HDMI probléma

• Szerző
  • Üzenet

bartos59

Re: HDMI probléma

Hozzászólás2018.01.07. 18:37

Sziasztok! Van e valakinek, akár a gyártónak már valami megoldása a fenti CEC problémára? Azóta is küzdök ezzel a hibával.

Renatto

Hozzászólás2018.01.08. 17:38

Ez a CEC probléma a Q30-nál is jelen van. Ha a lejátszó be van kapcsolva a TV nem kapcsolja ki/be az erősítőt. Hamar megfigyeltem, csak bekapcsolt állapotban zavar be, így mindig először a tévét kapcsolom be, az az erősítőt, és ezután bekapcsolom a Q30-at. Kikapcsolásnál meg a Q30-al kezdek. Gyorsan megszoktam.

Látom többen ARC-on keresztül szeretnének HD hangot. Ehhez egy kis infó, amennyiben a TV tudja a Dolby Digital Plus-t (DD+), abban az esetben tovább tudja küldeni a HD hangot az erősítő felé, akár a Dolby Atmos-t is. Csak HDMI-ről érkező jel esetében, a belső médialejátszóból sajnos nem.

Beast

Hozzászólás2018.01.08. 18:08

Renatto írta:...így mindig először a tévét kapcsolom be, az az erősítőt, és ezután bekapcsolom a Q30-at. Kikapcsolásnál meg a Q30-al kezdek.

Amely sorrendet egyébként KÖTELEZŐ is betartani a megfelelő HDMI-handshake miatt. Csak sokan nem törődnek vele, vagy nem tudnak róla.
A Dolba Atmos a Dolby TrueHD-ba van kódolva, így azzal kell kompatibilisnak lenni. De (regebbi) eszköztől függően lehet,hogy valami a TrueHD-t továbbküldi, de az Atmost mégse. Egyébként azt gondolom, ha valami Dolby Digital Plus-t kezel, akkor TrueHD-t is, tehát igaz amit mondtál, csak pontosítanám. Illetve megjegyezném, hogy a HiMedia boxokat is a HDMI-s erősítőre illik kötni, azt pedig a kijelzőre, és nem fordítva.
HiMedia.hu adminisztrátor

Renatto

Hozzászólás2018.01.08. 18:22

Igen, ha van erősítő annak kellene a központnak lennie. Csupán az Atmos hang miatt kezdtem el kutakodni, hogy tudnám kinyerni a HD hangot a tévéből, ami végül sikerült, de kicsit értelmetlen módon, minek küldeném a tévének, ha van erősítőm... (Na jó így a tévé felismeri az Atmost, ha ugye nincs erősítő). És ez ugye a problémámat nem oldotta meg, mivel a belső média lejátszóbol akartam a filmeket lejátszani - amikor a régi lejátszóm elment, de még a Himedia nem jött meg - de sajnos ez nem sikerült... Majd az eARC/HDMI2.1.

Georgie7508

Hozzászólás2018.02.02. 22:35

Sziasztok! Egy hete vettem, most kezdem beüzemelni a Q10 pro-t. Erősítő: Arcam 360. Összekötök mindent frankón hdmi-vel ahogy kell, kép szuper, hang nincs! Beállítás kérdése (és vmit én toltam el), vagy végső esetben egy optikaival vigyem át a hangot az erősítőbe külön, vagy ez egy hiba (ahogy némely Fbook csoportban riogatnak vele)?

Köszönöm előre is,

Üdv, György

Beast

Hozzászólás2018.02.02. 23:50

Georgie7508 írta:...vagy ez egy hiba (ahogy némely Fbook csoportban riogatnak vele)?

Mármint az Arcam 360-ban? Mert nem tudunk olyanról, hogy HDMI-n ne ismerné fel a továbbküldött (ugye HDMI hang engedélyezve, RAW formátumban, stb.?) hangot a HiMedia-ról bármilyen erősítő, miközben a képpel meg semmi gond.
HiMedia.hu adminisztrátor

bartos59

Hozzászólás2018.02.12. 19:14

Sajnos még mindig fájó probléma ez a cec beállítási gond. Nem tudom, hogy legalább azt el lehetne e érni, hogy a következő frissítésnél tennének bele egy kikapcsolási funkciót, így nem zavarna be. Nálam SONY TV és YAMAHA Házimozi erősítő között a kapcsolat tökéletes mind addig amíg a Q10 Pro be nincs kapcsolva. Képes megzavarni a kapcsolatot a tv és erősítő között vagyis zavar hiba jelzés után szétválassza a hang kapcsolatot. Csak akkor áll vissza a "rend", ha a himédiát leválsztom a hdmi kábellel.
Maga a kikapcsolás sem segít, csak ha a kábelt eltávolítom. Ennek az lett az eredménye, hogy már alig használom a q10 Prot pedig jó lenne. Láttam már más lejátszónak a menüjében CEC kikapcsolási lehetőséget. Ide is ez kellene.
Előző

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés