Q5 Pro video képméret probléma

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q5 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

Nemes Sándor

Q5 Pro video képméret probléma

Hozzászólás2018.12.13. 22:54

Q5 Pro lejátszómat android 5.1.1-ről az előírt utasítások szerint 2.0.9-re frissítettem. Első pillanatban minden rendben lévőnek látszott, viszont van elég sok saját készítésű videóm, melyeket eddig meglévő lejátszóimon, sőt még a Q5-ön az android 5.1.1-nél is megfelelő beállítással letudtam játszani képméret helyesen, minden különösebb probléma nélkül. Jelenlegi problémám, hogy a 720x576 felbontású videókból a létező 4:3 oldalarányú és a 16:9 oldalarányú videóknál megszűnt az automatikus képarány felismerés. Már minden beállítást kipróbáltam, (KODI-val is), de eredményre egyik sem vezetett. Van-e erre valamilyen megoldás?

Beast

Re: Q5 Pro video képméret probléma

Hozzászólás2018.12.14. 11:25

Nemes Sándor írta:...Van-e erre valamilyen megoldás?

Nem tudok ilyen gondról, hacsak nem a tévén vagy a lejátszón van rosszul beállítva a képarány. Küldenél egy ilyen videót? Leírnád, mi van beállítva a Settings/Playback menüben a Q5 Pro-n? Ugye a Media Center-rel játszol le?
HiMedia.hu adminisztrátor

Nemes Sándor

Hozzászólás2018.12.15. 15:23

Beast írta:
Nemes Sándor írta:...Van-e erre valamilyen megoldás?

Nem tudok ilyen gondról, hacsak nem a tévén vagy a lejátszón van rosszul beállítva a képarány. Küldenél egy ilyen videót? Leírnád, mi van beállítva a Settings/Playback menüben a Q5 Pro-n? Ugye a Media Center-rel játszol le?

A családban van másik Q5pro lejátszó, ugyanezt produkálja. A Playback menüben rendre a következő/RAW/RAW/Auto/Auto/Keep ratio/On. Egyébként már az összes lehetséges beállítást megpróbáltam ami a képbeállítást befolyásolhatja a Média Centeren. Megjegyzem még, hogy a korábbi SVCD videókat kb. 1/3 szélességgel játsza le, amin semmiképpen nem lehet állítani. Elmondom még, hogy a korábban használt Android 5.1.1 verzióval és a HMB-1.0.9 firmware-el semmi ilyen gondom nem volt! Mindent automatikusan helyesen játszott le! Korábban egy ASUS O! Play Mini Plus lejátszóm volt, amivel szintén fel sem merült ilyen gond. Azért cseréltem, mivel a Q5 képét szebbnek találtam.
Videót nem tudom hogyan küldhetnék, ami van, az kész videó és elég nagy file.

Nemes Sándor

Hozzászólás2018.12.15. 22:53

Kedves Fórumtársak!
Akinek az enyémhez hasonló problémája keletkezett az Android 7.0 és a firmware 2.0.9, vagy hasonló frissítésre, egy pillanatig se aggódjon! Álljon vissza a Futeko-nál leírt vissza állítási procedurával Android 5.1.1 és firmware 1.0.8-ra és minden rendben lesz!
Ismét érvényesült a régi alapszabály: Ami jól működik, azt ne piszkáld, csak rosszabb lesz!

Beast

Hozzászólás2018.12.16. 16:59

Nemes Sándor írta:Videót nem tudom hogyan küldhetnék, ami van, az kész videó és elég nagy file.

ITT 850 MB-ig tudsz küldeni. De adhatsz egy torrent fájlt is, és letöltöm.

Beast

Hozzászólás2018.12.16. 17:02

Nemes Sándor írta:...Ami jól működik, azt ne piszkáld, csak rosszabb lesz!

Én ilyet nem mernék javasolni, millió fejlesztés és új funkció érkezett az 1.0.8 óta. Nem gondolom, hogy érdemes ezeket nem használni azért, mert van néhány olyan fájlod, amiben valamiért rosszul van leírva a képarány (talán), és esetleg csak manuálisan lehet jóra állítani. Inkább járjunk utána, mi okozza a gondot nálad! Ha meg valami hátrányára változott valóban a firmware-ben, akkor közöljük a gyártóval, különben sosem lesz módosítva!

Beast

Hozzászólás2019.01.02. 11:30

Nemes Sándor írta:Akinek az enyémhez hasonló problémája keletkezett...

Megnéztem a fájljaidat. A Media Center nem tud DVD-ket menüvel együtt lejátszani, így azok nem jelennek meg. De a KODI-ban minden rendben, a menü és a képarány is, azzal lenne érdemes DVD-ket lejátszani, ahogy EBBEN a cikkben ajánlottuk is. A Media Center-ben a Velencei DVD-d képaránya jó, (a 4:3-as epizódé is, tehát így lett volna érdemes a többit is elkészíteni) a többié nem. Mondjuk a 480x576 pixeles elég fura MPG (gondolom ez származik SVCD-ről). A HiMedia-val teljesen egyező módon játsza le egyébként ezeket egy Dune HD Pro 4K is, viszont egy régi Mede8er MED600X3D jól jeleníti meg, ott menü is van.
Megmutatom a HiMedia-nak az egyik problémás fájlodat, és megírom, hogy a régi firmware-ben lévő Media Center még jól jelenítette meg. Bár lehet, hogy a HiSilicon processzor SDK-jában változott ezzel kapcsolatban valami, akkor meg nem igen lesz megoldás. De nem érzem ezt problémának, amíg ott a KODI pl., vagy használhatsz ezer másik programot a DVD-khez.

Nemes Sándor

Hozzászólás2019.01.04. 13:06

Örülök, hogy a felvetett problémák elismerésre találtak és remélem, hogy valami jó megoldás születik majd a gyártó részéről.
Ami pedig a válaszodat illeti: én a KODI-val nehezen barátkozom, bár többször is megpróbáltam. Volt nálam egy EMINENT lajátszó, ami tisztán KODI-val működött, és azt hirdette, hogy minden DVD, BD és UHD ISO fájl-lejátszik menüvel. Sajnos nem tudtunk megbarátkozni, mert túl macerás volt állandóan variálni a beállításokat. Nekem az etalon az ASUS O!Play mini plusz volt, ahol csak rá kellett kattintani a lejátszandó fájlra és a lejátszó kérdezés nélkül tette a dolgát. Amiért váltottam, az a HIMEDIA Q5 kétségtelenül szebb képe és az UHD lejátszás voltak. Mondhatjuk, hogy ezek kényelmi kérdések, de hát egy átlagos felhasználó szempontjából ez bizony elsődleges.
Ami a Q5pro fejlesztéseket illeti, azok nálam csak néhány pontban jelentettek előrelépést, Ezek a határozottabb, gyorsabb válaszok a távirányító parancsára, a gyors tekerés szabatosabb kezelése és talán egy kicsit a külső megjelenés. De sajnos mindezt felülírják a tapasztalt lejátszási problémák.
Remélem, hogy lesz egyszer egyszerűen és korrekt módon működő HIMEDIA Q5pro lejátszó!
Addig is köszönöm a segítséget!

Vissza: Q5 Pro specifikus kérdések