MKV Lejátszási Probléma

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a H8 Plus-szal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

barthalasz

MKV Lejátszási Probléma

Hozzászólás2017.01.02. 21:21

Szevasztok!

Friss H8 Plus tulajdonosként a következő problémával szembesültem: a lejátszó "válogat" az mkv file-ok közül - van amelyiket gond nélkül futtaja, van amit megnyit, de nem tudja elindítani (homokórázik) és van, amit el sem indít. Egy külső 3 TB WD HDD-ről próbálom indítani az anyagokat, amit a korábbi lejátszóm (Mede8er med600x3d) minden gond nélkül kezelt. Legújabb frissítés a vason, de valahogy mégsem akarja az igazat.

Hol lehet a hiba?

Bizakodva várom válaszotokat!

Üdvözlettel:

Laci

Beast

Re: MKV Lejátszási Probléma

Hozzászólás2017.01.03. 11:07

barthalasz írta:...a lejátszó "válogat" az mkv file-ok közül...i

A H8 Plus bizonyosan nem válogat, illetve ő nem médialejátszó, hanem egy Androidot futtató számítógép. Így valamilyen alkalmazást használsz az MKV fájlok lejátszására, legfeljebb az nem játszik le mindent. Ennek sok oka lehet, akár a háttértár, akár az MKV konténer, akár már. Tudni kellene, milyen programmal próbálod, milyen más programokkal próbáltad, és milyen forrásokból tesztelted már a problémás fájl lejátszását.
HiMedia.hu adminisztrátor

barthalasz

Hozzászólás2017.01.03. 11:20

Beast írta:
barthalasz írta:...a lejátszó "válogat" az mkv file-ok közül...i

A H8 Plus bizonyosan nem válogat, illetve ő nem médialejátszó, hanem egy Androidot futtató számítógép. Így valamilyen alkalmazást használsz az MKV fájlok lejátszására, legfeljebb az nem játszik le mindent. Ennek sok oka lehet, akár a háttértár, akár az MKV konténer, akár már. Tudni kellene, milyen programmal próbálod, milyen más programokkal próbáltad, és milyen forrásokból tesztelted már a problémás fájl lejátszását.

Köszönöm a választ Beast, a helyzet a következő (leírom lépésről lépésre a folyamatot): HDD csatlakoztat, KODI Media Center megnyit (vagy media center/video), file betallóz és vagy működik vagy nem.

Források: az említett meid8er lejátszó, WD TV Live lejátszó, PC (VLC Player illetve 5KPlayer), Mac (VLC, MPlayerX és Elmedia Player). Ezeken/ezekkel nem volt semmi gond.

Az MKV konténer-kifejezést nem értem, így sajnos erre nem tudok reagálni.

Kérdezem, hogy milyen más programokat érdemes néznem - akár csak lista szerűen? Mit javasolnál?

Beast

Hozzászólás2017.01.03. 12:08

barthalasz írta:Források: az említett meid8er lejátszó, WD TV Live lejátszó, PC (VLC Player illetve 5KPlayer), Mac (VLC, MPlayerX és Elmedia Player).

Források alatt azt értettem, hogy ugye megpróbáltad a problémás fájlt lejátszani máshonnan is, mint egy adott USB-s lemezről? Tehát egy másik lemezről, pendrive-ról, hálózaton keresztül, stb. Nem érdemes más programokat nézned, mind a KODI, mind a Media Center lejátszik minden MKV-t (ha azok nem hibásak, vagy a forrás olvasásával nincs probléma).

barthalasz

Hozzászólás2017.01.03. 12:40

Beast írta:
barthalasz írta:Források: az említett meid8er lejátszó, WD TV Live lejátszó, PC (VLC Player illetve 5KPlayer), Mac (VLC, MPlayerX és Elmedia Player).

Források alatt azt értettem, hogy ugye megpróbáltad a problémás fájlt lejátszani máshonnan is, mint egy adott USB-s lemezről? Tehát egy másik lemezről, pendrive-ról, hálózaton keresztül, stb. Nem érdemes más programokat nézned, mind a KODI, mind a Media Center lejátszik minden MKV-t (ha azok nem hibásak, vagy a forrás olvasásával nincs probléma).

Egyenlőre USB 2.0 és 3.0 külső HDD-t (méretben 0,5-1,5 TB) próbáltam és ott is ugyanaz a helyzet. Este ránézek a hálózati meghajtásra, hátha úgy egyszerűbb lesz a dolog. Kérdésem: van esetleg olyan tapasztalat, hogy mit szeret legjobban a H8 Plus mint forrás? Hálózatot, HDD-t de max x TB...

Beast

Hozzászólás2017.01.03. 14:42

barthalasz írta:...mit szeret legjobban a H8 Plus mint forrás?

Bárhonnan le kell tudnod játszani akár 4K-s filmeket is. Nem lehet, hogy egy normális elektronikájú, nem sérült fájlrendszerű (NTFS esetén GPIT partíciós) lemezről bármi akadjon, vagy ne működjön, ami egyébként nem hibás film. Tudsz küldeni egy ilyen problémás fájlt, vagy egy kivágott darabot belőle (pl. MKVToolnix-szel)?

barthalasz

Hozzászólás2017.01.03. 15:48

Beast írta:
barthalasz írta:...mit szeret legjobban a H8 Plus mint forrás?

Bárhonnan le kell tudnod játszani akár 4K-s filmeket is. Nem lehet, hogy egy normális elektronikájú, nem sérült fájlrendszerű (NTFS esetén GPIT partíciós) lemezről bármi akadjon, vagy ne működjön, ami egyébként nem hibás film. Tudsz küldeni egy ilyen problémás fájlt, vagy egy kivágott darabot belőle (pl. MKVToolnix-szel)?

A válaszod alapján még egy dolgot megnézek, ugyanis minden tesztelt HDD vagy elég régi vagy elég sokat használt (hurcolt, leesett stb.), így megnézek egy viszonylag új verziót, hátha ott nem lesz ez a gond. Ha azon is látom ugyanezt, akkor jelentkezni fogok. Nagyon köszönöm az eddigi támogatást!

bael82

Hozzászólás2018.01.14. 16:11

Helló!
Az MKV lejátszási probléma nálam is fennáll H8 Plus-nál.
A 1080p-s MKV-k a legtöbb esetben gond nélkül mennek, de a 2160p-s MKV-kat nem tudom lejátszani.
Van erre valamilyen megoldás vagy mondjak le erről?

Beast

Hozzászólás2018.01.14. 18:28

bael82 írta:...de a 2160p-s MKV-kat nem tudom lejátszani...

Ez mit jelent? Nem indulnak el? Milyen alkalmazással, a Media Center-rel próbálod?

bael82

Hozzászólás2018.01.14. 18:36

Beast írta:
bael82 írta:...de a 2160p-s MKV-kat nem tudom lejátszani...

Ez mit jelent? Nem indulnak el? Milyen alkalmazással, a Media Center-rel próbálod?

Frissítettem az utolsó firmware-re és a Media Centerrel próbáltam. Kipróbáltam USB 3.0 pendrive-ról (laptop-on kifogástalanul ment róla a film), illetve NAS-ról is WIFI kapcsolaton keresztül.
Mindkét esetben szaggatott és darabos volt a hang is.
Próbáltam letölteni egyéb lejátszókat... VLC, KMPlayer, frissítettem újabb KODI-ra, de van ahol meg se tudta nyitni.
Következő

Vissza: H8 Plus specifikus kérdések