UHD HDR

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q5 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

Valerius

UHD HDR

Hozzászólás2017.05.10. 18:20

Egy kicsit a bőség zavarából adódóan szükségem lenne egy kis tanácsra, segítségre.

Van egy Popcorn Hour VTEN és egy Himedia Q5 Pro-m. Van egy UHD TV (Philips 49PUS7809/12) a nappaliban és egy FHD TV (Samsung UE48H6400) a halóban.
Mivel csak az egyik tévém 4K-s, így jön elő a dilemma. Melyik lejátszót érdemes jobban befogni a nappaliba a 4K tévéhez, ha ott kizárólag csak UHD tartalmak nézésére lenne főleg használva? Fontos szempont a mostanában megjelenő és egyre jobban P2P oldalakon elterjedő "UHD.HEVC.X265.HDR.BT2020" filmek, amiknek ugye közel a fele 10 bit-es. Most ezeknek a valóságtartalmába nem érdemes belemenni, de gyakorlatba a kérdés akkor is adott, hogy ezek lejátszásával a VTEN-el vagy a Q5 Pro-val járok jobban?
Ha jól sejtem a HDR miatt jobban járok ha a VTEN-t "csak" a hálóba és Q5 Pro-t üzemelem be a nappaliba? Van e a két említett termék között valós különbség UHD HDR 10 bit-es fájlok lejátszásában, még ha csak minimális is?
You'll Never Walk Alone

Beast

Re: UHD HDR

Hozzászólás2017.05.10. 19:59

Valerius írta:...Ha jól sejtem a HDR miatt jobban járok ha a VTEN-t "csak" a hálóba és Q5 Pro-t üzemelem be a nappaliba? Van e a két említett termék között valós különbség UHD HDR 10 bit-es fájlok lejátszásában, még ha csak minimális is?

A VTEN nem támogatja a HDR10-et, az ilyen filmek fakók lesznek rajta. A Q5 Pro támogatja, és szépek a színek. Az egyéb tartalmakban viszont a VTEN szebb képet ad, de gondolom ezt Te is látod. Szóval ezek alapján kellene dönteni, mit nézel inkább a fő helyen. Nem animációs filmeknél én különösebb előnyét az eddig látottaknál nem látom a HDR-nek, nekem inkább egy 1:1-es Blu-ray rip 1080p-ben, mint HDR10-es online stream ripje 4K-ban, ha a minőségről van szó (utóbbi agyontömörítettsége miatt).
HiMedia.hu adminisztrátor

hzgy

Hozzászólás2017.06.05. 17:45

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne hogy hdr 10 bit-s film lejátszásánál a kép függőlegesen el van nyújtva.
A kép minőségével nincs problémám.A képarány is be van állítva 16:9-re vagy automatára.
Abban segítsetek legyetek szívesek hogy nekem kell valamit beállítanom vagy a hdr forrással van probléma?

Beast

Hozzászólás2017.06.05. 17:54

hzgy írta:...Nekem egy olyan problémám lenne hogy hdr 10 bit-s film lejátszásánál a kép függőlegesen el van nyújtva.

Ez nem a Q5 Pro specifikus gond (mivel nem működhet máshogy a Q10 Pro-n sem). ITT beszélgettünk már erről.
HiMedia.hu adminisztrátor

Vissza: Q5 Pro specifikus kérdések