Play áruház probléma

• Szerző
  • Üzenet

eriloz

Re: Play áruház probléma

Hozzászólás2019.12.10. 23:54

Sziasztok,
Én ma kaptam készhez az új Q10 pro-t 2.1.4 verzióval és az a problémám, hogy a play áruház ikonját egyszerűen nem találom sehol... My apps-ben egyszerűen nincs benne...

Ezzel ugye az a gond, hogy a meglévő appokat nem tudom frissíteni sem újat letölteni nem tudok. Chrome, Kodi az írja, hogy van új verzió és frissítsek, de play store hiányában elég nehéz. Pl Youtube sincs rajta.

Ez így elég gáz fogyasztói élmény a kicsomagolás után.

Van erre valamilyen megoldás?

Köszi,
Zoli

Beast

Hozzászólás2019.12.11. 12:53

eriloz írta:Én ma kaptam készhez az új Q10 pro-t 2.1.4 verzióval és az a problémám, hogy a play áruház ikonját egyszerűen nem találom sehol... My apps-ben egyszerűen nincs benne...

Hát, pedig a firmware része, hacsak nem törölted le :) Sőt, a nyitóképernőn egy szép nagy csempéje van a My Apps alatt. Neked ott mi van most? De a My Apps-ban is kb. a harmadik a programok között. Illetve az Android Settings menüben a programok kezelésénél is látnod kell.
Egyébként bármikor telepíthetsz egyet, pl. INNEN.
HiMedia.hu adminisztrátor

eriloz

Hozzászólás2019.12.11. 16:24

Beast írta:Hát, pedig a firmware része, hacsak nem törölted le :) Sőt, a nyitóképernőn egy szép nagy csempéje van a My Apps alatt. Neked ott mi van most? De a My Apps-ban is kb. a harmadik a programok között. Illetve az Android Settings menüben a programok kezelésénél is látnod kell.
Egyébként bármikor telepíthetsz egyet, pl. INNEN.

Szia,

Az a baj, hogy nem is csempe kiosztásban vannak az ikonok, hanem szépen mindnek ugyanaz a mérete. A My Apps-ban is csak az előre telepített aplikációk, plusz a kétfajta settings. A programok kezelésénél sem találtam... Egyszerűen hiányzik.
Délelőtt beszéltem veletek telefonon, akkor azt mondták, hogy nincs bent a "szakértő", majd csak holnap. Utána a forgalmazóval (ITcapital) is beszéltem, ott első körbe azt javasolták, hogy rakjam újra a 2.1.4-et vagy ha ez nem működik, akkor a 2.1.0-t és utána a 2.1.4-et.
Nekem úgy tűnik, mintha gyárilag sérült lenne az FW.

Köszi,
Zoli

Beast

Hozzászólás2019.12.11. 17:37

eriloz írta:...Az a baj, hogy nem is csempe kiosztásban vannak az ikonok, hanem szépen mindnek ugyanaz a mérete...

Akkor nem egyről beszélünk, vagy valami nincs ott rendben. A HiMedia hivatalos 2.1.4 firmware-ben pont olyan a főmenü (nyitóképernyő), mint minden korábbi verziónál. Nagy KODI, kisebb Media Center ikonok, még kisebb Play Store, YouTube, stb.
Telepítsd újra a firmware-t, ha nem ezt látod, amit ITT nálunk az oldal tetején a háttérképen (vagy az oldal közepén a kezelőfelület bemutatásánál)!

eriloz

Hozzászólás2019.12.11. 19:24

Beast írta:Akkor nem egyről beszélünk, vagy valami nincs ott rendben. A HiMedia hivatalos 2.1.4 firmware-ben pont olyan a főmenü (nyitóképernyő), mint minden korábbi verziónál. Nagy KODI, kisebb Media Center ikonok, még kisebb Play Store, YouTube, stb.
Telepítsd újra a firmware-t, ha nem ezt látod, amit ITT nálunk az oldal tetején a háttérképen (vagy az oldal közepén a kezelőfelület bemutatásánál)!

Most újratelepítettem innen: https://www.mediafire.com/?p3c364my3yv7v#lo3h1wb4ofwcu.
Ezzel kapcsolatosan kicsit összekavarodtam, mert ez a hivatalos firmware topicban volt, de ott nem hivatalosként van feltöltve. Akkor ez most hivatalos vagy nem hivatalos.
Továbbá még most sem csempés a főoldal... Így nem tudom, hogy most jó FW van fen vagy nem.

eriloz

Hozzászólás2019.12.11. 20:55

Sikerült a 2. frissítéssel már azt látom amit kell és minden alkalmazás a legfrissebb. Mostantól indulhat a lejátszóval az
ismerkedés. :)

MorzsaProf

Hozzászólás2019.12.18. 15:42

Én is nemrég kaptam meg a második Q10 prot. Tényleg nincs rajta a play áruház.
Én egyből ráraktam a legújabb firmware-t . A poén csak az, hogy az új készülék firmware-e is ugyanaz verziójú. De a telepítést követően már a megszokott rend fogadott.

Beast

Hozzászólás2019.12.18. 16:16

MorzsaProf írta:ÉTényleg nincs rajta a play áruház...

Van nem hivatalos firmware is a 2.1.4-ből, de ott teljesen más a menürendszer is, mivel Android TV a felület. Ott lehet, hogy nincs benne a Play Store, mert nem valaki csinálta, és legálisan nem tehet bele.

MorzsaProf

Hozzászólás2019.12.18. 16:28

Így lehetett.
De hivatalosan vettem, a Bartimexaudio-tól. Vadiúj.
Mindegy.
Az itt található firmware megoldotta.

eriloz

Hozzászólás2019.12.19. 15:35

MorzsaProf írta:Így lehetett.
De hivatalosan vettem, a Bartimexaudio-tól. Vadiúj.
Mindegy.
Az itt található firmware megoldotta.

Én is hivatalosan vettem újonnan...
Előző

Vissza: Android OS, Google Play Store