KODI

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a H8 Plus-szal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

szero77

Re: KODI

Hozzászólás2016.11.28. 18:34

Windows hálózat (SMB)-n játszom le a filmeket. Kb. 1400 db. film van a meghajtón, aminek kb. 80%-a avi fájl, és eddig minden lejátszotta rendesen(dvd lejátszó,bluray lejátszó). Az NFS-t nem tudom beállítani, csak a hálózatot látja, de a mappákat nem. Feltelepítettem a vlc-t, az lejátsza az avi filmeket, de nem 24p-ben, ezáltal akadozik. Ilyenkor a tv 1920x1080 60P-t ír ki. Az a tapasztalatom ,hogy a médiacenter himediavideoplayer csak mkv fájloknál hajlandó 24p-ben kiadni a képet, míg a Kodi az avi formátumoknál is képes 24p-ben küldeni a képet a tv felé. Köszönöm a türelmedet és várom a további segítséget!

szero77

Hozzászólás2016.11.28. 19:55

update! :-)
Akkor történik a probléma, amikor a beállítások menüben,bekapcsolom a HDMI hangot, vagy a 24p funkciót. Ha ezek nincsenek bekapcsolva, akkor akadás nélkül, a tv felbontását megtartva megy a filmlejátszás. Ha bekapcsolom valamelyik funkciót, akkor a tv felbontást is átállítja, és akadozik egyfolytában.

Beast

Hozzászólás2016.11.28. 21:06

szero77 írta:...a médiacenter himediavideoplayer csak mkv fájloknál hajlandó 24p-ben kiadni a képet, míg a Kodi az avi formátumoknál is képes 24p-ben küldeni a képet a tv felé.

Nem láthatja az NFS-hálózatot, ha nincs NFS-szervered. De Windows alatt nincs is NFS-szerver, csak fizetős jelenleg, ha jól tudom. SMB-n is le kell tudnod mindent játszani egy PC-ről.
Mivel sok éve nem láttam már AVI fájlt (azt hittem, már más sem akar ilyeneket látni, főleg nem 4K-s eszközön), megleptél azzal, hogy van olyan, hogy 24 Hz-es AVI. Tekintve hogy a 24/23,976 Hz még 720p-s felbontás mellett sem támogatott a TV-k által, csak fullHD-ban. Örülök, ha a KODI képes arra, hogy 1080p/24 Hz-et csinál az AVI-kból. De a helyedben inkább a kukába dobnám az összes ilyen filmemet, és HD-ban letölteném azt, ami valóban fontos, hogy meglegyen!
HiMedia.hu adminisztrátor

szero77

Hozzászólás2016.11.28. 22:03

Köszi a segítséget és a türelmedet!

krisz75

Hozzászólás2016.12.07. 21:00

Szia.Azt szeretném kérdezni,hogy a kodin(16.1) belül a h8 plus miért nem látja a megosztott merevlemez mindkettő partícióját?Pont azt a partíciót nem látja amin a filmek vannak.A media centeren belül látja mindkét partíciót.

Beast

Hozzászólás2016.12.08. 11:27

krisz75 írta:...miért nem látja a megosztott merevlemez mindkettő partícióját?

Ezt nem teljesen értem. Mi az, hogy megosztott merevlemez? Az USB-n csatlakoztatott merevlemezt az Android rendszer kezeli, így, minden program egyformán látja vagy sem őket, hiszen a rendszer mountolja. Ha hálózati megosztásokról beszélünk, ott meg nincs olyan fogalom, hogy partíció. Írd le részletesen, hogy mit csinálsz, mi nem működik!

krisz75

Hozzászólás2016.12.08. 20:20

Beast írta:
krisz75 írta:...miért nem látja a megosztott merevlemez mindkettő partícióját?

Ezt nem teljesen értem. Mi az, hogy megosztott merevlemez? Az USB-n csatlakoztatott merevlemezt az Android rendszer kezeli, így, minden program egyformán látja vagy sem őket, hiszen a rendszer mountolja. Ha hálózati megosztásokról beszélünk, ott meg nincs olyan fogalom, hogy partíció. Írd le részletesen, hogy mit csinálsz, mi nem működik!

Van egy 1 tb merevlemezem ami kettő partícióra van osztva az egyiken xbox játékok vannak a másikon filmek ez usb-n csatlakozik a h8-hoz.A kodiban a videók-on belül a fájlokra kattintva csak az udisk1 jelenik meg ezen az xbox játékok vannak alatta videó hozzáadása lehetőség van,más nincs.A média centerben a videon belül megjeleníti a Mypassportot is amin a filmek vannak és az udisk1-et is amin az xbox játékok vannak.

Beast

Hozzászólás2016.12.08. 20:47

krisz75 írta:...A kodiban a videók-on belül a fájlokra kattintva csak az udisk1 jelenik meg...

OK, szóval nincs megosztva semmi :) Neked kell felvenni a KODI-ban videós forrásokat! Kiválasztva a Root fájlrendszert, majd azon belül az /mnt/sda/ mappában találhatóak az elérhető belső lemez vagy partíciók, illetve /mnt/sdb/ mappában az elérhető USB-s lemezek és partíciók 5-ös Android alatt. A 7-es Androidnál az /mnt/media_rw/ tartalmazza a belső és az USB lemezeket, partíciókat is. Szerintem ezeken a helyeken megtalálod a másik partíciót is.

krisz75

Hozzászólás2016.12.10. 16:42

Beast írta:
krisz75 írta:...A kodiban a videók-on belül a fájlokra kattintva csak az udisk1 jelenik meg...

OK, szóval nincs megosztva semmi :) Neked kell felvenni a KODI-ban videós forrásokat! Kiválasztva a Root fájlrendszert, majd azon belül az /mnt/sda/ mappában találhatóak az elérhető belső lemez vagy partíciók, illetve /mnt/sdb/ mappában az elérhető USB-s lemezek és partíciók 5-ös Android alatt. A 7-es Androidnál az /mnt/media_rw/ tartalmazza a belső és az USB lemezeket, partíciókat is. Szerintem ezeken a helyeken megtalálod a másik partíciót is.

Ok köszönöm szépen,megtaláltam!
Még a bluetooth-szal van olyan problémám,hogy vagy nem is sikerül a párosítás:"A párosítás sikertelen volt az eszközzel hibás pin kód vagy jelszó miatt" szöveg jelenik meg,vagy ha sikerült egy másik telefonnal a párosítás akkor arról a telefonról bluetooth-on nem tudok képet átküldeni a h8-ra.

Beast

Hozzászólás2016.12.11. 20:05

krisz75 írta:...ha sikerült egy másik telefonnal a párosítás akkor arról a telefonról bluetooth-on nem tudok képet átküldeni a h8-ra.

Miért, két telefon között tudsz képet küldeni csak azzal, hogy párosítod őket? Ehhez én korábban mindig a Blutooth File Transfer nevű ingyenes alkalmazást használtam, magától nem ment két telefon/gép között.
ElőzőKövetkező

Vissza: H8 Plus specifikus kérdések