Google Play Error

• Szerző
  • Üzenet

attilagolik

Google Play Error

Hozzászólás2016.11.24. 10:20

Üdv!

A napokban vettem egy Himedia H8 Plus-t és lenne némi problémám a Google Account hozzáadásával és a Play Store-ba bejelentkezéssel. Ethernet-re, vagy WiFi-re csatlakoztatva az alábbi üzenetet kapom: "Couldn't sign in -There was a problem communicating with google servers. Try again later.". Nincs a router-ben semmilyen tűzfal, vagy blokkolás beállítva. Ellenben a vicc, hogy ha mobilnetet osztok WiFi-n és arra csatlakozok, akkor gond nélkül bejelentkezik és működik minden. Próbálkoztam minden neten fellelhető lehetséges megoldással, még firmware újratelepítéssel is, de ugyanaz. UPC net van, ha lényeges a probléma szempontjából.

Mi lehet a megoldás?

Köszönöm!

Beast

Re: Google Play Error

Hozzászólás2016.11.24. 11:10

A routerben vagy a H8 Plus-on beállítanám, hogy ne a szolgáltatód DNS szervereit használja, hanem a Google-féle 8.8.8.8 és 8.8.4.4 címen lévőket. Tehát az elsődleges és másodlagos DNS-szerverekhez ezeket írd be manuálisan, ne a szolgáltatódét használja! A routerben a legegyszerűbb, akkor minden otthoni eszközödnél működni fog a Google DNS, ami a legmegbízhatóbb.
HiMedia.hu adminisztrátor

attilagolik

Hozzászólás2016.11.24. 11:15

Beast írta:A routerben vagy a H8 Plus-on beállítanám, hogy ne a szolgáltatód DNS szervereit használja, hanem a Google-féle 8.8.8.8 és 8.8.4.4 címen lévőket. Tehát az elsődleges és másodlagos DNS-szerverekhez ezeket írd be manuálisan, ne a szolgáltatódét használja! A routerben a legegyszerűbb, akkor minden otthoni eszközödnél működni fog a Google DNS, ami a legmegbízhatóbb.

Igen, megtaláltam ezt az opciót is és szintén ki is próbáltam, de eredménytelenül. Átnéztem a Google Account beállításait is, meg mindent, amit lehet és meg vagyok lőve. Pl. az Android-os telefonom gond nélkül belép a Play-be WiFi-n, a H8 Plus viszont egyszerűen nem hajlandó, csak WiFi-n osztott mobilnetről. Egyéb ötlet esetleg?

Beast

Hozzászólás2016.11.24. 11:23

attilagolik írta:Igen, megtaláltam ezt az opciót is és szintén ki is próbáltam, de eredménytelenül...

A beállításoknál ugye nincs bejelölve az, hogy mobilhálózaton ne, csak wifin frissítsen? Illetve még azt lehet, hogy az alkalmazások kezelésénél belépsz a Play Store-ba, és ott Adatok törlését választod.

attilagolik

Hozzászólás2016.11.24. 12:10

Beast írta:
attilagolik írta:Igen, megtaláltam ezt az opciót is és szintén ki is próbáltam, de eredménytelenül...

A beállításoknál ugye nincs bejelölve az, hogy mobilhálózaton ne, csak wifin frissítsen? Illetve még azt lehet, hogy az alkalmazások kezelésénél belépsz a Play Store-ba, és ott Adatok törlését választod.

Nincs semmi ilyen megadva, viszont mondom. Otthoni UPC netre csatlakozva sem Ethernet-en, sem WiFi-n nem működik a Play Store, WiFi-n osztott mobilnettel viszont igen (mobiltelefon HotSpot funkció és mobilnetre WiFi-n csatlakozás). Megcsináltam a PlayStore adatok és Cache törlést is az applikáció kezelőben, de eredménytelenül. Ezért mondom, hogy minden neten fellelhető lehetőséget végigpróbáltam, de nem hozott eredményt.

Beast

Hozzászólás2016.11.24. 12:23

attilagolik írta:...Ezért mondom, hogy minden neten fellelhető lehetőséget végigpróbáltam, de nem hozott eredményt.

Csak próbaként, megpróbálnál belépni egy másik Google fiókba?

attilagolik

Hozzászólás2016.11.24. 12:30

Beast írta:
attilagolik írta:...Ezért mondom, hogy minden neten fellelhető lehetőséget végigpróbáltam, de nem hozott eredményt.

Na, ezt még nem próbáltam. Hazaértem kipróbálom. Ha úgy sem működik, akkor milyen ötleted lenne még?

Beast

Hozzászólás2016.11.24. 13:15

attilagolik írta:...Ha úgy sem működik, akkor milyen ötleted lenne még?

Valami routerbeállítás. Vagy a szolgáltatónak szólni róla. Más eszköznek nincs gondja az internettel?

attilagolik

Hozzászólás2016.11.24. 13:23

Beast írta:
attilagolik írta:...Ha úgy sem működik, akkor milyen ötleted lenne még?

Valami routerbeállítás. Vagy a szolgáltatónak szólni róla. Más eszköznek nincs gondja az internettel?

A vicc az, hogy nincs. A telefonom is Android-os és gond nélkül tudom vele kezelni a Google Account-omat és a Play Store-t is.

attilagolik

Hozzászólás2016.11.24. 18:13

attilagolik írta:
Beast írta:

Na, ezt még nem próbáltam. Hazaértem kipróbálom. Ha úgy sem működik, akkor milyen ötleted lenne még?

Nem megy, már azelőtt közli a csatlakozási hibát, hogy Google fiókot adnék meg.
Következő

Vissza: Android OS, Google Play Store