Köszönet

• Szerző
  • Üzenet

Pöti

Köszönet

Hozzászólás2016.09.09. 19:31

Ha valami jó, akkor azt érdemes elismerni, mert sokszor hajlamosak vagyunk csak a bajainkkal ostromolni a srácokat, akik szívüket-lelküket beleteszik a történetbe.
Szóval jó, hogy voltatok Amsterdamba. Jó, hogy elmondtátok a felmerült igényeket (imprex beállítás) és még magyarítjátok is...stb.
Ha már köszönet, akkor a Neon multimédia is maximálisan vevőcentrikus hozzáállással kezelte a nyűgömet egy készülékkel kapcsolatosan.

Szóval szeretem a készüléket, mert van mögötte élet, emberek és nem egy elfeledett prototípusról van szó.

További sok sikert!!

MorzsaProf

Re: Köszönet

Hozzászólás2016.11.27. 18:38

Ezer köszönet a srácoknak. Még az olyan kezdőkhöz is megvan a türelmük, mint amilyen én vagyok. Mindegy, hogy hétvége van, vagy este, akkor is segítenek.
Mikor alszanak?
Minden elismerésem a segítőkészségüknek!

Csiga

Hozzászólás2017.01.23. 20:14

Valóban köszönet a segítségért!
A hozzáállással nincs baj, és gondolom a végén minden hibára fény derül. ;)
Csak így tovább!

emlbll

Hozzászólás2017.10.17. 20:37

Szia Beast!

Köszönöm, hogy segítettél a rossz fájl-lal upgrade-elt q5 pro firmware-ének helyrehozásában!

Tisztelettel
Gábor

Cooperapi

Hozzászólás2019.12.06. 18:43

Köszönök minden segítséget srácok, le a kalappal!!! :D

vlaca

Hozzászólás2020.07.17. 11:07

Sziasztok,
Nem tudom hol kezdjem... Már elég sok médialajátszót "elfogyasztottam", tehát van tapasztalatom ezen a téren.
A héten vettem kezelésbe a Q5 pro nevű szépséget. Én nem vagyok android párti, de elég jól muzsikál, gondolom erre optimalizálva. Ami feltűnt elsőnek, hogy a képminőség tényleg brutálisan jó. Nekem volt régen Himedia lejátszóm HD600B (ugyanúgy nézett ki, mint a mostani Q10 pro) volt a neve, ha jól emlékszem. Abban még realtek proci volt, tehát a kadencia helyességet nem lehetett elvárni tőle, de nagyon szerettem, a kezelhetősége miatt. Szerintem (csak az én véleményem) azt kellett volna a Q5-be is átültetni, de így is kezelhető. Volt nekem dune-m, popcorn-om, wdtv,ac ryan, egreat, és utoljára, ami még mindig meg van, egy Eminent em 7680-as. Ehhez mértem tudom a Q5-öt jellemezni. Az eminent-en kodi fut, alexelec linux alatt. Tehát a képminőség ehhez mérten jobb, telítettebb, és pici mintha simább lenne. Kadenciahelyesség mindkét lejátszóra jellemző. Hangminőségben nem hallok eltérést, de nem is keresem műszeresen a 96 khz-es jeleket a zenében,egyszerűen a fülem használom. A hálózati megosztásokkal azért meggyűlt a bajom, de olvasgattam itt a fórumon, sikerült felcsatolnom a pc megosztásait - pipa. PC-ről lejátszva a Q5 az első, ami telefonnal készített 4K felvételt, hálózaton keresztül akadálymentesen tud lejátszani - csillagos 5-ös!! Viszont a zenelejátszója, azzal a kínai klaszmattyal a képernyő közepén, ráadásul a borítóképet sem mutatja... röhejes (már csak hogy valami hibát is írjak) Tehát úgy néz ki, megmarad... :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vlaca 2020.07.18. 18:11-kor.

Beast

Hozzászólás2020.07.17. 12:14

vlaca írta:...Viszont a zenelejátszója...

