q5 nougat frissités

• Szerző
  • Üzenet

lehgabi

q5 nougat frissités

Hozzászólás2016.11.23. 21:49

Megcsináltam mai napon a q5 pro bios frissitést, két lépcsőben, ahogy javasolták. Azóta a wifi nem megy, "nehézkes a működés. Bementem a system infoba, ott pro 10-nek látja a lejátszót, a bios verzió viszont ok, q5-nek megfelelő. Megpróbáltam factory reset-et, előző bios-ra történő visszaflashalést többször is, az android nougat nem tűnik el, bios verzió nem változik... A kérdés az lenne, hogy vigyem be a szervízbe és ott tudják orvosolni a problémát vagy van vmi módszer amivel el lehet a nougat-ot tüntetni, vagy az eredeti gyári bios-t visszaállítani. A választ köszönöm.

Beast

Re: q5 nougat frissités

Hozzászólás2016.11.23. 22:36

lehgabi írta:...előző bios-ra történő visszaflashalést többször is...

Ezt nem kellett volna csinálnod! Ha gondod van, miért nem kérdezed, hogy mi a megoldás? Nagy probléma a 2.0.0-val nem lehet, mivel ez már nem béta, hanem hivatalos verzió. Szóval ne csinálj semmit, amíg nem erősítjük meg mi vagy a többi felhasnzáló, hogy valóban gond lenne a wifi kezelésével, illetve amíg nem adunk egy részletes leírást arról, hogyan lehet a 2.0.0 után ismét az 1.0.8-as firmware-t telepíteni!
HiMedia.hu adminisztrátor

lehgabi

Hozzászólás2016.11.23. 22:52

Beast írta:
lehgabi írta:...előző bios-ra történő visszaflashalést többször is...

Ezt nem kellett volna csinálnod! Ha gondod van, miért nem kérdezed, hogy mi a megoldás? Nagy probléma a 2.0.0-val nem lehet, mivel ez már nem béta, hanem hivatalos verzió. Szóval ne csinálj semmit, amíg nem erősítjük meg mi vagy a többi felhasnzáló, hogy valóban gond lenne a wifi kezelésével, illetve amíg nem adunk egy részletes leírást arról, hogyan lehet a 2.0.0 után ismét az 1.0.8-as firmware-t telepíteni!

A gyors választ köszönöm!
ValószÍnűleg azért próbálkoztam a problémát megoldani mert eddig nem volt bios flasheléssel problémám tekintettel arra, hogy ezek "hülyebiztosak" szoktak lenni. Mint ahogy írtam nem csak a wifi a baj, hanem olyan furcsa az egész... de a lejátszás működik...egyenlőre. Még arra tudok gondolni, hogy a letöltési site ami feljön eléggé bizonytalan biztonságúnak tűnik. Mindenesetre furcsa, hogy google-el való vásárlást ajánl fel. Az is furcsa, hogy a system info q10-nek látja a szerkezetet de a bios az általad felrakott verziószámú. Mielőtt kérdeznéd az általam használt legális vírusirtó gondot nem látott a pc-men.

Beast

Hozzászólás2016.11.24. 11:05

lehgabi írta:...Az is furcsa, hogy a system info q10-nek látja a szerkezetet de a bios az általad felrakott verziószámú...

Mindjárt megfrissítek egy Q5 Pro-t, és megnézem amiket írtál.

lehgabi

Hozzászólás2016.11.24. 11:39

Beast írta:
lehgabi írta:...Az is furcsa, hogy a system info q10-nek látja a szerkezetet de a bios az általad felrakott verziószámú...

Mindjárt megfrissítek egy Q5 Pro-t, és megnézem amiket írtál.

Kösz. Ha a bp-i boltban vagy oda be is tudok telefonálni. Úgy könnyebb a párbeszéd.

Beast

Hozzászólás2016.11.24. 11:53

lehgabi írta:...Ha a bp-i boltban vagy oda be is tudok telefonálni. Úgy könnyebb a párbeszéd.

