Melyik lejátszót vegyem?

Vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a HiMedia termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topikba minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után.
Fórum szabályok Szabadon írható, de moderált topik, azaz csak jóváhagyás után jelenik meg a hozzászólásod. Kérjük ne írd be kétszer a kérdésedet, várd meg amíg megjelenik, több órát is igényelhet, amíg moderátorunk jóváhagyja a hozzászólás megjelenését!
  • Szerző
  • Üzenet

Samulino

Re: Melyik lejátszót vegyem?

Hozzászólás2018.10.18. 21:16

Sziasztok! Készülék vásárlás előtt állok. Még kapható a Q10 széria és itt az új Q30 is ! A kettő közül melyiket vegyem ? Kb. 20-25.000 ft van a két gép ára között, a tudásbeli különbség ér ennyit?
A Q10 erősebb hardveresen és van benne bluetooth ,belsővinyót is lehet beletenni valamint a hálózati csatolója is izmosabb. A Q10 régebbi modell nem tudom hogy frissítéssel egyszintre hozható e alkalmazások tekintetében az újabb modellel? Ja és a Q10- nek van egy kis " képernyője " is míg a Q30 - nak semmi. Egyforma méretű ( Tb) vinyót képesek kezelni?
Egy utolsó kérdés : magyar nyelvű képernyőmpesek enü elérhető valamelyk készüléken esetleg utólagos letöltéssel?
Várom válaszukat!
Köszönöm!

Beast

Hozzászólás2018.10.19. 09:22

Samulino írta:...és itt az új Q30 is...

Szia! Tegyük rendbe a dolgokat! Nevezhetjük újnak a Q30-at, de több, mint 1 éve forgalmazzuk. Nevezheted a Q10 Pro-t Q10-nek, de akkor esetleg nem veszed észre a lényeget: a Pro széria más kategória, mint a sima, így a Q30 semmilyen tekintetben nem több. Nincs mit „egy szintre hozni” az alkalmazások tekintetében, a Q30-on van kevesebb alkalmazás gyárilag, mint a Q10 Pro-n, illetve mivel mindkettő androidos, telepíthetsz rájuk bármit, amit akarsz. De pl. a HiMedia jukebox appja nem elérhető a Q30-on, az csak a Pro modellkehez létezik. Hasonlóan, csak a Pro modellek képesek Blu-ray-t (akár 4K-sat is) menüvel együtt lejátszani, a Q30 ezt nem tudja a benne lévő processzor miatt. A további különbségek kb. azok, amiket felfedeztél, de említhetném még a gigabites ethernetet, ami a Q30-on nincs, vagy az ac-s wifit. Vagy a 16 GB ROM-ot, ami csak 8 GB a Q30-on. USB-s Buletooth adapterrel egyébként a Q30-on is lehet wifi.
Hogy tovább nehezítsük a döntésedet: ismét kapható a Q5 Pro, pár héten belül már lesz raktáron a hazai viszonteladóinknál. A merevlemezek méretében nincs korlátozás, ha USB-s házban használod, akkor max. az USB-s ház elektronikája korlátozhatja a méretet, nem a HiMedia-n múlik.
Magyar nyelv lesz minden HiMedia-ban, amit forgalmazunk, csak egy kis idő kell még nekünk. De mivel az Androidban van magyar nyelv, így kb. minden lehet magyar, nekünk igazából csak a Media Center appot és a jukebox appot kell/lehet lefordítani.
Belső HDD-s lejátszó annak javaslunk, aki nem használ NAS-t és nem akar külső lemezeket dugdosni. Szerintünk a hálózatos lejátszás a profi megoldás 2018-ban, mondjuk egy NAS-ról. Erre mindegyik aktuális modell képes, bár elméletileg a 100 Mbites ethernet miatt a Q30-nál lehetne olyan filmfájl, ami már nem megy át ezen, de még a 4K-s Blu-ray-ek között sem találkoztunk eddig ilyennel.
HiMedia.hu adminisztrátor

Samulino

Hozzászólás2018.10.20. 05:53

Köszönöm a kimerítő választ!
Úgy gondolom a Q10 pro készüléket fogom megvásárolni.

Samulino

Hozzászólás2018.10.21. 08:10

Szia Beast!
Megrendeltem egy Himedia Q10 pro készüléket azok után ,hogy átrágtam magam a kérdésemre küldött válaszodon.
Annyiból viszont lehet elcsesztem a dolgot, hogy a (moderálva) webáruházból rendeltem, ahol sajnos a termék tartozékok nincsenek felsorolva ,és így nem vagyok biztos benne hogy regisztrációs kártyát is tartalmaz a készülék.
Mivel hétvége van és az ünnepi nyitvatartás is bekutyul, ezért telón sem érhetők el hogy tisztázni tudnám a helyzetet, vagy ha kell esetleg visszamondjam a rendelést. Az általatok közzétett listán ugyanis nem találtam az üzlet nevét hogy biztosan kaphassak kártyát. Nem lehet hogy mégis kapcsolatba vagytok velük mint regisztrált forgalmazókkal ,csak esetleg a honlapotokon lévő forgalmazói lista esetleg nem friss?
Ha kell inkább visszamondom a rendelést onnan!
Az (moderálva)- nál akcióban van most a készülék , melyet egy partner áruházon keresztül hirdet eladásra! Ez az áruház rajta van a ti listátokon is ,tehát elvileg innel kellene kapnom regisztrációs kártyát is! Az üzlet neve (moderálva)....
Ha a (moderálva) alkalmazáson keresztül kerestem a Q10pro készüléket, akkor ott is beadta ennek az üzletnek a nevét, és ott a tartozékok felsorolásánál szerepelt a magyar nyelvű leírás ,és a regisztrációs kártya is. Csak náluk többe kerülne! Viszont így az (moderálva)-on keresztül mint partner üzletük, megkapom a kedvezményt az árra, csak nem tudom hogy így teljes értékű lesz e a csomag ( benne lesz e a kártya?)?
Van tipped esetleg hogy mit tegyek?
SOS...

