Q5 Pro elveszti a csatlakoztatott eszközöket

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q5 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

lobelt

Q5 Pro elveszti a csatlakoztatott eszközöket

Hozzászólás2020.09.24. 21:39

Sziasztok!

Érdekes problémával szembesültem. A Q5 Pro (júniusi vásárlás) hétfőn úgy döntött, hogy a helyi hálózaton lévő PCt látja, de nem tudja elérni. Gondoltam biztosan az új win10 frissítés kavart be. Megnéztem az SMB beállítást a PCn, és az első nem volt kipipálva, hát megtettem. De kedden így sem működött. A Q5-re meg nem volt új frissítés. Fogtam egy winchestert és rámásoltam filmeket. Kedden és szerdán is megnéztünk egy-egy filmet, ma pedig a vinchester filmes partícióját nem akarta látni, mert sérült. A PC is ugyanezt mondta, bár a fájlokat látta. Mejavíttattam a Windows-zal, leellenőriztem és visszadugtam a Q5-be, de ugyanaz az eredmény. És nem értem, mert eddig minden jól működött.

A kérdés, hogy mit tegyek? Előre is köszönöm a választ!

Üdv:
Lobelt

Beast

Re: Q5 Pro elveszti a csatlakoztatott eszközöket

Hozzászólás2020.09.25. 10:06

lobelt írta:...Gondoltam biztosan az új win10 frissítés kavart be...

Bizonyosan mondom, hogy nem a HiMedia oldalán kell keresni a problémát, ha nem tud egy Windows-os SMB megosztára belépni, főleg, ha most frissült épp a Windows-is... EZT olvastad már?
A merevlemez partícióját elhiszem, hogy a Windows látszólag megjavította, de ettől még láthatóan van vele valami gond, ha Android alatt nem jól működik. Egyébként valami jobb segédprogramot lenne érdemes használni még partícionálsra is, nem a Windows saját megoldását. Illetve ha lehet, kerüld el, hogy több részre particionálj egy lemezt, épp azért a problémáért, amivel most is találkoztál!
HiMedia.hu adminisztrátor

lobelt

Hozzászólás2020.09.25. 16:09

Beast írta:
lobelt írta:...Gondoltam biztosan az új win10 frissítés kavart be...

Bizonyosan mondom, hogy nem a HiMedia oldalán kell keresni a problémát, ha nem tud egy Windows-os SMB megosztára belépni, főleg, ha most frissült épp a Windows-is... EZT olvastad már?
A merevlemez partícióját elhiszem, hogy a Windows látszólag megjavította, de ettől még láthatóan van vele valami gond, ha Android alatt nem jól működik. Egyébként valami jobb segédprogramot lenne érdemes használni még partícionálsra is, nem a Windows saját megoldását. Illetve ha lehet, kerüld el, hogy több részre particionálj egy lemezt, épp azért a problémáért, amivel most is találkoztál!

Az volt az első, hogy a link alapján ellenőriztem az SMB beállításokat, és úgy sem működött, hogy visszaraktam a pipákat. A winchester meg kétszer hibátlanul működött, ezért nem értem...
Sajnos egyáltalán nem értek a hálózatokhoz, a többihez is minimálisan. :(

Beast

Hozzászólás2020.09.26. 18:59

lobelt írta:...Sajnos egyáltalán nem értek a hálózatokhoz, a többihez is minimálisan...

Windows-hoz én sem, NAS-ról mozizok. Egy ismerőst kellene megkérned, hogy nézze meg a beállításaidat, illetve megnézni, hogy egy számítógép csatlakozik-e ahhoz a gépedhez, amihez a Q5 Pro most nem tud.
HiMedia.hu adminisztrátor

lobelt

Hozzászólás2020.09.26. 19:11

Köszönöm, én is erre jutottam.

Vissza: Q5 Pro specifikus kérdések