KODI

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a H8 Plus-szal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

krisz75

Re: KODI

Hozzászólás2016.12.13. 09:46

Beast írta:
krisz75 írta:...ha sikerült egy másik telefonnal a párosítás akkor arról a telefonról bluetooth-on nem tudok képet átküldeni a h8-ra.

Miért, két telefon között tudsz képet küldeni csak azzal, hogy párosítod őket? Ehhez én korábban mindig a Blutooth File Transfer nevű ingyenes alkalmazást használtam, magától nem ment két telefon/gép között.

Köszönöm szépen!
De az én telefonomat nem is tudom párosítani mert azt írja :"A párosítás sikertelen volt az eszközzel hibás pin kód vagy jelszó miatt" pedig elfogadom a kódot amit feldob.Ebben az esetben mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm!

Beast

Hozzászólás2016.12.13. 13:45

krisz75 írta:...De az én telefonomat nem is tudom párosítani...

Na, ez akkor már normális. Nem is kellene tudni két telefont sem párosítani. Tedd fel és fusson az app, amit írtam!
HiMedia.hu adminisztrátor

Meteo

Hozzászólás2017.01.17. 15:43

Szia Beast!
Pár napja vettem egy H8 plust és a Kodi-val kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy miért csak SD minőségben tudom nézni a filmeket a MovieShark-on belül. Kipróbáltam mással is pl TV2 player, ott lehet választani a felbontásoknál, a legmagasabb a 720 és azt lejátsza gond nélkül. Miért van az hogy a MovieShark-os filmeknék mindig ha elinditom és megnyomnok egy gombot bejön a kezelőfelület és SD látszik, na megt látszik is hogy nem valami jó minőségű a kép. A mediabox-al kapott HDMI kábellel van összekötve a Tv-vel.
A mediabox beállításai: Playback/HDMI/Hdmi és 1080p 24 Hz ON
Display/1080 p 50 Hz
A TV egy LG 43LH5100

Beast

Hozzászólás2017.01.17. 22:10

Meteo írta:...miért csak SD minőségben tudom nézni a filmeket a MovieShark-on belül...

Hát, ezt talán a MovieShark plugin (gondolom az lehet) fejlesztőit kérdezd! Nekem fogalmam sincs, miről van szó.

lajcsi1975

Hozzászólás2017.01.19. 18:28

A minap elkeztem az ismerkedést az uj Kodival 16.1 és hibát találtam benne.
Ha Magyarra van állítva a nyelv akkor a hang eltolás beállítása használhatatlan mert nem írja ki az eltolás értékét/mértékét.

Próbáltam ezzel az aeon skinnel is , ugyanaz hogy a probléma mélyebben van.

Lehet ezzel együtt élni , de akár jó is lehetne.

Kicsit kibővítem ezt a hozzászólást mert nekem nem akarnak itt jol működni a dolgok

H8plussal rendelkezem , android rajta 5.1.1 , pontosabban HMD-1.1.4 2017-01-12,095313 kernel 3,10,1
kodi rajta 16.1 és az a wrapper amit innét töltöttem le és egy pendrájval rátelepítettem.

A Media Centerben működik a 24p lejátszás és fel vannak csatolva az smb és nsf megosztások, A wrapperben beállítottam a samba accot és hogy a kodi a wrappert használja.

Ezután indítom a kodit és innentöl tök nindegy hogy smb-n vagy nfs-en megyek tovább , betallozom a filmet rányomok hogy játsza , és a kodi kilép. Az is mindegy neki hogy a kodiban bevan-e kapcsolva az auto framerate vagy nincs.

Azt is leírom most már hogy mi ez a beteges ragaszkodásom a kodihoz. Nekem szükségszerű hogy kordában tartható legyen a film hangjának dinamikája. Többféle kifejezés van erre night mode-tol a drcig bárminek hívhatják.

Jelenlegi tudásom szerint olyan médialejátszó ami androidon fut , hálózatrol letud jáccani , és tud 24p-t , és tudja limitálni a dinamikáját a hangsávoknak , én csak a kodit ismerem. Fontos lenne hogy ingyenes legyen , de ez nem kizáró ok.

Hogy most itt tartok.

Segítsetek már egy kicsit mert én most kezdek kifogyni az ötletekböl , Ezt az openelecet se akarja rá senki sem összeheggeszteni. mindenre nyitott vagyok ami előbbrevisz.
Előre is köszönöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lajcsi1975 2017.01.20. 13:30-kor.

Beast

Hozzászólás2017.01.20. 13:16

lajcsi1975 írta:Ha Magyarra van állítva a nyelv akkor a hang eltolás beállítása használhatatlan mert nem írja ki az eltolás értékét/mértékét...

A KODI-hoz a HiMedia-nak nincs köze (sajnos), a KODI fejlesztőknek kellene ezt jelezned.

Sciurus

Hozzászólás2017.01.24. 11:28

Meteo írta:...hogy miért csak SD minőségben tudom nézni a filmeket a MovieShark-on belül.

Szia!

Leginkább azért, mert a MS-re max. DVD-RIP-eket töltenek fel. A HD felbontás magyar szinkronnal az ritka mit a fehér holló. Ha a MS-ot repositoryból telepítetted fel, kapcsold be mondjuk a Exodus+ -t! ott találsz HD-s filmeket.

Bár épp tegnap láttam pár filmet az MS-en HD jelöléssel.

neletven

Hozzászólás2018.01.20. 13:36

Sziasztok nekem mostanában gondol egyet a gép és már indításnál ledob kodiról tehát elkezd tölteni aztán vissza a kezdőképernyő. Ez mitől lehet? Rendszerfrissítés mikorra várható? Nem lehet hogy azért van?

Beast

Hozzászólás2018.01.22. 11:12

neletven írta:Sziasztok nekem mostanában gondol egyet a gép és már indításnál ledob kodiról tehát elkezd tölteni aztán vissza a kezdőképernyő...

Távolítsd el a KODI-t, majd telepítsd újra! Eltávolítása előtt töröld az adatait az alkalmazáskezelőben! Frissítés akkor lesz, ha a Rockchip kiad egy 7-es Androidot végre erre a processzorra. De a Kodi nem ettől sérült meg most Nálad.

hotelsinus

Hozzászólás2018.02.27. 14:28

A Legfrissebb KODI bátran telepithető playstoreból. Semmi problémát nem észeltem 1 honap kezelés után sem.

Elötte töröljétek a gyárit.
Előző

Vissza: H8 Plus specifikus kérdések