Melyik lejátszót vegyem?

Vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a HiMedia termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topikba minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után.
Fórum szabályok Szabadon írható, de moderált topik, azaz csak jóváhagyás után jelenik meg a hozzászólásod. Kérjük ne írd be kétszer a kérdésedet, várd meg amíg megjelenik, több órát is igényelhet, amíg moderátorunk jóváhagyja a hozzászólás megjelenését!
  • Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: Üdvözlünk a HiMedia.hu fórumban!

Hozzászólás2019.10.08. 10:44

devil222 írta:...Viszont 99% hogy idehaza lett vásárolva...

Amit küldtél, olyan gyári számút mi nem hoztunk be az országba, így regisztrációs kártyát sem adhattunk hozzá, sajnos.
HiMedia.hu adminisztrátor

devil222

Hozzászólás2019.10.08. 11:36

Beast írta:
devil222 írta:...Hogyan küldjem át így a lejátszó adatait ?

Küldtem én neked, arra válaszolhatsz, szerintem.

Szia, sikerült ellenőrizni a sorozatszàm alapján ?

Beast

Hozzászólás2019.10.08. 13:39

devil222 írta:...Szia, sikerült ellenőrizni a sorozatszàm alapján ?

Igen, de írtam privát üzenetben, hogy nem tőlünk van.

devil222

Hozzászólás2019.10.08. 13:42

Beast írta:
devil222 írta:...Szia, sikerült ellenőrizni a sorozatszàm alapján ?

Igen, de írtam privát üzenetben, hogy nem tőlünk van.

Ez sajnos nem jó hír ,köszönöm hogy utána néztèl

Szívás

Beast

Hozzászólás2019.10.08. 14:06

devil222 írta:...Ez sajnos nem jó hír...

Sajnálom, érdemes lett volna ezt még a vásárlás előtt megkérdezni itt tőlünk :( Vagy újonnan venni.

devil222

Hozzászólás2019.10.08. 15:10

Beast írta:
devil222 írta:...Ez sajnos nem jó hír...

Sajnálom, érdemes lett volna ezt még a vásárlás előtt megkérdezni itt tőlünk :( Vagy újonnan venni.

Jogos a felvetés ,bár alalpvetően azt sem értem de lehet van a probléma hogy mi értelme ennek hogy aki regisztációs kártyával rendelkezik az több hasznos infot illetve segítséget kap mint akinek nincs.
Pl. aki megveszi más boltban ahol nem adnak regisztráció kártyát ,az nem a Himedia-t támogatja azzal hogy az ő terméküket választotta ?

Beast

Hozzászólás2019.10.08. 15:40

devil222 írta:...mi értelme ennek hogy aki regisztációs kártyával rendelkezik az több hasznos infot illetve segítséget kap mint akinek nincs...

Mi nem a HiMedia vagyunk, hanem a hazai disztributor (lásd pl. itt az oldal alján). Hogy ne külföldről, innen-onnan vegyék a magyar felhasználók, ezért mi adunk a termék mellé hazai garanciát és ezt a fórumot leírásaival, mint terméktámogatást, segítséget a használathoz, valami pluszt. Mások meg nem adnak ilyesmit...

sportmedia

Re: Melyik lejátszót vegyem?

Hozzászólás2020.06.17. 20:03

Szia HI Média!

Szeretném lecserélni jelenlegi 4K-s android box-omat a következő probléma miatt: 24p és 25p lejátszás vibrál ,ha éles vonlak vannak a képen és a kamera közepes sebességgel valamelyik irányban elfordul (pl sportközvetítés pálya vonalak) . Ezt a zavaró képhibát pl. a Samsung TV képjavító áramköre ki tudja javítani 4K felbontás mellett is, de a 4K projektorban nincs ilyen áramkör.
Keresek olyan android box-ot amiben van olyan képjavító ami kijavítja ezt a hibát. Látom a HIMÉDIA termékei rendelkeznek Imprex 2.0 PQ képjavító áramkörrel, de leírásban nem találtam utalást, hogy képes-e javítani ezt a képhibát akár egy 4K 25p lejátszás esetén is.

Köszönöm a választ!

Üdvözlettel:

Sport Média

Beast

Hozzászólás2020.06.17. 20:59

sportmedia írta:...24p és 25p lejátszás vibrál ,ha éles vonlak vannak a képen és a kamera közepes sebességgel valamelyik irányban elfordul (pl sportközvetítés pálya vonalak)...