Örülünk!
A zenelejátszót nem érdemes a HiMedia-nak fejlesztenie (ugyanez igaz minden más androidos box alap zenelejátszójára, ha szétnézünk), hiszen sok ezer van a Play Store-ban olyan cégektől, amelyek csak erre fókuszálnak. A videólejátszóval ellentétben a zenefájlokhoz nem kell hardverszintű támogatás, így bármely zenelejátszó tökéletesen fog működni. Ha a hangminőség a lényeg, akkor egy USB-s DAC-ot javasolnék (pl. egy olcsóbb de minőségi ITT), amit az Android 7 a Q5 Pro-n natívan kezel, illetve egy profi program (pl. USB Audio Player Pro) akár 24-bit/192 kHz-et is kiküld rá. Így jobb sztereó zenei hangot kaphatsz viszonylag olcsón, mint ha akár egy több százezres házimozi-erősítőre bíznád a sztereó zenék dekódolását.
HiMedia.hu adminisztrátor

vlaca

Hozzászólás2020.07.17. 14:29

Beast írta:
vlaca írta:...Viszont a zenelejátszója...

Örülünk!
A zenelejátszót nem érdemes a HiMedia-nak fejlesztenie (ugyanez igaz minden más androidos box alap zenelejátszójára, ha szétnézünk)

Hát sok fejlesztés nem kellene, eltüntetni a kínai szöveget, meg a gitár kép helyére az albumborítót rakni....
És már boldog is lenne, szerintem sokmindenki... Én imádom a médiacentert használni, a kodit nem akarom, hiszen eddig azt használtam, Nem akarok mindenféle androidos, tele reklámos lejátszókat használni. De azért köszi a tanácsot.

Beast

Hozzászólás2020.07.17. 15:26

vlaca írta:...eltüntetni a kínai szöveget, meg a gitár kép helyére az albumborítót rakni...

KODI-ban nincs reklám, illetve 500–2500 Ft-ért kb. minden jó zenelejátszót meg tudsz vásárolni, és nem lesz benne reklám. Értem, hogy Neked elég lenne egy alap lejátszó alkalmazás, de sokaknak bizonyosan nem (hiszen ezért is van annyi a piacon), így nem érdemes a gyártónak ezen dolgoznia. Egy lenne a sok ezerből.
A videólejátszáskor is legtöbben úgy használják a HiMedia-kat, hogy a KODI a kezelőfelület, és a MediaCenter csak lejátszik, ahogy ITT leírtuk. Mondhatnánk, hogy miért nem csinál a HiMedia is egy saját jukeboxot (csinál, de láthatod, meddig jutott), de nincs értelme, mikor komoly fejlesztői csapat sok év alatt csinált már egy KODI-szintű alkalmazást. Az az előnye az Android operációs rendszernek, hogy mindeni úgy szabja testre a lejtszóját, ahogy szeretné.
HiMedia.hu adminisztrátor

vlaca

Hozzászólás2020.07.23. 20:30

Beast írta:
vlaca írta:...eltüntetni a kínai szöveget, meg a gitár kép helyére az albumborítót rakni...

KODI-ban nincs reklám, illetve 500–2500 Ft-ért kb. minden jó zenelejátszót meg tudsz vásárolni..

Szia,
Hmmm, vásároljak.... szóval kipróbáltam pontosan 15 zenelejátszó app-ot, mind egy nagy 0. Példának okáért, nem működik egyiken sem a "next" (jobbra nyíl vonalkával :) ) gombbal való léptetés, egyedül a mediacenter sajátjával. Ja és hogy szinte egyik sem tv-re van optimálva, kivétel a vlc, ott legalább ezt megoldották a beállításokban van egy pont, hogy android tv-re optimált felület, DE a léptetés ott sem működik, szóval kuka. Viszont feltettem a legújabb firmware-t, és hál' istennek nincs benne semmi google-s sz...ság, ez tetszik. Tehát tovább nem keres(het)ek lejátszókat, ragaszkodom a sajátjához. Az új firmware-ben végre eltüntették a kínai karaktereket a zenelejátszóból. DE megint ...ságot keres "getting lyrics". Ki a francnak kell dalszöveg??????????? Inkább borítókép, és mellette a lejátszási lista. itt egyedül én hallgatok zenét a MÉDIALEJÁTSZÓN??? Vagy a zenei anyag az nem egy média??????? Hogy ennyire nem foglakoznak ezzel a részével? Igenis kérjétek meg hogy foglakozzanak vele, mert a zenei anyag is egy MÉDIA!!
Következő

Vissza: Azért szeretem, mert...