q5 pro nem műkodik

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q5 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

lehgabi

q5 pro nem műkodik

Hozzászólás2017.02.18. 21:11

Mai napon bekapcsoltam a készüléket mely csak a boot képernyőig "Himedia" jutott, a távirányítóra sem reagált, egy pár másodperc után pedig a TV kiírta, hogy nincs eszköz a HDMI bemeneten. Többször manuálisan, hisz a távirányítót sem érzékelte, a bekapcsoló gombbal elindítottam, mindig ez volt az eredmény. Aztán reset gombbal próbálkoztam, akkor nagy nehezen eljutott az ikonos képig, rádugtam a külső hhd-t amin látta a tartalmat, de azt nem lehet elindítani. Hardwer hibára gondolok. Mivel a készülékkel eddig rengeteg gondom volt, ld eddigi hozzászólásaim, hétfőn visszaviszem a boltba ahol vettem, hátha ők tudnak vele vmit csinálni

Beast

Re: q5 pro nem műkodik

Hozzászólás2017.02.20. 16:10

lehgabi írta:...hétfőn visszaviszem a boltba ahol vettem, hátha ők tudnak vele vmit csinálni

A nincs kép leírásod alapján azt gondolom, a videóbeállítás nem megfelelő, talán auto módban van, és nem kommunikál jól a TV-vel. Ilyenkor kompozit kimeneten ellenőrizni érdemes, hogy ott van-e kép. Ha van, akkor csak beállítási gond. Ne hagyjuk sosem automatikusra (auto adoptation opció) a felbontás és képfrekvencia kiválasztását!
A nem játszik le probléma így nem érthető még (melyik app, mit nem játszik le?), de igen meg lennék lepve, hogy valami olyan hardveres hibád lenne, ami két ilyen teljesen eltérő hibát eredményez.
HiMedia.hu adminisztrátor

lehgabi

Hozzászólás2017.02.20. 17:37

Beast írta:
lehgabi írta:...hétfőn visszaviszem a boltba ahol vettem, hátha ők tudnak vele vmit csinálni

A nincs kép leírásod alapján azt gondolom, a videóbeállítás nem megfelelő, talán auto módban van, és nem kommunikál jól a TV-vel. Ilyenkor kompozit kimeneten ellenőrizni érdemes, hogy ott van-e kép. Ha van, akkor csak beállítási gond. Ne hagyjuk sosem automatikusra (auto adoptation opció) a felbontás és képfrekvencia kiválasztását!
A nem játszik le probléma így nem érthető még (melyik app, mit nem játszik le?), de igen meg lennék lepve, hogy valami olyan hardveres hibád lenne, ami két ilyen teljesen eltérő hibát eredményez.

Mivel nincs külön emlitve ezért nyilván az alapártelmezett-kodi app-ról-van szó, és semmit nem játszott le. A TV-vel nincs baj. Ez ma a rendkívűl korrekt, szakszerű és vevőbarát lejatszo.hu Budapesti boltjában kiderült... Ott a lejátszó prezentálta a fenti hibákat, többszörös firmware frissítéssel a hiba részlegesen ki lett küszöbölve. Részlegesen azért, mert habár a boltban működött, nálam ismételten nem megy a wifi "IP configuration failure". A boltba visszatelefonálva kiderült, hogy a Nougat nem támogat pár routert. Ez furcsa: a bolt Synology-t én Asus-t használok-talán az Asus elterjedtebb, így ennek is indokolt lenne a támogatása..., de egy ilyen dzsunkaeszköznél semmin nem csodálkozom. Persze, most majd jön,hogy milyen típus, stb. Az Asus piaci részesedése predesztinálja a támogatottság szükségességét...
Tekintettel arra, hogy a felhasználók jelentős része nem profi, csak használni szeretné a készüléket nem kell piedesztálról szólni hozzájuk, nyilván te sem vagy polihisztor.

Beast

Hozzászólás2017.02.20. 18:27

lehgabi írta:Mivel nincs külön emlitve ezért nyilván az alapártelmezett-kodi app-ról-van szó, és semmit nem játszott le...

