Q5 Pro vs. Projector

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q5 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

valmano

Q5 Pro vs. Projector

Hozzászólás2018.01.12. 19:37

Kérném a segítségeteket !
Sajnos a Q5 pró-m médialejátszója összekötve egy Epson full hd 3D-S projektorral hdmi-vel és egy Sony 5.1-s erősítővel mélyen hallgat ,nem tudom az okát de nem szólal meg egyetlen egy film sem !
a Q5 optikai kábellel kötődik az 5.1-es erősítőhöz .
Mit kéne állítani a beállításokon ahhoz hogy legyen hang ?
A válaszokat előre is köszönöm !!! :( :( :(

Beast

Re: Q5 Pro vs. Projector

Hozzászólás2018.01.14. 11:08

valmano írta:...de nem szólal meg egyetlen egy film sem...

Melyik programnak nincs hangja? Most mik a hangbeállítások a Settings menüben?
HiMedia.hu adminisztrátor

valmano

Hozzászólás2018.01.14. 13:05

Kösz !
Media centerrel játszanám a filmeket ! ( a KODI nem érdekel .)hogy legyen hang
jelenleg: hdmi output: auto
spdif output: lpcm
hbr output : auto

ha a tv-t kötöm össze optikaival az erősítővel és a Himediát hdmi-vel a tv-vel VAN HANG !!!
ha a Himediát kötöm össze optikaival az erősítővel és a projektort hdmi-vel a Himediával NINCS HANG !!!
7.0 ANDROID
KERNEL: 3.18.24.
Build number: HMD 2.06201710.25.152025
optikai kábelen kívül van más megoldás ? (hogy legyen hang ha vetítővel használnám a Himédiát ?)
még azt szeretném kérdezni,hogy hol tudom beállítani,hogy a lejátszást ( media centerrel-filmek) mindíg az elejétől kezdje,ne onnan ahol abbahagytam ?
bocs a sok kérdésért, de kb 1 hete van Himediám és tudni szeretnék róla minnél többet,mert nekem nagyon megfelelő lenne ez a kis készülék. Amire használnám : filmek lejátszása 4K-s tv-n ill. egy kivetítőn(full hd 3D)
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTŐSZÁNDÉKOT !!!

Beast

Hozzászólás2018.01.14. 13:33

valmano írta:...spdif output: lpcm
hbr output : auto

(Van sok topikunk a különböző kérdésekhez – meg Te is nyithatsz újat –, így most maradjunk a nincs hang kérdésnél, aminek egyébként nincs köze a vetítőhöz.)
Ennek (LPCM) nincs értelme, hiszen az erősítőd bizonyosan dekódol 5.1-es hangokat (DTS, AC3), így tovább kellene neki küldeni, nem sztereóba lekeverni. A HBR (azaz HD-s hangok kezelése) opciót kapcsold ki, mert azt a HDMI-kapcsolat alapján dönti most el, és ez nem mérvadó, ha optikán csatlakozol, főleg, hogy optikán nincs olyan, hogy HD-s hangsáv továbbküldése.
Gondolom az erősítőd nem HDMI-s, ezért használod az optikai kimenetet. Ebben az esetben nincs más módszer, de ez viszont működik a DTS és Dolby Digital hangsávokkal.
HiMedia.hu adminisztrátor

valmano

Hozzászólás2018.01.14. 17:16

Még azt szeretném kérdezni,hogy hol tudom beállítani,hogy a lejátszást ( media centerrel-filmek) mindíg az elejétől kezdje,ne onnan ahol abbahagytam ?

Vissza: Q5 Pro specifikus kérdések