Himedia q5 pro bekapcsolás probléma

• Szerző
  • Üzenet

tibisan

Himedia q5 pro bekapcsolás probléma

Hozzászólás2017.10.06. 12:45

Szevasztok.
A segítségeteket kérném , mert ötletem sincs mit csináljak a készülékkel.
Tegnap próbáltam 4k uds-s filmet nézni vele külső winchesterről ( belepörgetve az 5.1 hang szétcsúszott , a truehd hangot pedig fel sem ismerte , csak a némaság volt ) , ki is kapcsoltam film közben a készüléket.
Na azóta nem tudom működésre bírni újra , csak a himedia logo jön be , és ezzel ki is fagy , vagy megáll a bootolás.
Mi lehet a probléma vele , hogy tudnám orvosolni a dolgot .
Manuálisan csak a főkapcsoló működik rajta ,se a távirányítóra , se a készülék hátulján levő restore-ra nem reagál.
Szeptemberben telt le az egy év jótállás rá , ha esetleg javításos lenne , mennyibe fájna az nekem ?
Nincs hangfallal összekötve , tehát a hang a legkisebb problémám , 3d-s filmeknél van 7.1 atmos hang , tehát ez valami 4k-s lejátszási probléma szerintem.
Nem frissítgettem ,nem töltöttem le rá semmit , az angol menü és kezelőfelület van a rajta ,ami rá volt rakva gyárilag.
Appokhoz nem értek , a kodi ami rajta volt eddig lejátszott mindent , azzal se volt gond még idáig.

Beast

Re: Himedia q5 pro bekapcsolás probléma

Hozzászólás2017.10.06. 14:36

tibisan írta:...Nem frissítgettem ,nem töltöttem le rá semmit , az angol menü és kezelőfelület van a rajta ,ami rá volt rakva gyárilag...

Hát, ezt nem tudom miért tetted (illetve nem tetted) :( Ezek szerint 5-ös Android van rajta, talán az 1.0.5? Persze, hogy ott még lehettek elcsúszó hangok és hasonló hibák. Ha elolvasod az azóta megjelent frissítések leírásait, láthatod, mennyi mindent kijavítottak és fejlesztettek azóta. Miért kínzod magad 1+ éve ugyanazzal a firmware-rel?
Az ITT leírt 1-es pont alapján kellene rátenni a firmware-t. EZT a firmware-t próbáld telepíteni! Ekkor még a Himedia logó sem jöhet be, korábban elindul a frissítés. Ha nem, akkor másik pendrive-ot használj, és ellenőrizd, hogy FAT32 fájlrendszer legyen rajta, meg az update.zip a gyökérmappában.
HiMedia.hu adminisztrátor

tibisan

Hozzászólás2017.10.06. 18:05

Hálás köszönet a segítségért , mindent úgy csináltam ahogy írtad .
A frissítés után magához tért végre a lejátszó.

Beast

Hozzászólás2017.10.08. 09:56

tibisan írta:...A frissítés után magához tért végre a lejátszó.

Remek! Javaslom, ezek után kövesd a frissítéseket, telepítsd, ha újabb elérhető. Általában online is megtalálja és frissíti magát a netről. De EBBEN a topikban mindig látod, hogy mi a legújabb verzió, ha nem elérhető (még) online, akkor manuálisan telepítheted.
HiMedia.hu adminisztrátor

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés