távvezérlési probléma

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q30-cal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

deejay5ly

távvezérlési probléma

Hozzászólás2019.02.02. 11:03

Sziasztok, kérdés az volna, hogy Q30 asnál, másnak is van - e távvezérlési problémája?
nekem sokszor többször kell rányomni hogy megcsináljon egy adott parancsot...
Mióta az új FW fent van azóta a wifi is szarakodik...
Illetve a Kodi frissítés után a kodit sem tudom távvezérelni.

HELP Please :)

Beast

Re: távvezérlési probléma

Hozzászólás2019.02.04. 12:00

deejay5ly írta:...sokszor többször kell rányomni hogy megcsináljon egy adott parancsot...

A wifi nem működhet máshogy a frissítés után (nem változott semmi a wifi kezelés terén, lást ITT), illetve más szerintem nem panaszkodott még erre. Persze, nem tudom, a „szarakodik” mit jelent Nálad pontosan..,
Az, hogy melyik program mikor és milyen gyorsan reagál egy távvezérlő parancsra, az lehet változó. Hol van legtöbbször az, amiről írsz? A KODI természetesen alapból nem tudhatja kezelni a világ összes távvezérlőjét, de van a kérdésnek saját topikja, benne a megoldás is ITT.
HiMedia.hu adminisztrátor

Lompos

Hozzászólás2019.02.06. 15:33

Q30-at még csak tegnap vásároltam,most "ismerkedünk".Meg tudom erősíteni azt hogy a távvezérlő elég érdekesen működik.Neten böngészésnél ill.a Facebookon a le-fel görgetés a nyilakkal random módon működik ill.nem.

Beast

Hozzászólás2019.02.06. 15:58

Lompos írta:...Neten böngészésnél ill.a Facebookon a le-fel görgetés a nyilakkal random módon működik ill.nem.

Neten böngészéshez használj egeret! Mindig az adott alkalmazáson fog múlni, hogy kezd-e valamit a távvezérlővel (illetve annak bármelyik parancsával), ehhez nincs köze a HiMedia-nak. Nincs az Andoidon rendszerszinten olyan, hogy szabvány infra távvezérlő, így a programok sincsenek ennek használatára felkészülve.

Lompos

Hozzászólás2019.02.06. 16:26

Végül is úgy ahogy írod,egeret használok,úgy OK!

deejay5ly

Hozzászólás2019.02.09. 16:10

NA konklúzió és probléma!

Miután csináltam egy factory reset - et és mielőtt beállítottam volna a netet és egyebeket a kodiban letiltottam a frissítést, (akkor még 17.0 Krypton futott)
majd a net beállítása után ismételte megnyitom a kodit és láss csodát, 18.0 leia hasít....
remegve kezdtem nyomni a gombokat irányit jobra balra fel le, vissza is lép, de az enter gomb lenyomására nem reagál, vagyis látom hogy ahol áll a kék kurzor ott villog de nem csinálja meg a parancsot.
Szóval ez így nem jó mert így a program használhatatlan És miután a himédia Kodival adja a terméket úgy vélem itt is kéne működjön a távvezérlő vagy legalább is Bugból kiolvasható volna a probléma. Én emiatt a program miatt vettem meg ezt a terméket és ezen kívül hibátlan a működése.
kivéve hogy alapból a távvezérlő akadozott mindig is mint ha nem észlelné rendesen. de talán azzal még együttélek.

Szóval baj van szatyorral, megoldás kéne, vagy full gariba vissza cserélném a boltba ahol vettem, egy teljesen újra.

Köszi a segítséget.

Beast

Hozzászólás2019.02.09. 23:21

deejay5ly írta:...És miután a himédia Kodival adja a terméket úgy vélem itt is kéne működjön a távvezérlő...

Teljesen rosszul véled :) Írtam, de leírom megint: SEMMI köze a KODI programozóinak a HiMedia-hoz vagy fordítva. Használd az előző KODI verziót, ha gondod van az újabbal, és írj a fejlesztőinek! De honnan tudhatnák a KODI vagy épp bármely más Androidos app fejlesztői, hogy egy gyártó milyen infra távvezérlőt készített egy eszközhöz, és annak parancsait hogy adja át a rendszernek? NINCS az Androidobna olyan, hogy szabványos infra távvezérlő. Van szabványos billentyűzet, egér, ezeket használhatod is a legtöbb Android appban, így a KODI-ban is. Folytassuk ITT kérlek, van saját topikja a kérdésnek (ami nem Q30 specifikus természetesen), és megoldása is, ahogy láthatod! Illetve a KODI saját leírását mindenképpen érdemes megnézni ITT.
Akadozásról nem tudunk, minden gombnak jól kell működni a Media Center-ben, ami a HiMeida által karbantartott, tehát ott elvárhatod, ha a saját távvezérlőjük működjön. Ha gond van a távvezérlővel ott, akkor mutasd meg a szervizben!

Vissza: Q30 specifikus kérdések