC-ben leformázott lemez használható megfelelően a mediaplayerben. Ha már így összekötöttem a 85Mbit/s -os másolási sebességet kihasználtam :) Bár SMB-n is a Gigabytes lanon 45-50Mbit/s is jó érték.

Egyebek melett egy linuxos AMIKO műholdvevőt is bevetettem a tesztbe. Az AMIKÓ a külső USB meghajtóval mint NTFS mint EXT3 -ra leformázott lemezt látta kezelte. Ugyanezt áttéve a HimediaPro10-be a korábbi hibajelenségeket mutatta.
Egy 320GB-os lemezt is bevetettem a tesztbe, azzal nem volt semmigond - sem a küülsö USB formázást és AMIKO frormázást követően, sem pedig a HimediaPro10 USB - PC kapcsolatát tesztelve.

ui. fórumokat böngészve más típusú mediabox-al is hasonló jelenségek vannak. Ott az újabb lemezek és a külső (adott esetben belső) SATA eszközök "lemezfogalási egység" kezelésének a mizériája körül látják a "probléma" forrását. Idézőjelbe teszem a problémát, mert ez nem a mediaplayerek hibája, mivel PC-ben formázva (vagy adott esetben megfelelő külső USB-SATA átalakítóval) jól működnek.

Beast

Hozzászólás2018.03.21. 12:45

cavarlyman írta:1. A formázatlan lemezt a HimediaPro10-be helyeztem és USB 3.0 kábellel a PC-vel összekötöttem....

Pontosan ezt csináltuk mi is, egy 3 TB-os WD RED lemezzel. De a MiniTool Partition Wizard Free 10.2.2 programot használtuk. Ez egyben 3 TB-os üres lemezt látott:

Kép

Ezek után minden gond nélkül sikerült is egyetlen 3 TB-os partíciót NTFS-re formázni:

Kép

Szóval továbbra is azt állítom, semmi akadálya, hogy a Q10 Pro-ba rakva, azt USB-n a számítógépre kötve formázzunk le bármekkora kapacitású lemezt.

cavarlyman

Hozzászólás2018.03.21. 14:37

Ok, ha viszont valaki hasonló jelenséggel találkozik mint én, akkor van még lehetőség a megoldásra :)

rozsomak01

Hozzászólás2018.04.06. 18:34

Egy kérdésem lenne ha a Q10 pro ba beleteszek egy vinyót utána összekötöm a számítógépemmel azt milyem kábellel tegyem és azt is szeretném tudni hogy adat másolás pc röl a médialejátszó vinyójára lehetséges e egy kicsit lajikus vagyok ehez.
Az is érdekelne hogy ha a számítógépen torrentezem be tudom majd állítani hogy a médialejátszó vinyójába töltsem le az adatokat meg fel? és hogy a kábel amivel összekötöm a számítógepemmel milye legyen persze a gyorsaságra is értem adatátvitel miatt.

rozsomak01

Hozzászólás2018.04.08. 10:49

hogy nézz ki az a kábel amivel összekötötted a számítógéppel tudnál valamit róla mondani mert a leirottak alapján nem igazán tiszta nyomtatókábelről van szó?

cavarlyman

Hozzászólás2018.04.08. 14:08

USb 3.0-ás "nyomtató kábel" kell hozzá. (link moderálva)
Következő

Vissza: Belső merevlemez