A Youtube megjelenítés nem folyamatos

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a H8 Plus-szal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: A Youtube megjelenítés nem folyamatos

Hozzászólás2017.11.26. 14:26

passat77 írta:...Szégyenletes ennyi pénzért ilyen hibát nem megoldani...

Kire gondolsz, kinek a hibája, hogy egy adott hardveren egy adott alkalmazás hogyan működik? A Google-jé, aki az oprendszert írja? A Goolge-jé, aki az appot? A RockChip-é, aki az oprendszert a processzorához igazítja? A HiMedia-é, aki a processzor köré hardvert épít? Mivel nem mindenkinél akadozik a YouTube szerencsére, így bizonyosan nem megoldhatatlan problémáról van szó. Visszaolvasva azt látom, hogy van akinél megoldódott pl. egy másik YouTube verzióval. Mivel akár 4K-s filmek is akadás nélkül lejátszhatóak a Media Center-rel, így bizonyosan nem a H8 Plus hardver a kevés egy YouTube lejátszáshoz.
HiMedia.hu adminisztrátor

passat77

Hozzászólás2017.11.26. 14:41

Köszönöm válaszodat! De! Egy újonan kicsomagolt, gyári oldalról letöltött firmware frissítés utáni olyan problémáról beszélünk ami a Himedia-ra nézve ciki, abszurd, nem elfogadható! 2017-ben egy (ALAP) youtube alkalmazás működjön már! Mint látjuk nem csak én járok ebben a cipőben. Ha ez egy gyakori bug akkor legyen már kijavítva.
Úgy vélem ba ez egy noname aliexpress-ről vásárolt box lenne akkor még talán meg is érteném, hogy laggol a youtube.

passat77

Hozzászólás2017.11.26. 14:47

Nos, akkor mi a megfejtés a youtube problémánkra?
Értem én, hogy jó a hardware, de akkor miért jeleztük többen?
Mert nem értünk hozzá?

passat77

Hozzászólás2017.11.26. 14:49

Végezetűl:
Idézet a H8 plus vásárlói tájékoztatóból:

Nem csak a komoly hardver, de a különleges szoftver is kiemeli a konkurens termékek közül. A HiMedia rendszeres firmware-frissítései garantálják, hogy az Android operációs rendszer egyre optimálisabban és egyre több egyedi képességgel működik a gyártó készülékein, tökéletesen igazodik azok egyedi hardveréhez. Kiemelt figyelmet fordítanak a tökéletes médialejátszásra....

Beast

Hozzászólás2017.11.26. 15:54

passat77 írta:Idézet a H8 plus vásárlói tájékoztatóból...

Ami szoftver a HiMedia kezében van, az a Media Center. Tudtommal kb. tökéletesen működik. A YouTube appot a Google fejleszti, csak ő felelős azért (de a fő gond, hogy csak ő tehet azért), hogy minden hardveren jól működjön.

Beast

Hozzászólás2017.11.26. 16:07

passat77 írta:...Mert nem értünk hozzá?

Ezt miért gondolod? Esetleg nem olvastok el minden leírást... Nem nagyon látok másokat itt (de az angol fórumon sem), akiknél megoldatlan maradt a probléma. A Play Store-ból elérhető YouTube app (és ez van a firmware-ben is) nálunk akadozott. Ekkor írtuk EZEN cikkünket. Rajtad kívül nem látok mást, aki azt jelezte volna, hogy ez az app is akad nála. Te kit látsz? Próbáltál indítás előtt takarítást nyomni, hogy ne legyen más a memóriában, mint az Android TV-s YouTube app? Biztos, hogy elég gyors a net a lejátszónál? Egy SpeedTest.net alkalmazás milyen sebességet mér?

Létezik még az OGYouTube nevű megoldás is (kifejezetten RockChip és Amlogic processzorokhoz, tehát ezeken másoknak is vannak YouTube-bajaik, ha nem is feltétlenül az akadozás), erről nem írtunk még, mert nem volt rá szükség. De kipróbálhatod ezt is:
1. A firmware-ben lévő YouTbe app összes frissítését távolítsd el az Alkalmazások kezelésénél, majd tiltsd le a YouTube appot!
2. Töltsd le EZT a ZIP fájlt, és csomagold ki a számítógépeden!
3. Az eredmény a kicsomagolás után egy OG-YouTube_3.5_NoRoot_No_ads.apk és egy microG for OGYT (v1.2).apk nevű alkalmazás. Telepítsd ezeket a H8 Plus-on!
4. Indítsd el az OG-YouTube appot, és állítsd be a beállításainál, hogy minden felbontású filmet támogasson (Enable all qualities), és tetszés szerint mondjuk a háttérben való lejátszást is (Enable Background Playback) és a többi Neked szükséges opciót!

Kipróbálni nem tudom most, nincs a közelemben H8 Plus, de 1–2 hét múlva megint lesz.

passat77

Hozzászólás2017.11.26. 20:13

Maximálisan értékelem a fáradozásodat irányomba. Nyilván TE nem tehetsz a problémámról. Az internetem sebességével nem lehet gond, mint írtam már egy KIII box-ot váltott, amin az OGYouTube-t használtam probléma nélkűl. H8 plus-on is próbáltam az OGYouTube-t és a tubemate-t is. Mindkettőnél lagg és lagg...... kb. 5 fps. Hébe-hóba meg tökéletesen mennt, így nem látok benne logikát, hogy miért nem mindig rossz avagy hibátlan. Ennek szeretném az okát megérteni és megoldani.

Mégegyszer köszönöm a gyors válaszaidat!

Beast

Hozzászólás2017.11.27. 12:00

passat77 írta:...egy KIII box-ot váltott, amin az OGYouTube-t használtam probléma nélkűl...

Aha, ezek szerint ott is gond volt az normál YouTube alkalmazással... Azt az OGYouTube verziót próbáltad pont, amit én linkeltem fentebb? Lehet, egy factory resetet nem ártana csinálod, mert ahogy írtam, nekünk a Google TV-s YouTube működött rendesen. De amint tudom, megnézem megint, bár a lejátszó oldalán nem változott semmi mostanában.

passat77

Hozzászólás2017.11.27. 12:03

Mem az általad linkelt verziót próbáltam, hanem az aktuális legfrissebbet. Este megnézem....

Beast

Hozzászólás2017.11.27. 14:02

passat77 írta:Mem az általad linkelt verziót próbáltam, hanem az aktuális legfrissebbet. Este megnézem....

Kipróbáltam most egy H8-on (ez pont az, mint a H8 Plus, de nincs gigabites ethernete. Kipróbáltam az OGYouTube megoldást is, meg a legújabb KODI-n belül a YouTube add-ont. Nem látok különbséget a működésben. Viszont időnként ugrik 1-2 képkockát a YouTube-ról játszott videó, kb. ezt veszem észre. Véletlenszerű, hogy mikor és egy filmben mennyit. De alapvetően a 60 fps videó is megy 60 fps-sel (persze ha a videókimeneted 24 Hz-re van állítva, akkor ez jó szaggatott lesz, mert a YouTube nem váltja a kimenetet, mint a Media Center vagy a KODI), az nem lehet, hogy ahogy írod kb. 5 fps a lejátszás sebessége. Mutatnál egy felvételt a tévédről?
ElőzőKövetkező

Vissza: H8 Plus specifikus kérdések