Q30 - Bluetooth

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q30-cal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

Kakasin

Q30 - Bluetooth

Hozzászólás2020.04.23. 12:25

Tisztelt Himedia Magyarország!

Szíves segítségüket szeretném kérni! Rendelkezem egy Himedia q30 típusú készülékkel, amiben utólag szeretnék bluetootht. Önök is és sok más oldal is az Open hour wifi+bluetooth adaptert javasolták. A készüléket megvásároltam, azonban csatlakozás után nem történik semmi.
Kaphatnék egy is segítséget? Nagyon köszönöm!

Beast

Re: Q30 - Bluetooth

Hozzászólás2020.04.23. 12:42

Kakasin írta:...A készüléket megvásároltam, azonban csatlakozás után nem történik semmi...

Mi az amit elvársz tőle, hogy „történjen”? Ha egy kompatibilis Bluetooth adapter (pl. az Open Hour féle) csatlakoztatva van amikor a Q30-at elindítjuk, akkor az Android beállításoknál megjelenik a Bluetooth menü és bekapcsolható az. Utána már párosítható ebben a menüben BT eszközökkel. Mi lenne a cél, mihez kell a Bluetooth?
HiMedia.hu adminisztrátor

Kakasin

Hozzászólás2020.04.23. 17:22

Köszönöm a gyors választ!
Mikor bedugom a open hour wifi-bt sticket, akkor belépek a bt menübe és bekapcsolom azt, de nem történik semmi. Mintha nem érzékelné. Mielőtt megvettem az open hourt, már próbálkoztam egy Orico 4.0-s bt stickkel, de azzal sem történt semmi.
Ami miatt szükségem lenne a bt-ra, hogy párosítsak egy joystickot, pl. xbox360,vagy ps4 joyt.
Sajnos a vezetékes thrustmaster xbox360 joystickot szintén nem látja a rendszer, ezért próbálkoznék bt joytickal.
Persze ha létezik olyan vezetékes, ami kompatibilis a q30-al, nekem az is jó, csak szeretném tudni, hogy melyik az.
psx emulátorral játszanék rajta, ami már fut is csak irányítani nem lehet. :shock:

Beast

Hozzászólás2020.04.24. 10:03

Kakasin írta:Mikor bedugom a open hour wifi-bt sticket, akkor belépek a bt menübe és bekapcsolom azt, de nem történik semmi...

Azt írtam, hogy a készülék bekapcsolásakor (teát a bootolás alatt) már legyen rádugva! Ha így csinálod, akkor bekapcsolva a menüben, látható is, hogy bekapcsolva lesz, és párosítható. Melyik firmware van a Q30-on egyébként? Ugye a legújabb?

Kakasin

Hozzászólás2020.04.24. 11:48

Szia! Ismét köszi a választ!
Nem tudom hol kell megnézni, hogy melyik verzió van rajta. Ha az online frissítést választom, azt írja, hogy a legújabb. Persze próbáltam innen felrakni a leírt instrukciók szerint a legutóbbi hivatalost és a nem hivatalost is , de nem látja ha rámegyek a manuális frissítésre.

Beast

Hozzászólás2020.04.24. 12:51

Kakasin írta:Nem tudom hol kell megnézni, hogy melyik verzió van rajta. Ha az online frissítést választom, azt írja, hogy a legújabb...

Az aktuális firmware verziója látható a frissítés menüben: Főképernyő/Settings/Upgrade. Online nem érdemes kerestetni, nem működik a kínai szerver. Ha nem a legújabb van, akkor a leírásunk alapján pendrive-ról telepíthető. De nagyon sokat írtunk már arról, mi lehet az oka, ha nem indul el a frissítés a pendrive-ról, ha ilyen gondod lesz, itt a fórumon utána tudsz olvasni. Egyébként nem gondolom, hogy régebbi firmware-rel ne menne a Bluetooth adapter, évekkel ezelőtt próbáltuk ki mi is, azóta ajánljuk hozzá.

Kakasin

Hozzászólás2020.04.24. 22:28

A hivatalos 2.1.4-es firmwaret behúzom egy update.zip nevű mappába egy fat32-es pendrivrera. Nyomom a reset gombot hajcsattal, közben bekapcsolom a q30-at, majd mikor bejön a döglött zöld robot ami alatt megy a sáv, elengedem a csatot. Ezután bejön 2x a HIMEDIA felirat, majd némi idő után a menü és semmi nem történik. Ugyanez van a nem hivtalasos 2.1.4-es verzinónál is.
Ha a menüben próbálom frissiteni, rákérdez, hogy akarom-e majd mikor rányomok, a fenti forgatókönyv szerint történik minden.
Szóval, hogyan tudnám akkor frissíteni a készüléket? :cry:

Beast

Hozzászólás2020.04.26. 12:04

Kakasin írta:A hivatalos 2.1.4-es firmwaret behúzom egy update.zip nevű mappába...

Ilyet sehol nem írtunk. Kérjük, kövesd a leírásunkat! NINCS semmilyen mappa a pendrive-on, éppen hogy a letöltött update.zip FÁJL van a pendrive gyökerében.

Kakasin

Hozzászólás2020.04.26. 13:58

Köszi! A frissítést, mint rar filet, kicsomagolas nelkul, atnevezem update.zip- nek es egy full ures fat32 es pendrivera, vagy vinyora rahuzom. Igy kell? Hülye vagyok ehhez azert kerdezem. :)
Lehet 2.0 is a pendrive?

Beast

Hozzászólás2020.04.26. 14:08

Kakasin írta:Köszi! A frissítést, mint rar filet...

Nem értem, milyen RAR fájlról írsz. ZIP fájlt lehet letölteni a linkünkről. update_Q30-HMD-2.1.4 2019-05-31.153235.zip lesz a neve, ha letöltöd. Ezt kellene update.zip-nek (tehát kitörölni a többi karaktert a fájlnévből), majd egy teljesen mindegy, milyen pendrive-ra rátenni.
Következő

Vissza: Q30 specifikus kérdések