A Youtube megjelenítés nem folyamatos

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a H8 Plus-szal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

Simorj

A Youtube megjelenítés nem folyamatos

Hozzászólás2017.03.31. 05:28

Tisztelt admin,

A nemrég vásárolt készülékemet szélessávon csatlakoztattam a netre, és mindent lejátszik hiba nélkül, akár hálózaton keresztül is.
A problémám az, hogy a youtube megjelenítés az erős hardware ellenére sem folyamatos, hanem erősen szaggatott, mintha csak egyes képkockákat játszana le. Véleményem szerint valószínűleg a hardware gyorsítás nem megfelelő.
Létezik olyan beállítás, vagy driver, ami folyamatossá teszi a lejátszást?
A gépet lefrissítettem.
A választ előre is köszönöm!

Beast

Re: A Youtube megjelenítés nem folyamatos

Hozzászólás2017.03.31. 11:38

Simorj írta:...Véleményem szerint valószínűleg a hardware gyorsítás nem megfelelő.

(Ne az „admin”-tól kérdezz szerintem, hagy válaszoljon rá bárki, aki tud!)
Az ilyen problémát én úgy vetném fel, hogy „Nálam akadozik YouTube, bárki másnál előfordult hasonló? Mi lehet a megoldás?”. Mert az természetesen nem létezik, hogy a hardver gyorsítás nem megfelelő, mikor akár 4K-s videókat 200 Mbit/s sebesség fölöttig is lejátszik. A YouTube videók ennek közelében sincsenek, és nem is tudunk arról, hogy bárkinek gondja lenne.
Én először néznél egy netes sebességtesztet, mondjuk SpeedTest alkalmazással. Megbizonyosodnék róla, hogy a legújabb firmware, és a legújabb YouTube app van telepítve, mivel a Google rendszeresen változtat a YouTube működésén, amit csak a legújabb YouTube appal lehet követni. Érdekelne az is, hogy minden, a legrosszabb minőségű videó is akadozik, vagy csak bizonyosak? Pl. melyik?
HiMedia.hu adminisztrátor

Simorj

Hozzászólás2017.03.31. 14:37

Update: Más fórumokon olvasottak alapján kitakarítottam a youtube cash-t és a durva rángatózás megszűnt. Így már nézhetőek a videók, de a szakadozás még megmaradt.
Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, de a hardware gyorsítás hiányát nem általában értettem, hiszen a KODI-ban lejátszott videók minősége tökéletes, de egy 8 magos speckó processzortól azt vártam, hogy teljesen folyékonyan játszik le minden videót a youtube-ról is. egyébként pont ez az ami furcsa, hogy a youtube miért nem tudja kihasználni ezeket az erőforrásokat.
Egyébként mind az Android, mind pedig a youtube a legutolsó verzióra van frissítve (ezzel kezdtem), a hálózat pedik 128Mbit/s-os és közvetlenül kábellel csatlakoztattam rá a készüléket.
A jelenséget bármely felbontású videónál tudtam reprodukálni.
Ha bárkinek valami tippje vagy megoldása, akkor szívesen veszem.

Simorj

Hozzászólás2017.03.31. 20:24

Levideóztam a jelenséget a TV-n, remélem látszik:
https://youtu.be/9MCgYNBGJPs
Remélem valaki tudja rá a megoldást

Beast

Hozzászólás2017.03.31. 21:57

Simorj írta:...egyébként pont ez az ami furcsa, hogy a youtube miért nem tudja kihasználni ezeket az erőforrásokat.

Ha a KODI-val tökéletesen játszik le bármit, akkor nem a processzor tehet arról, ha a YouTube akadozik, ez bizonyos. De nem tudok arról sem, hogy az aktuális YouTube appal bármi gond lenne. Nálunk még nem tapasztaltunk akadozást a YouTube-nál (sem). Tudsz esetleg egy videófelvételt csinálni, hogy lássuk, milyen akadozásról van szó? Ugyanaz a videó az asztali számítógépen nem így működik?

Beast

Hozzászólás2017.03.31. 22:36

Simorj írta:Levideóztam a jelenséget a TV-n, remélem látszik...

Hát, ha ez ilyen darabos, ahogy látom (mintha mondjuk 5 fps sebességű lenne), akkor még nem találkoztam hasonlóval. De ahogy látom a fórum posztokat, még más se írt ilyesmiről.

csabesz

Hozzászólás2017.04.01. 15:50

Sziasztok!

A youtube alkalmazással nyitott videók nálam is így mennek. Ha a kodival nyitom meg ugyan azokat a videókat (1080p-ben) a youtuberól akkor viszont nem akadoznak. Net:15 M

Simorj

Hozzászólás2017.04.01. 16:14

Sziasztok,

A Kodi nálam is folyamatosan játsza le a videókat, viszont csak 720p-ben max. Meg tudnád írni, hogy hogyan sikerült 1080p-ben?
Ettől függetlenül érdekelne, hogy a normal youtube miért nem képes erre, mint bármely más eszközön?

csabesz

Hozzászólás2017.04.01. 17:02

Bocsánat, elírtam 720p. Próbáltam volna egy régebbi alkalmazásverziót a 2.4.4 et, sajnos nem jártam sikerrel. Pedig android 4.4-ig tökéletesen működik. Direkt ezért mentettem el.Mindegy próbáld ki aztán majd lesz valami:

https://mega.nz/#!dp81GZiB!-AhsJglHiDNo ... tA2F3R_-UY

Simorj

Hozzászólás2017.04.02. 22:38

Kipróbáltam, de ez is szaggat. Feltelepítettem egy youtube tv verziót is de az is. Nem értem! Van egy 2 éves Xtreamer Vonderem, és folyamatos rajta a youtube. Most vigyem vissza az új lejátszómat, vagy kapok rá egy megldást a Himedától?

Kicsi bosszant ez a hozzáállás!
Következő

Vissza: H8 Plus specifikus kérdések