Távvezérlő kezelése újabb KODI-kban

• Szerző
  • Üzenet

Laposanya

Távvezérlő kezelése újabb KODI-kban

Hozzászólás2017.07.17. 19:02

Feltettem a Kodi 17.3-at. Miután elindítom, attól kezdve nem működik a vissza gomb. Előre tudok lépni, de vissza nem. Csak a teljes kikapcsolás működik. ???

Beast

Re: Távvezérlő kezelése újabb KODI-kban

Hozzászólás2017.07.18. 10:20

Laposanya írta:Feltettem a Kodi 17.3-at. Miután elindítom, attól kezdve nem működik a vissza gomb. Előre tudok lépni, de vissza nem. Csak a teljes kikapcsolás működik. ???

(Ez nem lehet Q10 specifikus kérdés, ha a KODI-val függ össze, így áthelyezem a posztodat ide, a KODI alfórumába.)
Kapcsold ki a KODI-ban a joystick támogatást: Add-ons/My add-ons/Peripheral libraries/Joystick Support/Disable
Ennyi.
HiMedia.hu adminisztrátor

Laposanya

Hozzászólás2017.07.18. 16:23

Köszönöm, próbálom!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laposanya 2017.07.18. 16:28-kor.

Laposanya

Hozzászólás2017.07.18. 16:26

Beast írta:
Laposanya írta:Feltettem a Kodi 17.3-at. Miután elindítom, attól kezdve nem működik a vissza gomb. Előre tudok lépni, de vissza nem. Csak a teljes kikapcsolás működik. ???

(Ez nem lehet Q10 specifikus kérdés, ha a KODI-val függ össze, így áthelyezem a posztodat ide, a KODI alfórumába.)
Kapcsold ki a KODI-ban a joystick támogatást: Add-ons/My add-ons/Peripheral libraries/Joystick Support/Disable
Ennyi.

Köszönöm, de én ilyen beállítást nem találtam!
Viszont, a Kodi-ban, Rendszer/Rendszer beállítások/Bemenet/Csatlakoztatott játékvezérlők beállítása/Gombok/"BACK"/OK!
És így már működik a "vissza" gomb! :)

Beast

Hozzászólás2017.07.25. 10:49

Nálam a 17.3-as KODI-ban magyarul: Kiegészítők/Saját kiegészítők/Periféria könyvtárak/Joystick Support letiltása segített. Te továbbra is engedélyezed a játékvezérlő kontroller mint távirányító használatát, csak a vissza gombot kapcsoltad be, hogy továbbra is működjön a korábbi módon.

Kobor

Hozzászólás2017.12.03. 02:10

Köszönöm, én is ezt kerestem.

Friss Q5 Pro tulajdonosként feltettem a 2.0.6 FW-t, amiben 17.1 Kodi van.

Sajnos ebben nem működik a Context Menu (Menu gomb), amivel sok hasznos dolgot meg tudtam csinálni.
Például kézzel megadni egy filmet, amit magától nem talált meg.
Módosítani egy felvett könyvtárban a film címeinek a nyelvét, most fele angol, fele magyar.
Eltávolítani sem sikerült így egy már felvett hálózati könyvtár tartalmát.
Watched állapotot sem tudom módosítani, ezt is korábban a Menu gombbal tudtam.

Ezt a Context Menu-t el lehet érni 17.1-ben vagy 17.3-ban működik? Azt hogyan lehet feltelepíteni?

Edit:
Context Menu működik! Csak ehhez kellett egy teljes újraíndítás is.

Innen lehet leszedni egy újabb verziót?
Írtátok, hogy nem minden verzió támogatja a HiSilicon chip-et, viszont felrakható a legújabb is, ami most 17.6, csak a HD hangok nem fognak ezzel sem átmenni?

Köszönöm

Beast

Hozzászólás2017.12.06. 21:32

Kobor írta:...Írtátok, hogy nem minden verzió támogatja a HiSilicon chip-et...

Nem így írtuk, inkább úgy, hogy még nem támogatja a KODI ezt a chipet. Amíg nem támogatja, addig nem fog működni a HD-s hang sem ebben az alkalmazásban.

reasonv

Hozzászólás2018.11.09. 09:57

Laposanya írta:
Beast írta:

Ennyi.

Köszönöm, de én ilyen beállítást nem találtam!
Viszont, a Kodi-ban, Rendszer/Rendszer beállítások/Bemenet/Csatlakoztatott játékvezérlők beállítása/Gombok/"BACK"/OK!
És így már működik a "vissza" gomb! :)

KODI 17.6 default skin, Q30, fw: 2.1.0
Ez a menüpont nálam nincs a KODI-ban: Add-ons/My add-ons/Peripheral libraries/Joystick Support/Disable
Az Add-ons alatt nincs olyan, hogy MyAdd-ons.
Ez van nekem az System settings\Add-ons alatt: https://www.wirelesshack.org/wp-content ... Addons.jpg

A távirányítón a Back gomb nem működik. Ha egeret teszek a lejátszóra, akkor annak a jobb gombjával egy menüpontot tudok visszamenni. Igaz, hogy a távirányítón van virtuális egér, de azon csak bal gomb van (az OK), jobb nincs. Szóval igazi egér nélkül nem tudom használni a KODI-t.

Rendszer/Rendszer beállítások/Bemenet/
Ilyen már van a menüben nálam, még a "Csatlakoztatott játékvezérlők beállítása" is. CSak erre feljön egy Xbox kontrollerre hasonlító kontroller és azon lehet állítani dolgokat.
Ezen az oldalon látszik a 2. képen, ami nálam is van: https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Configure_controllers
Ha rányomok a Configure Attached Controllers, akkor jön be a 3. képen látható kontroller.

Köszönöm a segítéséget előre is.

reasonv

Hozzászólás2018.11.09. 17:17

Megtaláltam a fenti menüket végre, így már működik a Vissza gomb a távirányítón! Tárgytalan lett így a fenti kérésem.
A megoldás az lett, hogy nem a System settings alatt lévő Add-ons-ban volt a MyAdd-ons, hanem simán a főmenüből nyílt.

Beast

Hozzászólás2018.11.09. 17:37

reasonv írta:...nem a System settings alatt lévő Add-ons-ban volt a MyAdd-ons, hanem simán a főmenüből nyílt.

Az újabb és újabb KODI verziókban rendszeresen vannak sajnos ilyen változások.
Következő

Vissza: KODI és HiMedia Media Center