HDMI probléma

• Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: HDMI probléma

Hozzászólás2018.09.12. 10:28

Gabika írta:...mind a tv készüléken,mind az avr-en kikapcsoltam,és így is komunikál a többi készülékkel...

De kérdem én, ha ki van kapcsolva a TV-n, akkor miért kapcsol az be attól, hogy kap egy ilyen jelet? Tehát azt mondtad a TV-dnek, hogy ne törődjön a CEC parancsokkal, erre mégis törődik. Ez csak a TV hülyesége akkor. Nem értek különösebben a CEC-hez, de azt látom, hogy nagy a káosz gyakran, ha nem egy gyártó készülékeinek kellene ezen keresztül megérteniük egymást. Nálad a Q5 Pro az adott eszközökkel rosszul működik, másnál meg más eszközökkel jól. Én ebből csak azt látom, hogy nagyon sok inkompatibilitási gond van, de nem merném kijelenteni, hogy melyik eszköz a hibás ilyenkor. Természetesen jelezzük a gyártónak, mert ennek lehet. Gyanítom, hogy a TV-d gyártójának nem tudod elmondani, hogy nézzék már meg, miért kapcsol be a készülékük, ha a CEC ki van rajta kapcsolva...
HiMedia.hu adminisztrátor

Gabika

Re: HDMI probléma

Hozzászólás2018.09.12. 18:05

Beast írta:
Gabika írta:...mind a tv készüléken,mind az avr-en kikapcsoltam,és így is komunikál a többi készülékkel...

De kérdem én, ha ki van kapcsolva a TV-n, akkor miért kapcsol az be attól, hogy kap egy ilyen jelet? Tehát azt mondtad a TV-dnek, hogy ne törődjön a CEC parancsokkal, erre mégis törődik. Ez csak a TV hülyesége akkor. Nem értek különösebben a CEC-hez, de azt látom, hogy nagy a káosz gyakran, ha nem egy gyártó készülékeinek kellene ezen keresztül megérteniük egymást. Nálad a Q5 Pro az adott eszközökkel rosszul működik, másnál meg más eszközökkel jól. Én ebből csak azt látom, hogy nagyon sok inkompatibilitási gond van, de nem merném kijelenteni, hogy melyik eszköz a hibás ilyenkor. Természetesen jelezzük a gyártónak, mert ennek lehet. Gyanítom, hogy a TV-d gyártójának nem tudod elmondani, hogy nézzék már meg, miért kapcsol be a készülékük, ha a CEC ki van rajta kapcsolva...

Akkor most megprbálom leírni a konkrét problémát,hogy 100%-osan érthető legyek a félre értések elkerülése végett.
Tehát eddig volt egy tökéletesen működő rendszerem,amit gy döntöttem,haladva a korral kicsit frissítek.
A rendszer eddig úgy működött,hogy a tv-t bekapcsoltam,az autómatikusan bekapcsolta a HDMI-ARC által hozzákötött erősítőt és szólt és működött.( TV LG LF652, AVR DENON AVR-X6300h)
Ehhez a rendszerhez még hozzá volt kötve,szintén az avr-en keresztül egy Mede8er Med600X3D típusú média lejátszó.
Ez utóbbit próbáltam kiváltani a Himedia Q5 Pro-val,ezért annyi történt,hogy a Mede8er helyére beillesztettem az új jövevényt.
Ezek után jöttek a problémák:
Amikor az erősítőn keresztül hallgatom a tv hangját,és bedogom a hdmi csatlakozóz a Himedia készülékbe,az erősítő pár másodperc múlva elhallgat és a tn-nek nincs hangja. Hiába állítgatom át a hangkimenetet nem érkezik hang az erősítőbe. Persze ehhez hozzá tartozik,hogy a Himedia még be sincs kapcsolva,csak csatlakoztattam a kábeleket hozzá.
Ezután ha bekapcsolom a Himedia készüléket a tv átvált a saját hangszórójára és azon szól. Még ezután is hiába kapcsolom át a tv hangkimenetét hdmi-arc funkcióra mert az erősítő felé semilyen hangot nem közvetít.
Ez a probléma csak abban az esetben szűnik meg ha kihúzom a hdmi kábelt a Himedia lejátszóból.
Na gondoltam egyet,hogy ne kelljen a hdmi csatlakozót ki-be dugdosni(mert ugye az nem ajánlott köztudottan)
áramtalanítom a Himedia-t és ezzel átmenetileg megoldom a problémát. DE....Ekkor jött a számomra érdekes jelenség,hogy áramtalanított Himedia ugyan úgy bezavar a rendszerbe,és ugyan úgy nincs hangja az erősítőn a tv-nek amíg ki nem húzom a hdmi kábelt a lejátszóból!!!!
Na most akkor kérdezem én,ha volt egy működőképes rendszerem amibe bele tettem egy új komponenst és attól kezdve a rendszer nem működik jól,miért kéne máshol keresnem a hibát mint az új komponensbe.
Volt már több fajta média lejátszóm ehhez a rendszerhez kötve,de ilyen, sőt másmilyen problémát sem okozott még egyik sem.
Tehét szerintem nem azzal kéne magyarázni a dolgot,hogy ez a cec rendszer nem mindennel kompatibilis,hanem azt a hibát kéne megoldani amit a Himedia okoz.
Mint ahogy már előzőleg írtam és olvastam,ez a gond több mint két éve jelen van ezekben a készülékekben és ezek szerint azóta sem tett senki lépéseket azért hogy ez korrigálva legyen.
Természetesen ezt a gyártó oldaláról gondolom,és nem az itthoni disztribúcióról,mert nyilván lett ez jelezve a gyártó felé.
Előző

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés