Felbontással kapcsolatos hiba

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a H8 Plus-szal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

abaffyp

Felbontással kapcsolatos hiba

Hozzászólás2016.10.11. 08:01

Sziasztok!

Most vettem egy H8 Plust. Sony FullHD TV-vel összekötve nézek zömében 720p filmeket, sorozatokat. Tökéletesen megfelelő nekem az eszköz. Viszont többször előfordult, hogy filmnézés közben zöldes színű, hibás lesz a kép. A távirányítóval más felbontást beállítva az eszközön megoldódik a probléma ideiglenesen, de már többször előfordult ez. Más TV-re kötve is előjött ez a probléma.

Van ötletetek mit próbáljak beállítani/frissíteni? Köszi

Beast

Re: Felbontással kapcsolatos hiba

Hozzászólás2016.10.11. 10:25

abaffyp írta:...A távirányítóval más felbontást beállítva az eszközön megoldódik a probléma ideiglenesen...

Nem értem, kérlek írd le pontosan! Mi az, hogy más felbontást választva? Mihez képest mást? Amit írsz, az tipikus HDMI-probléma. Érdekelne, milyen videóbeállításokat, színteret, színmélységet, stb. használsz most, milyen alkalmazással játszol le, milyen eszköz van még esetleg a TV és a H8 Plus között?
HiMedia.hu adminisztrátor

abaffyp

Hozzászólás2016.10.11. 10:50

Bocsi ha kicsit félreérthetően írtamaz imént.
Szóval H8 Plus a gyári HDMI kábelével van közvetlenül a full HD TV-be dugva. A H8 Plusra egy 500Gb USB2.0 külső tároló van még dugva, meg egy USB egér.
H8 Pluson Settings / Display: 1080p 50Hz; Playback: HDMI Output: HDMI, 1080p 24Hz: On.
A filmeket leginkább KODI-ban nézem, de előfordult a hiba filmtől függetlenül Media Centernél is.
Ma például már akkor is előjött ez a képhiba, amikor Youtube ment a H8 Pluson, vagy egyszerűen csak valamelyik alkalmazás futott.

Ha előjön a képhiba (megállítva a filmet) az eszközön átállítom a korábbi 1080p 50Hz felbontást pl. 720p 50Hz-re, a kép helyreáll. Így folytatva egy idő után (~ fél óra múlva) újra ugyanez a hiba. A felbontás ekkor még 720p 50Hz volt. Ekkor visszaállítva ismét 1080p 50Hz-re (vagy bármely más elérhető felbontásra) a kép helyreáll ismét (egy időre)... Úgy tapasztaltam, hogy minden elérhető felbontásnál előjön a hiba, és a képfelbontás megváltoztatásakor (vagy újraindítás után) áll helyre a kép.

hw hiba lehet?

Beast írta:
abaffyp írta:...A távirányítóval más felbontást beállítva az eszközön megoldódik a probléma ideiglenesen...

Nem értem, kérlek írd le pontosan! Mi az, hogy más felbontást választva? Mihez képest mást? Amit írsz, az tipikus HDMI-probléma. Érdekelne, milyen videóbeállításokat, színteret, színmélységet, stb. használsz most, milyen alkalmazással játszol le, milyen eszköz van még esetleg a TV és a H8 Plus között?

Beast

Hozzászólás2016.10.11. 11:56

abaffyp írta:...hw hiba lehet?

Nem hiszem, mert még nem láttunk ilyet. Inkább – ahogy írtam – HDMI-kézfogási gond. Másik kábellel kipróbálnám elsőként, majd ha van rá mód, akkor másik helyiségben, más tévével is. A TV-n a CEC-et ki tudod kapcsolni?

abaffyp

Hozzászólás2016.10.13. 08:56

2 különböző Sony TV-vel, különféle hdmi kábelekkel folyton előjön a probléma, pedig a tv-n a hdmi vezérlést kikapcsoltam persze. Viszont Samsung TV-vel megszűnt a probléma, minden tökéletes. Sony valamelyik beállítása lehetett a baj(?). Azzal küzdök majd még, de a H8+ jól működik. Köszi a segítséget.

Beast

Hozzászólás2016.10.13. 10:30

abaffyp írta:...Sony valamelyik beállítása lehetett a baj(?)

Hát, Sony-t nem nagyon láttam még közelről. Nincs hozzájuk esetleg firmware-frissítés? Vagy nem különbözik valamiben a HDMI-portok közül valamelyik a többihez képest? Pontos TV-típusokat írnál? Továbbküldöm a HiMedia-nak, hátha.

bodorichard

Hozzászólás2016.12.13. 09:38

Sziasztok

Nekem is ugyanez a problémám. Sony Bravia FullHD TV 3 db HDMI csatlakozás.
Elmegy a képből egy színkomponens. (Nincs kontakt hiba)

1) UPC settopbox
2) HiMedia H8 Plus (Ezt megelőzően Samsung BD-5500 DVD player, de nem bírta az mkv-t, firmware upgrade után sem)
3) Szabad HDMI kábel (DSLR gépnek)

A TV-n a legújabb FirmWare van.
A HiMedia gyári kábellel megy a TV felé.
Kipróbáltam, hogy a HDMI 3-ra kötöm a Himedia H8 Plus-t. A hiba ugyanúgy előjön.

Már nem is hajtom 1080-on a cuccot, kimenetét visszavettem 720-ra. (és 24 fps-re)
Persze sokkal szebb volna 1080i 50-60-on ...
Ugyanezt a zöldes szart kapom. Ilyenkor TV átkapcsol HDMI1-re, majd vissza HDMI2-re.
Random jön elő a dolog. Első körben 25-30 perc után, utána egyre gyakrabban.

Próbáltam a Sony HDMI vezérlésével is, és úgy is, hogy OFF-ra teszem azt.
BIZTOS VAGYOK BENNE, hogy TV hiba, bár megjegyzem, a UPC eszközével, és a Nikon HDMI kimenetével
sem jelentkezett soha ez a probléma, csak MKV filmek nézésekor. A "régi" BlueRay disk lejátszón is csak az
MKV-val volt gondom. Műsoros DVD lemezzel soha, xVid-DivX filmekkel soha.

Szívből gyűlölöm ezt a mocskos mkv-t.

Sajnos én is bajban vagyok. Az mkv miatt cseréltem eszközt, de a BlueRay lejátszó is csak 2 éves :-(
Dobálom ki a pénzeket, és nincs megoldás.

Üdvözlettel: R.

bodorichard

Hozzászólás2016.12.13. 10:10

bodorichard írta:Sziasztok

Nekem is ugyanez a problémám. Sony Bravia FullHD TV 3 db HDMI csatlakozás.
Elmegy a képből egy színkomponens. (Nincs kontakt hiba)

1) UPC settopbox
2) HiMedia H8 Plus (Ezt megelőzően Samsung BD-5500 DVD player, de nem bírta az mkv-t, firmware upgrade után sem)
3) Szabad HDMI kábel (DSLR gépnek)

A TV-n a legújabb FirmWare van.
A HiMedia gyári kábellel megy a TV felé.
Kipróbáltam, hogy a HDMI 3-ra kötöm a Himedia H8 Plus-t. A hiba ugyanúgy előjön.

Már nem is hajtom 1080-on a cuccot, kimenetét visszavettem 720-ra. (és 24 fps-re)
Persze sokkal szebb volna 1080i 50-60-on ...
Ugyanezt a zöldes szart kapom. Ilyenkor TV átkapcsol HDMI1-re, majd vissza HDMI2-re.
Random jön elő a dolog. Első körben 25-30 perc után, utána egyre gyakrabban.

Próbáltam a Sony HDMI vezérlésével is, és úgy is, hogy OFF-ra teszem azt.
BIZTOS VAGYOK BENNE, hogy TV hiba, bár megjegyzem, a UPC eszközével, és a Nikon HDMI kimenetével
sem jelentkezett soha ez a probléma, csak MKV filmek nézésekor. A "régi" BlueRay disk lejátszón is csak az
MKV-val volt gondom. Műsoros DVD lemezzel soha, xVid-DivX filmekkel soha.

Szívből gyűlölöm ezt a mocskos mkv-t.

Sajnos én is bajban vagyok. Az mkv miatt cseréltem eszközt, de a BlueRay lejátszó is csak 2 éves :-(
Dobálom ki a pénzeket, és nincs megoldás.

Üdvözlettel: R.

Jahh és gyári és frissített FirmWare-rel is ugyanez van.

bodorichard

bodorichard

Hozzászólás2016.12.13. 10:56

Jah, és olyan is van, hogy a TV "szenved a képpel", majd kiírja: "Out of range".
De vajon mi esik kívül a tartományon ?

Némely esetben kimarad a kép, fekete képernyő, majd 1-2 másodperc után visszaáll.
Sokszor hallok halk, rövid "puccanást" is, de csak ha a HiMedia H8 Plus képét hangját
adja ki a TV.

UPC és DSLR gép felől jövő kép esetén semmi ilyen nincs.
Következő

Vissza: H8 Plus specifikus kérdések