Fájlok eltűnése

• Szerző
  • Üzenet

Pöti

Fájlok eltűnése

Hozzászólás2017.03.14. 09:40

Szinkronizáló programmal tükröztem a Q10-en lévő képeket egy külső meghajtóra biztonsági mentés céljából. 1-2 havonta megtörténik. Most azt vettem észre, hogy bizonyos képeket és videókat törölne a "B" helyről, mert "A"-n már nincs meg. Kiderült, hogy ott van, mert a Q10-en megtaláltam, de hálózaton keresztül se a windows intéző, se a total commander nem lát bizonyos fájlokat. Sőt most már egy komplett videó mappát nem látok.
(Android 5.1.1-es és 1.0.9 firmware fut rajta)
Ötlet, hogy miért nem engedi láttatni ezeket?

Beast

Re: Fájlok eltűnése

Hozzászólás2017.03.14. 11:15

Pöti írta:...Ötlet, hogy miért nem engedi láttatni ezeket?

Meg kellene nézni valamilyen lemezkezelővel a mappák/fájlok jogosultságait. De lehet akár valamilyen sérülés a fájlrendszerben is. SMB-n vagy FTP-n csatlakozol a PC-vel? De hogy függ össze mindez a HiMediaShare alkalmazással?
HiMedia.hu adminisztrátor

Pöti

Hozzászólás2017.03.14. 11:27

Nem tudom, hogy milyen kapcsolat. Hálózati meghajtóként csatlakoztattam a boxot a számítógéphez. Annyi még érdekességként, hogy amint pár eltűnt fájlt átneveztem, hogy meglegyen (akkor még nem gondoltam, hogy megvan, csak nem látom), akkor újabbak lettek rejtettek. Átírtam kettőt és lett helyette másik három, aztán ahogy írtam is, egy teljes mappa eltűnt. (Nem tudom mennyire érthető így)
Van valami jó lemezkezelő alkalmazás? A benne lévő winchester egyébként 3 hónapos (4 Tb WD red)

Beast

Hozzászólás2017.03.14. 11:41

Akkor jól látom, hogy semmi köze mindennek a HiMediaShare apphoz, és csak rossz helyre posztoltál (mert akkor áthelyezném innen ezt a topikot)?
Milyen fájlrendszerre formáztad a belső HDD-t? Gondolom a PC-ddel NTFS-re. Ekkor kösd USB-s lemezként a PC-re, és a Windows lemezkarbantartójával ellenőrizd, vagy bármi általad használt lemezkezelővel!
Gondolom SMB-n csatlakoztál akkor, ha nem telepítettél egy FTP-szervert az FTP-kapcsolathoz.

Pöti

Hozzászólás2017.03.14. 16:42

Nem tudom mi az az app pontosan, de igen, ezek szerint nincs köze hozzá. Sőt a szinkronizáló program lehet a bűnös, csak nem értem az okot.
http://www.freefilesync.org/forum/viewtopic.php?t=4143

Köszi mindenesetre

Beast

Hozzászólás2017.03.14. 18:51

Pöti írta:Nem tudom mi az az app pontosan...

Pedig annak a topikjába írtál valamiért... De akkor átrakom máshová.

Vissza: HiMediaShare