Ezen leírás alapján nem biztos, hogy értem, mi a gond most. A képfrekvenciával nem sok minden függ össze. A legtöbb HD-s tartalom 23,976 Hz-es, néhány 24 Hz-es, de lehet akár 25, 30, 50 és 60 Hz-es is. Az összes modern tévé és projektor ezért ezeket a képfrekvenciákat mind képes pontoson megjeleníteni, illetve a lejátszók is az adott film képsebességéhez igazítják a videókimenet frekvenciáját, tehát ezeket a felsoroltakat mind támogatják. A modern tévék ezeket a frekvenciákat megsokszorozzák, illetve egy LCD, OLED, stb. panelek egyébként sem úgy működnek, mint a régi katódsugárcsöves tévék, ahol az elektronsugár találata után, gyorsan elsötétedett a foszfor, ezért kellett a 25 fps-t 50 Hz, vagy a végén már 100 Hz-en megjeleníteni.
Én olyasmire gyanakodom a leírásod alapján, hogy nem az eredeti képsebességgel jeleníted meg most a filmeket. Tehát pl. a 23,976 Hz 60 Hz-re van felskálázva, ami a finomabb kameramozgásoknál apró ugrálást eredményez, mert a 60 nem osztható 23,976-tal illetve 24-gyel sem, tehát egyes képkockák megduplázódnak, kétszer tovább vannak kint, mint a következő. Még az is lehet (ez a lejátszó hibája), hogy mondjuk a 25 fps videókat 25 Hz-en küldi ki 50 helyett, a projektor pedig nem duplázza, sokszorozza meg ezt automatikusan (csak a 23,976 és 24 fps-t), így vibrálhat a kép.
A HiMedia lejátszókban a Dolby és a Huawei által tervezett médiaprocesszor természetesen minden ismert és használt képsebességet kezel, illetve megfelelően továbbít. Nem lehetnek ilyen hibák, amikről írsz, illetve ha bármi hasonló tapasztalható (jó beállítások és kijelző mellett), az max. a filmben lévő hiba lehet.
Azt azért megjegyezném, hogy ha Te a 23,976 Hz-es filmeket egy modern tévével úgy szoktad nézni, hogy a tévé mesterségesen kitalál plusz képkockákat, és mondjuk így 60 különböző kép jelenik meg másodpercenként, akkor ehhez képest mindenképpen darabosabban fog kinézni a valódi, mozifilmnek megfelelő 23,976/24 Hz-es lejátszás. Nem is javaslom a tévé által megsokszorozott lejátszást, mert a mesterségesen kitalált képkockák általában hülyeségek, számos hibát lehet látni mondjuk egy tárgy gyors mozgásánál vagy egy arcon a közeli felvételeknél. Az összes tévében éppen ezért kikapcsolható a mesterséges képkockák beillesztése (pl. LG-n ezt talán True Cinema módnak nevezik, utalva a valódi mozis élményhez). Videókamerákkal már régóta csinálhat bárki 50 vagy akár 60 fps sebességű felvételeket, amelyek nem olyanok, mint a mozifilm. Ezekre mondják, hogy „szappanopera” effekt, utalva ara, hogy a tévére forgatott filmekre emlékeztetnek a 24-nél több képkocka miatt. Jelent meg már pár ilyen film 4K Blu-ray-en is, nekem nagyon fura nézni, mert nem ehhez szoktam. Kísérletezgettek pár éve a Gyűrűk Ura film mozikban 48 fps sebességű verziójának lejátszásával is, de nem aratott sikert a közöség között, pedig a valóság látványához persze, hogy közelebb áll, mint a 24 képkocka/másodperc, hiszen a szemünk (és agyunk) annál azért gyorsabb. De nem ehhez szoktak a mozifilmeket nézők. Szerintem csak megszokás kérdése, és néhány év múlva vélhetően a 24-nél jóval több képkockás filmek lesznek az elterjedtek, főleg, hogy a mostani „okostévék” képkocka-megsokszorozási algoritmusai erre szoktatják az embereket (akik többsége nem is tudja, hogy ki lehet ezt kapcsolni, és beletörődik az ebből fakadó képi hibákba, és az lesz neki a kívánatos inkább – lehet, Veled is ez a helyzet).
Ha rosszul gondolom, és nem ez a gondod, majd mondod.

sportmedia

Hozzászólás2020.06.17. 22:30

Köszönöm a részletes választ!

Csatolok egy film részletet, ezt először számítógépen indítsd el, remélem nálad is látszani fog a probléma. A Samsung TV a Képopciók /Motion Plus/ Normál (Ki/Tiszta/Normál/Szemkímélő/Egyedi) beállítása megszünteti. Ez egy kódolási hiba, nem képkocka sebesség.. Arra mindig figyelek, hogy az kimenetet a film képfrissítéséhez hozzá állítsam.
https://drive.google.com/file/d/1OUJgnT ... sp=sharing

Üdvözlettel: Sport Média
ElőzőKövetkező

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni, mit vegyél!