Bluetooth probléma

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a H8 Plus-szal függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

kovadam69

Bluetooth probléma

Hozzászólás2016.12.13. 09:02

Sziasztok!

H8 Plus-hoz beszereztem egy ilyen bluetooth audio vevőt: Bluetooth Adapter TaoTronics Transmitter und Empfänger 2-in-1 Bluetooth 4.1 (Sender + Receiver). A problémám az, hogy vagy egyáltalán nem látja és találja meg, vagy ha nagy nehezen megtalálja és nagy nehezen csatlakozik, akkor random módon eldobja a kapcsolatot. Volt már hogy 20 perces sorozatot végig tudtunk nézni vele, de volt, hogy 10 sec után bontotta a kapcsolatot.

Telefonnal rendesen működik, az látja is kapásból, és csatlakozni is tud hozzá, míg a H8 Plus egyáltalán nem látja. Többszöri újraindítás és bluetooth ki-be kapcsolás után nagy nehezen esetleg észreveszi, akkor lehet használni 10sec és 20 perc közötti intervallumban. KODI-val néztük a filmet, azzal jól ment, aztán másik film elindításakor bontotta a kapcsolatot az audió vevővel.

Mit lehet csinálni ez esetben? Van valami beállítás, ami esetleg tiltja a bluetooth kihangosítót és a HDMI hangot részesíti előnyben? Vagy egyáltalán miért nem akarja megtalálni a H8 az eszközt?

Köszi előre is!

Üdv:

kovadam

Beast

Re: Bluetooth probléma

Hozzászólás2016.12.13. 12:47

Azt gondolom, nem kompatibilis a két eszköz. Esetleg valami márkásabb BT adapterrel próbálkoznék, bár alapvetően a benne használt chipset lehet a fontos. A Bluetooth 4.0-ás a készülékedben, lehet az adapter alapvetően 4.1-es eszközökhöz készült?
HiMedia.hu adminisztrátor

kovadam69

Hozzászólás2016.12.13. 13:31

Szia!

Szerintem visszafelé kompatibilisnek kéne lennie, tehát egy 4.0-s eszköznek tudnia kell kommunikálni egy 4.1-es eszközzel oda-vissza. A telefonomban is 4.0s bluetooth van és annak nincs gondja vele...

Egyébként ez az adapter nem a 2000HUF-os dzsunka cucc, amiket lehet kapni, de ennél jobbat sajnos nem tudok beszerezni.

Az a fura, hogy meg sem találja sokszor, sőt a telefonomat sem találta meg, annak ellenére, hogy a telefonom megtalálta a H8-at...

Én valami bluetooth hibára gyanakszom itt vagy szoftveresen vagy hardveresen... Nincs valami beállítási lehetőség hozzá?

Beast

Hozzászólás2016.12.13. 13:50

kovadam69 írta:...Én valami bluetooth hibára gyanakszom itt vagy szoftveresen vagy hardveresen... Nincs valami beállítási lehetőség hozzá?

Ahogy mondtam, a chipsetek között lehet kompatibilitási probléma. Nincs mit állítani a HiMedia-n, ahogy a Te eszközödön sincs szerintem. Lehet, hogy egy frissítés majd megoldja, főleg ha a gyártó találkozik ilyen gonddal maga is.

kovadam69

Hozzászólás2016.12.13. 14:11

Szia!

És nem lehet valahogy újraindítani a H8-at úgy isten igazából (nem factory resetre gondolok), mert szerintem alapból nem indul teljesen újra kikapcsoláskor, hanem be van állítva ez a "Fast boot" opció, amit én mindig kikapcsolok a telefonon is, de ahogy nézem itt nem találok ilyen opciót. Nem lehet a beállításokat valahogy "meghekkelni", hogy több opcióhoz férjek hozzá? Alig van 1-2 beállítási lehetőség (pl. a hang kompletten hiányzik).

Beast

Hozzászólás2016.12.13. 15:45

kovadam69 írta:...alapból nem indul teljesen újra kikapcsoláskor....

Teljesen újra indul. Itt nincs olyan, hogy fast boot, meg készenlét. A hangnál be tudod állítani, hogy a HDMI kimeneten digitális vagy analóg formában továbbítódjon a hang. Mást szerintem rendszer szinten nem kell állítani. A KODI-ban lehet kapcsolgatni sok egyebet is. De mit szeretnél elérni pontosan?

kovadam69

Hozzászólás2016.12.14. 08:53

Szia!

Azt szeretném elérni, hogy működjön a vevő...

Viszont tegnap este sikerült némi előrelépést elérni. Kihúztam a H8 tápját kicsit, illetve átkapcsoltam a vevőt adóvá (ami elvileg resetel minden előző beállítást, hiszen ilyenkor más szerepkörbe kerül az eszköz), majd vissza vevővé. Utána próbáltam a telefonommal összekapcsolni, de nem sikerült, folyamatosan PIN kód hibát dobott. Töröltem a párosítást, és úja párosítattam a telefonnal, ez után már rendben kapcsolódott és normálisan működött, teszteltem huzamosabb ideig, ott hagytam őket 1-2 órára, csont nélkül tartotta a kapcsolatot.

Utána a H8-al próbálkoztam, itt is törölni kellett az előző párosítást, viszont utána amikor újra párosítani akartam, akkor feldobott egy eddig soha nem látott ablakot, hogy PIN kódot kér. Beírni ugyan nem lehetett semmit sem és nem is mutatott semmilyen kódot, de volt egy Mégsem és egy Párosítás gomb. Utóbbival próbálkoztam, és össze is kapcsolódott. Utána órákon keresztül teszteltem, és a kapcsolat bontása nélkül működött végig.

Nyilván 1 teszt nem teszt, úgyhogy ma folyt. köv., de úgy látszik, hogy ez a PIN kód bekérés (illetve első próbálkozásra a kód nem bekérése) lesz a titok nyitja, mivel most nem dobálta el a kapcsolatot.

KODI-ban beállítottam az audió beállításoknál, hogy mindig tartsa fenn az audió kapcsolatot (nem tudom ez mennyit számít vagy egyáltalán mire jó a beállítás).

Üdv

kovadam

ronga84

Hozzászólás2017.02.12. 18:49

Sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy valakivel fordult-e már elő már olyan, hogy egyáltalán nem csatlakozik semmilyen bluetooth-os eszközhöz, beleértve telefont vagy billentyűzetet, és hogy lehet-e vele valamit csinálni. Előre is köszönöm!

Beast

Hozzászólás2017.02.12. 20:43

Szerintem inkább írd le, mihez akarsz csatlakozni, hogyan csináltad és mi lett a próbálkozás vége! Telefonhoz pl. nem tudom milyen appal (pl. Bluetooth File Transfer) akarsz csatlakozni és mi célból? Nem hiszem, hogy csak az izgat, hogy van-e még valaki, akinek nem csatlakozott (melyik HiMedia modellhez, H8 Plus, ugye?) semmilyen BT eszköz, amit próbált. Ezen infóval még nem lesz megoldva a problémád.

ronga84

Hozzászólás2017.02.12. 20:57

Az eggyik egy billentyűzet volt amire kiirta hogy párositás rá kattintottam hogy oké és nem csinált semmit csak mint ha gondolkodna a másik az egy huawei p9 lite telefon amire kiirta hogy párosítás és azt irta ki a telefon hogy ezzel az eszközel nem lehet pártosítani végul is az egész a billentyűzet miatt volt amugy tök jö a készülák ami igen h8 plus !
Következő

Vissza: H8 Plus specifikus kérdések