H8 Plus 5.1 és hang probléma

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a H8 Plus-szal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

tyra3000

Re: H8 Plus 5.1 és hang probléma

Hozzászólás2017.01.25. 20:12

Mivel így nem müködött az 5.1 és még hang akadozásokat is tapasztaltam amikor a box volt közvetlenül összedugva az erősítővel, ezért a tv-t kötöttem össze az erősítővel végül, így sem megy az 5.1, de legalább nem akadozik a hang és a sima tv adást is lehet erősítőn keresztül hallgatni. Dvd lejátszóról van még kivezetve a hang koax kábellel, régebbi dvd filmjeink vannak, azoknál működik az 5.1 gond nélkül. Másik kábelem nincsen sajnos, illetve hdmi bemenet sincsen az erősítőn. Elképzelhető, hogy az optikai kábellel lenne a gond? Erre azért nem gondoltam, mert amúgy átviszi a hangot sztereóban.

macskafan

Hozzászólás2017.03.05. 20:31

tyra3000 írta:Mivel így nem müködött az 5.1 és még hang akadozásokat is tapasztaltam amikor a box volt közvetlenül összedugva az erősítővel, ezért a tv-t kötöttem össze az erősítővel végül, így sem megy az 5.1, de legalább nem akadozik a hang és a sima tv adást is lehet erősítőn keresztül hallgatni. Dvd lejátszóról van még kivezetve a hang koax kábellel, régebbi dvd filmjeink vannak, azoknál működik az 5.1 gond nélkül. Másik kábelem nincsen sajnos, illetve hdmi bemenet sincsen az erősítőn. Elképzelhető, hogy az optikai kábellel lenne a gond? Erre azért nem gondoltam, mert amúgy átviszi a hangot sztereóban.

Hello!
Párhuzamosan mindketten belefutottunk és jeleztük ugyanazon problémát. Megoldás nincs rá, ahogy elnézem.
Visszatértem az rca kábelhez :lol: űrkorszak...
Néha örvendeztem, hogy sikerült megoldani, de potyára. Ha a kodit akarom használni, akkor rca, vagy akadni fog.
"Akadás a H8-on" címen próbálkoztam.
Szerintem ez igen komoly hiba, egymást ütik a lehetőségek. Tehát aki netán ezen a ketyerén optikai kábelen akar hangot csiholni, nos ... öööö az kösse fel a gatyáját, vagy vegyen valami kevésbé "okos" szerkentyűt!
u.i.:
Ez szimplán szoftveres probléma, biztos megoldható és nem csak mi ketten "akadtunk" rá. Jelezni kellene az illetékesek felé, talán egy frissítés alkalmával orvosolnák, ha akarják.....
Balázs

Beast

Hozzászólás2017.03.06. 15:51

macskafan írta:...Megoldás nincs rá, ahogy elnézem.

Nem is lesz, amíg nem lehet reprodukálni a hibát. Nálunk nem jön elő akadozás semmilyen hangsávval, Denon erősítővel összekötve egy 4 méteres optikai kábellel. Media Center és a KODI sem csinálja.
Kellene tudni a pontos erősítő típust, az appot és a hangsávot, amivel előfordul az akadozás. Ja, és milyen gyakran, mennyi időre akad meg optikán az adat? Ilyenkor az erősítő azt írja ki, hogy elveszett a jel? Ha ez egy általános hiba lenne, akkor valóban nem csak Ti ketten akadtatok volna rá... Ugye 1.1.4-es firmware-t használtok?
HiMedia.hu adminisztrátor

macskafan

Hozzászólás2017.03.08. 16:57

Beast írta:
macskafan írta:...Megoldás nincs rá, ahogy elnézem.

Nem is lesz, amíg nem lehet reprodukálni a hibát. Nálunk nem jön elő akadozás semmilyen hangsávval, Denon erősítővel összekötve egy 4 méteres optikai kábellel. Media Center és a KODI sem csinálja.
Kellene tudni a pontos erősítő típust, az appot és a hangsávot, amivel előfordul az akadozás. Ja, és milyen gyakran, mennyi időre akad meg optikán az adat? Ilyenkor az erősítő azt írja ki, hogy elveszett a jel? Ha ez egy általános hiba lenne, akkor valóban nem csak Ti ketten akadtatok volna rá... Ugye 1.1.4-es firmware-t használtok?

Hallo!
Az "akadás" gyakorisága: Változó, akár egy órán át sem csinálja, majd akad párat.
Az "akadás" hossza: kb. 1 sec
Erősítő: Yamaha RX-SL80
Firmware 1.1.4.
Hangsáv: tökmindegy
Kodi-Mediacenter szintén tökmindegy, Kodinál gyakoribb.
Mit ír ki az erősítő?? Szerintem semmit, de majd nézegetem és amikor éppen akad(én pedig ránézek) felírom.
Két optikai kábelem van, mindkettővel fennáll a probléma.

Ha van tuti beállítási leírás, amin nálatok nem akad, akkor légyszíves írd le nekünk.

Köszönettel:Balázs

Beast

Hozzászólás2017.03.08. 17:30

macskafan írta:...Ha van tuti beállítási leírás, amin nálatok nem akad, akkor légyszíves írd le nekünk.

Nincs mit állítani. SPDIF-et választasz a tévesen HDMI-nek mondott hangkimenet menüben, ennyi. Ha a filmlejátszás indítása előtt csinálsz egy gyorsítást, akkor is akad?

macskafan

Hozzászólás2017.03.09. 15:30

Beast írta:Nincs mit állítani. SPDIF-et választasz a tévesen HDMI-nek mondott hangkimenet menüben, ennyi. Ha a filmlejátszás indítása előtt csinálsz egy gyorsítást, akkor is akad?

A gyorsítás biztos tisztítás akar lenni.
Akad. Mindegy, így jártam...

Beast

Hozzászólás2017.03.10. 12:33

macskafan írta:...A gyorsítás biztos tisztítás akar lenni.

Nevezhetjük bárminek, a lényeg, hogy a feleslegesen a háttérben maradt programokat kirúgja, felszabadít memóriát, hogy gyorsabban működhessen a készülék. Én nem csináltam ilyet, és nem akadozik, de ha a lejátszás előtt futott már ez-az, akkor érdemes kipróbálni. Ha nem segít, akkor egy másik erősítővel megnézném, mit csinál. Én Denon-nal próbáltam.

macskafan

Hozzászólás2017.03.11. 14:17

Hi(media)!
790Mb memóriahasználatot ír ki lejátszás közben, stabilan.
Köszönöm a segítséget! Ha lesz egyéb probléma, majd jelentkezek.
Macskafan

pupi

Hozzászólás2017.04.28. 11:15

Sziasztok!

Media Centeren Synology ds216play NAS-ról NFS-n nézek mkv filmeket, és nagyon gyakran elmegy a hang.Sistergés ( fehér zaj), meg állítom (pause) újra akkor jó egy darabig, azt megint megismétlődik. egy film alatt többször is. Firmware 1.1.7, a hálózat gigabites.
Valami ötlet valakinek?

üdv

Beast

Hozzászólás2017.04.28. 11:56

pupi írta:...és nagyon gyakran elmegy a hang...

Hol megy el a hang? Azaz mi szól, és hogyan van összekapcsolva a készülék a H8 Plus-szal?
ElőzőKövetkező

Vissza: H8 Plus specifikus kérdések