Hálózati megosztás

• Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: Hálózati megosztás

Hozzászólás2017.11.13. 16:48

Proper írta:...A hangot egy Onkyo házimozi erősítőre vittem ki, hdmi, illetve optikai kábel segítségével.

Vagy egyik, vagy másik, gondolom nem egyszerre a kettő.
A pillanatnyi bitsebesség nem lehet vészes, még a 100 Mbites ethernethez sem, ha az átlagos 13,5 Mbit. Valami más lesz a gond. Memória takarítást nyomsz a lejátszó program indítása előtt? Ha mondjuk a H8 Plus-hoz egy gyors külső háttértárat kapcsolsz, meg tudod názni a PC-n, hogy mennyivel mennek onnan az adatok a HiMedia felé, ha a PC-ről a külső tárhelyre másolsz? A router vagy switch másik ethernet portját próbáltad már? Esetleg másik ethernet kábelt a PC és/vagy a H8 Plus esetén?
HiMedia.hu adminisztrátor

Proper

Hozzászólás2017.11.13. 17:13

Beast írta:
Proper írta:...A hangot egy Onkyo házimozi erősítőre vittem ki, hdmi, illetve optikai kábel segítségével.

A pillanatnyi bitsebesség nem lehet vészes, még a 100 Mbites ethernethez sem, ha az átlagos 13,5 Mbit. Valami más lesz a gond. Memória takarítást nyomsz a lejátszó program indítása előtt? Ha mondjuk a H8 Plus-hoz egy gyors külső háttértárat kapcsolsz, meg tudod názni a PC-n, hogy mennyivel mennek onnan az adatok a HiMedia felé, ha a PC-ről a külső tárhelyre másolsz? A router vagy switch másik ethernet portját próbáltad már? Esetleg másik ethernet kábelt a PC és/vagy a H8 Plus esetén?

A hang esetén, úgy ahogy írtad. Kipróbáltam egyikkel , másikkal.
És igen, kitakarítom a memóriát, és úgy indítottam el.

Amit ajánlasz, meg kipróbálom!

Köszi

Proper

Hozzászólás2017.11.14. 09:23

Beast írta:

Szia,

Megnéztem, h a jelenlegi kábelem cat5e. De ma kicserélem cat6-ra, hátha.
Egy USB 2.0 pendrivot raktam a H8 plus-ba, és fTP szerveren keresztül a PC-ről a pendrive-ra másoltam file-kat.

14xxx kbyte/mp volt a másolási sebesség.

Nem tudom h ez most jó e, vagy sem?!

Beast

Hozzászólás2017.11.14. 16:05

Proper írta:...Megnéztem, h a jelenlegi kábelem cat5e. De ma kicserélem cat6-ra, hátha.

A Cat5e is gigabites, max. nem jó a dugó vagy a bekötése, ha lassan működne.
Ha jól értem, 14 Mbyte fölötti sebességgel olvasta hálózaton a H8 Plus a PC-t. amikor a pendrive-re írt. Ez vélhetőleg még gyorsabb lehetne USB3-on vagy USB2-es HDD-vel, de semmilyen filmhez nem kell 14 MByte/s sebesség, így azt gondolom nem a hálózat lassúsága okozza az akadozást. Vagy legalábbis csak ritkán lassú a hálózatod. Más eszköz nincs, amiről meg lehetne próbálni a lejátszást? Másik gép, NAS, másik lejátszó, stb.? Mert ezek alapján még nem tudni, mi az akadozás oka.

Proper

Hozzászólás2017.11.21. 17:27

Beast írta:
Proper írta:...Megnéztem, h a jelenlegi kábelem cat5e. De ma kicserélem cat6-ra, hátha.

A Cat5e is gigabites, max. nem jó a dugó vagy a bekötése, ha lassan működne.
Ha jól értem, 14 Mbyte fölötti sebességgel olvasta hálózaton a H8 Plus a PC-t. amikor a pendrive-re írt. Ez vélhetőleg még gyorsabb lehetne USB3-on vagy USB2-es HDD-vel, de semmilyen filmhez nem kell 14 MByte/s sebesség, így azt gondolom nem a hálózat lassúsága okozza az akadozást. Vagy legalábbis csak ritkán lassú a hálózatod. Más eszköz nincs, amiről meg lehetne próbálni a lejátszást? Másik gép, NAS, másik lejátszó, stb.? Mert ezek alapján még nem tudni, mi az akadozás oka.

Közben próbálkoztam...
Kábelt cseréltem, azzal növekedett vmelyiest az átviteli sebesség, de nem hozott eredményt.
Kipróbáltam azt is, hogy a belső tárhelyére felmásoltam a filmet, és úgy is akad a hang.
Nekem ebből az derült ki, hogy nem a hálózattal van gebasz.
Szerinted mi a következő lépés?!

Beast

Hozzászólás2017.11.22. 10:35

Proper írta:...Szerinted mi a következő lépés?!

Ha fel tudsz tenni egy teszt erejéig egy NFS-szervert a Windows alá, kiderülne, hogy az SMB protokoll lassúsága okozza-e a gondot. Az nem kérdés, hogy hálózati a probléma, USB-ről nem akadnak ugyanezen fájlok.

elgr3gory

Hozzászólás2018.09.12. 04:32

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Q10pro factory reset után is a legfrissebb firmware
Zyxel nsa325v2 nas
Upc router tc7200u
Cat6 utp kábelek

Azzal szenvedek, hogy 4k filmek lejátszásakor zyxel nsa325v2 nasról 20-30 percenként 4-5percre beszaggat a film. Eddig smb-n keresztül játszottam le media centerrel. Ma kipróbáltam lanon keresztül is. De úgy is szaggat. Volt már factory reset is. Semmi változás. Az nfs-t is megnézném, hátha az a végső megoldásom de falba ütköztem.
A himedia media centerben nfs alatt meg is találja a nas-t de üres mappát talál, annak ellenére, hogy nem üres a mappa. Vagy két különböző mappával küzdök vagy a beállításaim rosszak. Egyelőre nincs több ötletem. HELP pls!

Beast

Hozzászólás2018.09.12. 10:32

elgr3gory írta:...A himedia media centerben nfs alatt meg is találja a nas-t de üres mappát talál, annak ellenére, hogy nem üres a mappa...

Sajnos nem értünk az említett márkájú NAS-hoz, csak a Synology-hoz. Bizonyosan rosszul van beállítva rajta az NFS-jogosultság, ha nem engedi látni a megosztáson belüli fájlokat. SMB-n sem kellene egyébként akadoznia, a HiMedia azon is lejátszik 200 Mbit fölött is akár gigabites hálózaton. A hálózatodat és a NAS beállításait nézném át a helyedben, nem a HiMedia a probléma oka.
Előző

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)