Sok viszonteladónknak van budapesti boltja, de én egyikben sem vagyok :) Illetve nem szeretnénk, ha négyszemközt kellene segíteni a problémák megoldásában, abból más felhasználó nem profitálhat. Maradjunk itt a fórumon!
A Q10 Pro-n semmi gond a wifivel a frissítés után, most már kb. 20 perce megy egy Blu-ray, ráadásul csak n-es hálózaton (amin nem is kellene mennie egy 40–50 Mbites fájlnak), és eddig egyszer akadt meg pár másodpercre. 1 óra, és a Q5 Pro-val kapcsolatban is lesznek tapasztalataim már, csak lassan töltődik le a firmware a netről...

lehgabi

Hozzászólás2016.11.24. 12:03

Beast írta:
lehgabi írta:...Ha a bp-i boltban vagy oda be is tudok telefonálni. Úgy könnyebb a párbeszéd.

Sok viszonteladónknak van budapesti boltja, de én egyikben sem vagyok :) Illetve nem szeretnénk, ha négyszemközt kellene segíteni a problémák megoldásában, abból más felhasználó nem profitálhat. Maradjunk itt a fórumon!
A Q10 Pro-n semmi gond a wifivel a frissítés után, most már kb. 20 perce megy egy Blu-ray, ráadásul csak n-es hálózaton (amin nem is kellene mennie egy 40–50 Mbites fájlnak), és eddig egyszer akadt meg pár másodpercre. 1 óra, és a Q5 Pro-val kapcsolatban is lesznek tapasztalataim már, csak lassan töltődik le a firmware a netről...

q5-öm van. Nekem az tökéletesen elég ha vissza tudom flashelni egy korábbi verzióra.

Beast

Hozzászólás2016.11.24. 13:18

lehgabi írta:...Nekem az tökéletesen elég ha vissza tudom flashelni egy korábbi verzióra.

Nem az a megoldás, hogy elmenekülünk a problémák elől és inkább visszamegyünk az „őskorba”, mert akkor nem durrantak ki a gumik a kerekeken :)
De lesz még ma firmware, amivel vissza tudod állítani az 5.1.1-es Andoridot. Viszont semmi gondot nem látok a Q5 Pro-val, immár fél órája ez is simán játszik n-es wifin Blu-ray-t, akadás nélkül. Nem tudom hol láttál Q10 Pro jelzést a menüben, az Device info menüben csak egy helyen írja ki a típust, ott Q5 Pro van nálam. Az első és a második 2.0.0 firmware telepítése után is ez volt ott. Kernel version mindkét esetben 3.18.24

lehgabi

Hozzászólás2016.11.24. 13:47

Beast írta:
lehgabi írta:...Nekem az tökéletesen elég ha vissza tudom flashelni egy korábbi verzióra.

Nem az a megoldás, hogy elmenekülünk a problémák elől és inkább visszamegyünk az „őskorba”, mert akkor nem durrantak ki a gumik a kerekeken :)
De lesz még ma firmware, amivel vissza tudod állítani az 5.1.1-es Andoridot. Viszont semmi gondot nem látok a Q5 Pro-val, immár fél órája ez is simán játszik n-es wifin Blu-ray-t, akadás nélkül. Nem tudom hol láttál Q10 Pro jelzést a menüben, az Device info menüben csak egy helyen írja ki a típust, ott Q5 Pro van nálam. Az első és a második 2.0.0 firmware telepítése után is ez volt ott. Kernel version mindkét esetben 3.18.24

A wifi hálózatokat látja de nem csatlakozik fel!
device info:

Model no q10 pro
Android ver 7.0
Kernel ver 3.18.24
Build no HMD-2.0.0 2016-11-18.175905
Persz, hogy nem őskor, de van, hogy vissza kell menni az alapokhoz, és onnan újra épitkezni

Beast

Hozzászólás2016.11.24. 14:19

lehgabi írta:Model no q10 pro...

Azt gondolom, rossz fájlt telepítettél, nem a Q5 Pro-ra valót :( Vélhetően az lesz a megoldás, hogy vissza az 5-ös Androidot, majd újra a 7-es.
Következő

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés