Kodi 17.6-ra frissítés után szaggat a kép Q5 Pro-n

• Szerző
  • Üzenet

Birka

Kodi 17.6-ra frissítés után szaggat a kép Q5 Pro-n

Hozzászólás2018.02.16. 10:43

Szervusztok! A Q5 Pro-m 5.1.1 androiddal, és 16. kitudja hányas Kodival érkezett meg múlt decemberben. Wi-Fi-n kapcsolódik a Telekomos IP-nethez, és azért vettem, mert egy utolsó generációs, síkképernyős, 82-cm-es képcsöves TV-hez használom, aminek szerintem 4-500 eFt-os Led TV-k között sincs párja nézhető képminőségben, viszont a legmodernebb bemenet rajta az RCA, és a Scart. A hang szintén RCA-n keresztül analóg erősítőbe megy.
Sokat olvastam, amíg be tudtam állítani a KODI-t úgy ahogy. Működött, de nagyon lassan töltött be, a menüje számomra teljesen használhatatlan volt, és véletlenszerűen vagy lejátszott valamit, vagy inkább nem (sok mindent nem talált meg, de amit megtalált, azok közül is keveset tudtunk megnézni). A kedvenc 20-30 éves sorozataim lejátszását mondjuk, jól oldotta meg. Gondoltam frissítem a KODI-t hátha az segít.
17.6-ra frissítettem a Play-áruházon keresztül. Automatikusan települt, és minden beállítás megmaradt. Kezdetben "Wrapper szolgáltatás leállt" hibaüzenet után kilépett a KODI, de ezt a My Menüben a letelepült Wrapper program KODI- lejátszóra állításával orvosoltam. Minden működik, a menü csodás, még a fényerőt is tudom állítani; a hang briliáns és folyamatos - csak a kép szakadozik. Éppen nézhető, de semmiképpen nem kellemes. A hang jól megy alatta, a kép meg folyamatosan szaggat (kb. egy-két másodpercig folyamatos, aztán kimerevedik egy-két másodpercre, majd megint folyamatos egy-két másodpercig, és így tovább) minden tárolón. Működik az ExoShark, és a MovieShark is, on-line rádiók is működnek (mondjuk a "Retró"-tároló éppen nem megy) mindent megtalált, lejátszott amit kerestem; az egész sokkal jobb, mit eddig bármikor volt, csak ezt a szaggatást, ha tudnátok orvosolni?! Hardver tekintetében, a korábbiakhoz képest semmi nem változott.
Köszönettel: Biró Csaba András

Beast

Re: Kodi 17.6-ra frissítés után szaggat a kép Q5 Pro-n

Hozzászólás2018.02.16. 12:33

Birka írta:Szervusztok! A Q5 Pro-m 5.1.1 androiddal...

Szia! Csak a legújabb firmware használata mellett jelentkező kérdésekben tudunk segíteni, kérlek frissíts (két lépésben, először 2.0.4 INNEN, majd a legújabb 2.0.7 mehet)!
HiMedia.hu adminisztrátor

Birka

Hozzászólás2018.02.16. 17:02

Kedves Beast!
Köszönöm! Mindjárt neki állok, és jelentkezem, ha megvan.

Birka

Hozzászólás2018.02.17. 10:07

Kedves Beast!
Tegnap feltettem a 2.0.4 FW-t, ami az Android 7-et hozta, és egy teljesen új alapállapotot, meg a KODI 17.1-et, amit nem tudok apgrédelni, mert megakad; a 2.0.7 FW is ["!" Hibát jelez a zöld robot hasában], nem települ. Azt sejtettem, hogy valószínűleg újra kell telepítenem a teljes rendszert, úgyhogy csak azt az időt sajnálom, amit az előző KODI konfigurálására fordítottam. Ehhez sem értek, de már tanulom... Még próbálkozom a legújabb FW telepítésével, és a KODI feltámasztásával, a magyar tárolók újra telepítésével. Ha végleg elakadok, majd írok!
Addig is köszönöm a segítségedet!

Birka

Hozzászólás2018.02.17. 18:03

Kedves Beast!

Jelentem kész vagyok, és működik!
A 2.0.7. FW is felment - nagy nehezen-, telepítette a 17.6 Kodi-t. Feltettem a magyar repókat, beállítottam és minden (sokkal több, mint eddig) működik. Megszűnt a szaggatás; szinte minden megy, amit próbáltam (a Retró-tárolón kívül). Gyorsult is egy cseppet a rendszer. Ezúttal nem tartott egy hétig, míg meglettem vele...

Köszönöm a segítségedet!

Beast

Hozzászólás2018.02.18. 14:33

Birka írta:...beállítottam és minden (sokkal több, mint eddig) működik...

Örülök! Hát, akkor vonjuk le a tanulságot: érdemes mindig a legújabb szoftvert telepíteni, és ha azzal is létezik egy probléma, akkor beszéljük meg!
HiMedia.hu adminisztrátor

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés