Media Center hálózatkezelés

• Szerző
  • Üzenet

attilase

Re: Media Center hálózatkezelés

Hozzászólás2018.08.07. 21:26

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy a Q30 asom hozzá van hálózaton csatlakoztatva a PC m hez az ottani HDD van megosztva és arról játszom le a filmeket.
Ezzel nincs is gond működik...

Csatlakoztattam a PC hez most egy USB3.0 ás külső HDD t azt is megosztottam de ha ehhez szeretnék csatlakozni akkor mindig account és password gondja van ezt kér, pedig ki van véve a hálózati beállitásoknál hogy nem kell jelszó..a másik HDD rendesen működik hálózaton..

Mi lehet a probléma mit állítsak még be hogy ez is működjön?

Amúgy win10 van fent a legfrissebb ..:)

itt egy kép a hibáról: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 734307.jpg

köszi!

attilase

Hozzászólás2018.08.08. 23:03

Hahó!

Senki nem tud megoldást nekem? :D :o

Beast

Hozzászólás2018.08.09. 09:28

attilase írta:...Senki nem tud megoldást nekem?

Én nem, nekem nincs Windows-om. Amit tudok, azt mind leírtuk már EBBEN a cikkben.
HiMedia.hu adminisztrátor

attilase

Hozzászólás2018.08.09. 20:30

Igen ezt néztem így van minden beállítva mégis kéri a jelszót..

Nem értem..

Beast

Hozzászólás2018.08.10. 12:38

attilase írta:...Nem értem..

Az nem lehet, hogy a Win10 nem enged user/jelszó nélkül megosztani külső meghajtót? Próbáltál jogot adni hozzá egy usernek és az ő adataival belépni?

attilase

Hozzászólás2018.08.11. 09:03

Hali!

Megoldódott, megcsináltam.. :D :D
Ha valakinek ilyen hibája van Win 10 és HiMedia összekapcsolásában...azt kell tenni hogy a megosztásnál fel kell venni a biztonság fülnél (csoport és felhasználó) nevéhez egy Mindenki nevű felhasználót majd ennek teljes jogosultságot adni. Ezt nem csak a fő meghajtónál amit megosztunk, hanem a megosztandó könyvtárnál is állítsuk be...utána már jó lesz tudjuk csatlakoztatni a HiMedia hálózat megosztásánál...

istian

Hozzászólás2018.10.09. 21:38

Beast írta:
aspius írta:...Az eddigi NAS NFS beállításokkal működött a q5 pro-n majd ha váltok android 7 re akkor már nem.?

Ez miért lenne elképzelhetetlen, amikor 2 verziót ugrik az Android? Nem mondom, hogy ez a gond, de több paramétere is van az NFS-nek, érdemes lenne kipróbálni. Nekem ezek vannak beállítva:
– Olvasási/írási csomag mérete: egyformán 32K
– IP-cím: csillag az utolsó szám helyén
– Squash: Root leképezése a következőhöz: quest
– Biztonság: sys
– Aszinkron: nincs
– Nem-privilegizált...: nincs
– Csatolt almappákhoz...: nincs

2.06 fwem van (ez a legutolsó nem annyira hibás fw), q10 pro, synology nas.
Nekem is new server error szöveget ír nfs elérésnél a media center. Kodi megy az nfs tuti jó, mint az előttem szólóknál. Az nfs a kodihoz állítva.
– Squash: valamennyi felhaszn. hozzárend. adminhoz
– Aszinkron: pipa
– Nem-privilegizált...: pipa
– Csatolt almappákhoz...: pipa
Nekem a megosztási kötetek neve space karaktert tartalmazott. pl: "Video 3" kötet. amíg nem tüntettem el a space karaktert, addig new server error üzenet volt az autosearchnél és az add sharenél is.Az autosearch a "Video 3"-ból csak ennyit látott "Video". Amint nem volt space karakter minden jó. Tehát a space karakter jelenléte csunyán bezavar, amit jó lenne, ha meg tudnának csinálni a himedia-nál a következő firmware-ben. Kodi vígan ment bármi nyűg nélkül. Az idei tavaszi windows 10 frissítés után sambanál is ugyanez volt a probléma, de ott már a könytárak nevéből kellett eltüntetni a space karaktereket. A külföldi oldalakon is szídják emiatt a himediat és persze sok másért is, mert hibát hibára halmoznak. Már kemény listát is írtak erről azon a fórumon.

Beast

Hozzászólás2018.10.10. 09:04

istian írta:...A külföldi oldalakon is szídják emiatt a himediat és persze sok másért is, mert hibát hibára halmoznak...

Ahogy az összes többi gyártót is szídja a felhasználók egy része :) Kérlek, ha bármilyen hibát tapasztalsz, ami NEKED gondot okoz, oszd meg velünk ezután is! A „hibát hibára halmoznak” kifejezéssel nem tudunk mit kezdeni, no meg bértelmetlen is ilyet mondani.
Előző

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)