Folyamatos kikapcsolás.....

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a H8 Plus-szal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

hotelsinus

Folyamatos kikapcsolás.....

Hozzászólás2017.01.24. 09:35

Hello megint,
Tegnap irtam nektek de valamiért nehezetekre esett átrakni ide a témát amit véletlenül másik témába irtam. köszi :D

Szóval a gond a következő a készülékkel:
Folyamatosan kikapcsol ha tvre kötöm valamikor már bootlás közben. 1-10 másodpercenként.
3 hdmi kábellel és az összes tv porton kiprobáltam semmi sem változik.
Átraktam monitorra és ott hibátlanul megy. Van egy wdtv live hub lejátszom aminek semmi gondja nincs a tvvel, miért is lenne, ráköti az ember és megy. nem nagy ördöngőség.
Tvmen nincs wakup funkció szóval nem küld hdmin semmilyen jelet vissza az eszköznek, nem tud bekapcsolni más deviceokat bekapcsoláskor. A tvm tipusa:
4000 series Ultra Slim Smart LED TV
81 cm-es (32"-es), Full HD 1080p, DVB-T/C 32PFL4258H/12

Szóval most mit tegyek mert nem értem mi a baja a készüléknek.

Várom a mihamarabbi válaszotokat az ügyben.

hotelsinus

Re: Folyamatos kikapcsolás.....

Hozzászólás2017.01.24. 09:40

esetleg ez a philips https://www.download.p4c.philips.com/fi ... fu_hun.pdf
easylink dolog bezavarhat a készüléknek?

ha igen este megnézem mi van ha kikapcsolom, mert ugy emlékszem alapból ez be van kapcsolva és ez (pdf ben 62 . oldal) HDMI CEC dolgokat cseszeget, amit nyilván ez az eszkoz nem szeret

Beast

Hozzászólás2017.01.24. 12:26

Kapcsold ki a CEC-et a tévén és megoldódik!
HiMedia.hu adminisztrátor

Beast

Hozzászólás2017.01.24. 12:28

hotelsinus írta:...Van egy wdtv live hub lejátszom aminek semmi gondja nincs a tvvel, miért is lenne...

Mert annak az elektorinkája még nincs felkészülve a CEC-re (vagy ha van már benne, akkor kezeli is). A H8 Plus-é meg igen, de még nincs benne a szoftverben.

hotelsinus

Hozzászólás2017.01.24. 13:46

szuper köszönöm

agi701

Hozzászólás2017.04.17. 21:21

Sziasztok! Szintén kikapcsolás-újra indulás gonddal küzdök, csak kicsit másképp. Eddig egy darab külső merevlemez volt a gépre kötve, és hónapok óta gyönyörűen működtek együtt. Tegnap előtt rákötöttem plusz még egy külső merevlemezt és azóta minden kodi indítás után a bootolás közben kétszer-háromszor újra indul az egész gép (tehát nem csak a kodi). Mi lehet a probléma?

Beast

Hozzászólás2017.04.18. 11:46

agi701 írta:... Mi lehet a probléma?

A külső lemeznek milyen fájlrendszere van? Ha NTFS, akkor Windows alatt egy fájlrendszer-ellenőrzést lefuttatnék, ha csak ez az egy lemez okoz gondot!

agi701

Hozzászólás2017.04.18. 12:25

Beast írta:
agi701 írta:... Mi lehet a probléma?

A külső lemeznek milyen fájlrendszere van? Ha NTFS, akkor Windows alatt egy fájlrendszer-ellenőrzést lefuttatnék, ha csak ez az egy lemez okoz gondot!

Fájlrendszer: FAT 32.
Mondjuk amikor rádugtam a PC-re azt írta, hogy valószínűleg hibás a lemez, ellenőrizzem és javítsam. Engedélyeztem, kiírta, hogy ellenőrizte, nincs hiba. Vissza dugtam a H8-ra, ismét újra indult kétszer. Gondolom ez a merevlemez kuka? (Bár eddig ilyet nem csinált) Az nem lehet ugye, hogy a gépnek sok a két merevlemez rádugva és azért indul újra?

Beast

Hozzászólás2017.04.18. 14:57

agi701 írta:...Gondolom ez a merevlemez kuka? (Bár eddig ilyet nem csinált) Az nem lehet ugye, hogy a gépnek sok a két merevlemez rádugva és azért indul újra?

Azért leformáznám PC-n, és így próbálnám. De nem FAT32-re formáznám (hanem NTFS-re), hiszen azon nem is lehet 4 GB-nál nagyobb méretű fájlt tárolni. A két merevlemez nem lehet sok (bár nem tudom, mekkora áramot igényelnek, ha nem külső táposak) szerintem, ha nem tudna elég áramot adni a H8 Plus tápja, akkor a lemez nem pörögne fel, nem pedig a készülék indulna újra. A lemezhiba valószínű, de egy formázás után biztosabban lehetne tudni, viszont a Windows hibaüzenet is a sérülés mellett szól.

agi701

Hozzászólás2017.04.18. 15:21

Beast írta:
agi701 írta:...Gondolom ez a merevlemez kuka? (Bár eddig ilyet nem csinált) Az nem lehet ugye, hogy a gépnek sok a két merevlemez rádugva és azért indul újra?

A két merevlemez nem lehet sok (bár nem tudom, mekkora áramot igényelnek, ha nem külső táposak) szerintem, ha nem tudna elég áramot adni a H8 Plus tápja, akkor a lemez nem pörögne fel, nem pedig a készülék indulna újra.

Amit most raktam rá (ami a renitens) Toshiba 2.5" HDDR500E04X 500GB-os, ami már rajta volt az pedig egy új WD My Passport Ultra 2.5" D8B 1TB-os, nem tudom így mond-e neked valamit. Ne haragudj, hogy lovagolok ezen a két merevlemez kontra egy merevlemez dolgon, csak azon gondolkodok, hogy ha nem javul meg a Toshiba vegyek egybe egy 2TB-os merevlemezt vagy a WD mellé még egy 1 TB-osat. (Persze kérdés az is mekkora kapacitású merevlemez köthető rá max) Szerinted melyik a jobb megoldás?
Következő

Vissza: H8 Plus specifikus kérdések