Képhiba

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a H8 Plus-szal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

bodorichard

Képhiba

Hozzászólás2016.12.17. 20:50

Sziasztok,

Eddig volt egy Samsung blueray lejatszom. Firmaare frissites utan sem tudta rendesen lejatszani az MKV fileokat. Megvettem a HiMedia H8 plus-t, de ezzel meg kephiba van.

A TV egy 6-7 eves Sony LCD TV. KBL32 sorozat azt hiszem. A gond az, hogy 20 perc utan szetesik a kep. Elmegy egy szin az RGB-bol. Lila a kep. HDMI-t kell valtani, majd vissza es akkor par percre jo. Kesobb megint szinhiba, egyre gyakrabban ...

Sem 1080-ban, sem 720-ban nem megy vegig egy film. Szerintem az a baj, hogy a HiMedia H8 Plus HDMI 2.0, a TV csak HDMI 1.2 vagy 1.4.

Van valami olyan kütyü, ami ezt a zavart kiszuri ?
Nem szeretnek emiatt uj TV-t venni.

Eddig jo volt a kep, de akadt az mkv. Most megy az mkv, de szar a kep.

Valaki tud okosat ?

Koszi
Volt gyari, es most legujabb firmware van rajta, hivatalos.
Tv-t probaltam uj, es regi Firmware-rel, es a HiMediai is

Beast

Re: Képhiba

Hozzászólás2016.12.18. 16:44

bodorichard írta:A TV egy 6-7 eves Sony LCD TV. KBL32 sorozat azt hiszem. A gond az, hogy 20 perc utan szetesik a kep. Elmegy egy szin az RGB-bol. Lila a kep. HDMI-t kell valtani, majd vissza es akkor par percre jo. Kesobb megint szinhiba, egyre gyakrabban...

Ez fura, ITT is Sony Tv-vel van hasonló gond. Az nem lényeges, hogy HDMI 2.0 a kimenet a HiMedia-n, ha egyszer nem 4K/60 fps megy ki rajta, akkor mindegy, nem „mondják meg” egymásnak az eszközök, hogy milyen a HDMI-kimenet verziója. Azt gondolom, egy másik TV-n nem lenne gond a készülékeddel sem. Megkérdezem a gyártót, mennyien panaszkodnak Sony-ra.
HiMedia.hu adminisztrátor

bodorichard

Hozzászólás2016.12.18. 17:35

Nagyon megkoszonom. Nincs gond a keszulekkel, mert kiprobaltam egy masik TV-vel, amin nem volt gond. Samsung, es kicsi, max 56 cm atmeroju LED TV az is. Csak sehol nincs a kepminosege a Sony-hoz, es kicsi.

A Sony eddig minden eszkozrol fogadott jelet, es nem volt ilyen baj. UPC set top box, ketfele dvd lejatszo, Nikon DSLR, Sony Alpha 6000 milc.

Le is fotoztam, csak nem megy ide a csatolas.

Koszonom !

bodorichard

Hozzászólás2016.12.20. 15:10

Beast írta:
bodorichard írta:A TV egy 6-7 eves Sony LCD TV. KBL32 sorozat azt hiszem. A gond az, hogy 20 perc utan szetesik a kep. Elmegy egy szin az RGB-bol. Lila a kep. HDMI-t kell valtani, majd vissza es akkor par percre jo. Kesobb megint szinhiba, egyre gyakrabban...

Ez fura, ITT is Sony Tv-vel van hasonló gond. Az nem lényeges, hogy HDMI 2.0 a kimenet a HiMedia-n, ha egyszer nem 4K/60 fps megy ki rajta, akkor mindegy, nem „mondják meg” egymásnak az eszközök, hogy milyen a HDMI-kimenet verziója. Azt gondolom, egy másik TV-n nem lenne gond a készülékeddel sem. Megkérdezem a gyártót, mennyien panaszkodnak Sony-ra.

Nagyon kíváncsian várom, én a Sony-nak írtam.
Teljesen kész vagyok.

Az előző eszköz behalt az MKV-tól, ez lejátsza a KODI-val, de behal a TV.
Ne adj Úr Isten, hogy valamit komplikáció nélkül lehessen használni :-(

:?

Beast

Hozzászólás2016.12.21. 12:17

bodorichard írta:...Nagyon kíváncsian várom, én a Sony-nak írtam.

Még egy kérdés: a Samsungon ugyanazzal a HDMI kábellel próbáltad a H8 Plus-t, mint a Sony-val? Tehát csak a TV volt más.

bodorichard

Hozzászólás2016.12.22. 12:02

Beast írta:
bodorichard írta:...Nagyon kíváncsian várom, én a Sony-nak írtam.

Még egy kérdés: a Samsungon ugyanazzal a HDMI kábellel próbáltad a H8 Plus-t, mint a Sony-val? Tehát csak a TV volt más.

Igen, a gyári kábellel.
Most arra az eredményre jutottam, hogy a legtovább képhiba nélkül:

720/50 -es üzemmódban bírja.
Az is segít, hogy a Sony TV speckó beállításainál a HDMI input-ot auto wide-ra állítom.

Vettem volna Raspberry Pi 3-at (b verzió) teszteltem ...
Felraktam rá egy KODI-t, upgrade-eltem rajta a Linuxot, és akadás nélkül ment minden.
FUCK

Beast

Hozzászólás2016.12.22. 12:42

bodorichard írta:...Felraktam rá egy KODI-t, upgrade-eltem rajta a Linuxot, és akadás nélkül ment minden.

Akkor a jóval erősebb H8 Plus hardverén is akadás nélkül megy minden, ezt biztosan mondom :) Nem az akadással van gondod, hanem a HDMI-kézfogással, és azzal is csak egy TV-típust használva. De dolgozunk a hiba azonosításán a gyártóval.
Küldenék privátban egy leírást, hogyan kellene egy log fájlt generálnod, amire szükségük lenne.

Vissza: H8 Plus specifikus kérdések