Beast

Hozzászólás2018.10.21. 09:23

Samulino írta:...Van tipped esetleg hogy mit tegyek?

Kb. egy tucat kiemelt viszonteladót listázunk az oldalunkon, sajnálom, ha ennyi nem elég, és külföldi webshopok magyar oldalán akarsz inkább vásárolni. Megveheted bizonyosan különböző PC-s webshopokból is, mivel nagykereknek is szállítunk, nekik pedig több száz partnerük van országszerte, azokat nem ismerjük. Regisztrációs kártyát a tőlünk, az egyetlen hivatalos hazai HiMedia importőtől származó termék mellé kapsz (akár hol is veszed), ahogy magyar disztribútori garancia is csak tőlünk származhat. Nem gondolom, hogy lényeges árkülönbség lenne idehaza a tőlünk származó termékek között, bárhol is veszed. Ha meg valahol jelentősen olcsóbb, jó eséllyel ott valami nem feltétlenül törvényes „okosság” van a dologban, illetve minket megkerülve, „jóárasítva” került az országba.
Ott vásárolsz természetesen, ahol akarsz, annak adsz pénzt, akiben megbízol, ahol a legtöbbet kapsz a pénzedért. Mi listázzuk a főbb, közvetlen partnereinket, a legtöbb országosan bárhová szállít – ennél többet nem tudunk segíteni a döntésben.

Samulino

Hozzászólás2018.10.28. 16:49

Szia Beast!
Vásároltam egy Himedia Q10 pro készüléket egy hazai webáruházból, ahol többszöri email váltás után biztosítottak róla ,hogy a termékhez jár a magyarnyelvű használati útmutató is és természetesen a a legfontosabb, a regisztrációs kártya is . A terméket szállító cég egyébként az általad a hivatalos forgalmazók és nagykereskedők listáján is szerepel! A jótállási jegyen az "Importőr és szakszervizei címe" alatt szerepel a nevük:NEON Multimédia kft! A listátokon ők az utolsók...
Írtam egy emailt a közvetlen eladónak akinek a NEON Multimédia kft. a beszállítója és remélem pótolni fogják a hiányosságot ami egyébként nagyon bosszantó hiszen előtte többször is igéretet kaptam hogy minden rendben lesz a regisztrációs kártyával és megkapom mivel jár a terméhez!
Ráadásul a szállító cég ott is van a listátokon !
Kiváncsi lennék a véleményedre ...!
Remélem lesz olyan gerinces a cég és megkapom a kártyát ,és így a regisztrálás jogát!

Beast

Hozzászólás2018.10.29. 10:17

Samulino írta:Írtam egy emailt a közvetlen eladónak akinek a NEON Multimédia kft. a beszállítója és remélem pótolni fogják a hiányosságot...!

Mi vagyunk a NEON Multimedia (ahogy itt a weboldal alján is láthatod), mi vagyunk a disztributor, a hivatalos magyarországi importőr. Így ha a garancialevélen is minket látsz, mint a jótállást vállaló, akkor tőlünk származik a termék. Ebben az esetben kellett, hogy csomagoljunk mellé regisztrációs kártyát, nem történhet meg, hogy anélkül adjunk egy készüléket tovább, ezt a rendszerünk nem engedi, mert a kártyaszámot is rögzítjük a gyári szám mellé. A kártya a garancialevéllel együtt a dobozra ragasztott C5-ös nejlon borítékban van. Amikor a viszonteladó kitölti a garancialevelet (nagyon remélem, hogy kitöltötték Neked, aláírták, lepecsételték), akkor a kártyát is kihúzhatja esetleg a garlevéllel együtt, de nehéz elhinni, hogy ezt nem veszik észre. Biztos vagy benne, hogy nincs sehol a dobozban? Megírnád nekem privát üzenetben a webáruház nevét és a készülék gyári számát?

ORCA058

Hozzászólás2018.11.10. 17:32

Média boxot keresek és az ára miatt érdekel a Q30
Kérdésem. A launcher lecserélhető a play-ről le töltöttre? Az eredeti nem tetszik.
Az SD kártya megformázható belső tárolónak, hogy appokat telepítsek rá? A 8 GB kevés, ha esetleg játékokat szeretnék rá tölteni.
Mennyire kompatibilis a PLAY appokkal?

Beast

Hozzászólás2018.11.12. 11:19

ORCA058 írta:Média boxot keresek és az ára miatt érdekel a Q30...

Nem az ára miatt különleges a Q30, hanem a hardveresen képjavítós HiSilicon processzor miatt, és a HiMedia rendszeres fejlesztése miatt. Ezekhez képest valóban olcsó.
Bármilyen launcher-t telepíthetsz, csak működjön infra távvezérlővel kényelmesen...
Az Android 7 tudtommal nem akar már különlegesen formázott memóriakártyát, simán telepíthető a legtöbb program bármilyen SD-kártyára. Minden PLAY app működik, aminél a gyártó nem tiltja le mondjuk a beépített kijelző nélküli készülékeket, vagy nincs valami fura hardverigény.

nreti

Hozzászólás2018.12.01. 12:38

Szia.
Érdekelne, hogy a Q10 PRo optikán az 5.1 hang erősítő felé kijön?
Belső vinyora torrentezni lehet?
Az 5.1 android lesz e frissítve, illetve letudom rá tölteni a MYTV Telenor appot. (Más boxon 7.0 alatt működik.)
Válaszokaz előre is köszönöm
ElőzőKövetkező

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni, mit vegyél!