Az a gond, hogy Te wifin az Android 7-tel próbálkozol, ami még mindig béta. Mások is jelezték a wifi-problémát, vélhetően routertől függ. Nem arról van szó, hogy adott routert nem támogat (ilyet ha akarna valaki, akkor sem lehetne leprogramozni), hanem mert valami miatt bizonyos típusok (vagy azokon bizonyos firmware) nem működik együtt hibátlanul a Q5 Pro wifi-kártyájával jelenleg. De az Android 5 alatt nem tudunk hasonló gondról, így ha ez a funkció fontos, akkor ne használd a nem végleges 7-est (egyébként sem hiszem, hogy bármi előnyöd most származna már belőle)!
Semmit nem értek abból, amit a polihisztorságról írsz. Az alapját sem. Leírtad a gondot, megpróbáltam segíteni. Önként. Ingyen. Azt írtam, nem hinném, hogy hardver hibáról van szó, és amit leírtál, az alapján beállítás kérdése lehet. Ahogy látom igazam lett, nem rossz a készülék, így a „dzsunka” jelzőt sem értem. Szervizbe vitted, pedig nem volt hardveres baja, sajnos nem sikerült megspórolnom ezt az utat Neked, de erről nem én tehetek.
Bocsánat, hogy kérdeztem, hogy melyik appal nem tudsz lejátszani (nem értem, mitől alapértelmezett a KODI, szerintem a Media Center az, amit a HiMedia ad, nem egy külsős cég), csak ötletet mondtam volna, mi lehet a gond. De örülök, hogy megoldódott, és nem hibás a Q5 Pro-d. Valami nagyon rossz tapasztalataid lehetnek valami más márkával kapcsolatosan, úgy látom a posztodból. Most itt egy TERMÉKTÁMOGATÁSI fórumon vagy, nem egy közösségin. Itt az adminok dolga, kötelessége, hogy segítsenek, a többi felhasználónak meg mindez lehetősége. Ezt kaptad a készülék mellé ingyen. Nekünk semmi okunk arra, hogy bárkit a segítség helyett lehülyézzünk (nem is tudok róla, hogy ezt megtettük volna), és nem unalmunkban kérdezgetünk rá egy-egy hiba pontos körülményeire, és nem jobb híjján próbálunk tanácsot adni. A szerinted vevőbarát bolt történetesen a miénk, gondolom ezt látod az oldalaink alján is. Örömmel látunk ott is, de ha engeded, a legtöbb probléma – ahogy most is kiderült – megoldható a szoftver oldalán. Ha nem, akkor mi tanácsoljuk, hogy menj szervizbe a készülékkel.

tibisan

Hozzászólás2017.10.06. 07:10

Szevasztok.
A segítségeteket kérném , mert ötletem sincs mit csináljak a készülékkel.
Tegnap próbáltam 4k uds-s filmet nézni rajta külső winchesterről ( belepörgetve szétcsúszott a hang , a truehd hangot pedig fel sem ismerte , csak a némaság volt ) , ki is kapcsoltam film közben a készüléket.
Na azóta nem tudom működésre bírni újra , csak a himedia logo jön be , és ezzel ki is fagy , vagy megáll a bootolás.
Mi lehet a probléma vele , hogy tudnám orvosolni a dolgot .
Manuálisan csak a főkapcsoló működik rajta ,se a távirányítóra , se a készülék hátulján levő restore-ra nem reagál.
Szeptemberben telt le az egy év jótállás rá , ha esetleg javításos lenne , mennyibe fájna az nekem ?
Válaszokat köszönöm előre is .

Beast

Hozzászólás2017.10.06. 12:04

tibisan írta:A segítségeteket kérném , mert ötletem sincs mit csináljak a készülékkel...

Ezt a topikot lezárom, mert használhatatlan a címe (általános). Kérlek, menjünk végig az összes problémádon, és egyesével a megfelelő topikokba írd meg őket! De előtte bizonyosodj meg arról, hogy a legújabb firmware-t használod, az erősítődnek megfelelőek a hangbeállítások (tehát ha továbbküldésre állítod a hangokat, és a TV-d vagy erősítőd nem dekódol TrueHD-t, akkor persze, hogy nincs hang)! Ne írj olyanokat, hogy filmet akartál nézni a készüléken, mert egy adott alkalmazáson akartál filmet lejátszani! El kell árulnod, hogy melyik appal akartál és milyen fájlformátumot lejátszani, ha a probléma filmlejátszásról szól.

Nem lehetséges hardver hiba szerintem, inkább valamit frissítésnél vagy telepítésnél rontottál el. Ha most valóban nem bootol be, akkor IDE nyiss egy topikot, aminek a neve erről szól!

Vissza: Q5 Pro specifikus kérdések