Netflix minőség

• Szerző
  • Üzenet

lehgabi

Netflix minőség

Hozzászólás2016.07.30. 12:46

A Netflix nagyon rossz minőségben, sztem max SD-ben megy. Az előfizetésem HD. A PS4-en tökéletesen megy HD-ben. Van-e erre vmilyen megoldás, trükk?

Beast

Re: Netflix minőség

Hozzászólás2016.08.01. 11:18

lehgabi írta:...Van-e erre vmilyen megoldás, trükk?

A Netflix accountodban mi van beállítva a Playback Settings menüben?
HiMedia.hu adminisztrátor

lehgabi

Hozzászólás2016.08.01. 15:50

Beast írta:
lehgabi írta:...Van-e erre vmilyen megoldás, trükk?

A Netflix accountodban mi van beállítva a Playback Settings menüben?

Természetesen High setting, de utánanéztem, az androidot a netflix igen sok esetben csak sd-ben támogatja. Kivéve pl google nexus 7 tablet

Összességében ez a himedia egy nagy átverés. Nehézkesen kezelhető, gyakran lefagy, képminősége egy 5 éves Dune HD Tv 101-el összevetve is csapnivaló, az online tartalmak is rossz minőségben érhetők el. Aki minőségre vágyik annak nem való.

Beast

Hozzászólás2016.08.01. 17:59

lehgabi írta:Összességében ez a himedia egy nagy átverés...

Na, akkor beszéljünk erről (átverés) másik topikban, amíg utánakérdezek, hogyan lehet akár 4K-ban Netflixet nézni rajta! Sosem láttam lefagyni, de láttam természetesen programot kilépni, hiszen Androidról van szó. A nehézkes kezelés nem tudom, honnan jön (talán nem áll Neked még kézre az Android), a Dune-ödnél nagyságrendekkel gyorsabb a filmlejátszás közben is, nem beszélve a webböngészésről, kép- és zenelejátszásról. A képminősége semmihez képest sem csapnivaló (ne nekem higgyél – bár én minden jobb lejátszó mellett is teszteltem egyforma tévékkel –, hanem a nemzetközi teszteknek), kivéve, ha rosszul állítod be a TV-101-hez képest milliónyi képi opciót. Az online tartalmak elérése természetesen nem függ itt sem a hardvertől, az adott programon múlik, hogy mit ér el és milyen minőségben :) Javaslom, ha valahol hiányosságot vélsz felfedezni, írd meg a megfelelő topikban (eddig még nem tetted meg ezt), és nézzük meg, hogy valóban hiba/hiányosság, vagy Te nem ismered még eléggé a készüléket! Ha a Q5/Q10 Pro nem lenne a legerősebb asztali androidos box jelenleg, és nem lenne tökéletes médialejátszásra, akár a Sigma chipes lejátszókat is megközelítő képpel, akkor nem forgalmaznánk. Ja, és már más is rájött volna a „nagy átverésre” Rajtad kívül a világon, de nem ezt látom a tesztek és fórumok értékelése alapján. De bizonyos az is, hogy nem mindenkinek jó választás, aki médialejátszót keres, nem pedig egy annál univerzálisabb, sokoldalúbb eszközt.

Beast

Hozzászólás2016.08.01. 18:21

lehgabi írta:...utánanéztem, az androidot a netflix igen sok esetben csak sd-ben támogatja.

Ahogy mondod, kb. úgy van. Az Android OS nem rendelkezik Netflix minősítéssel jelenleg, csak az Android TV. Így csak sztereó hang és 480p felbontással hajlandó a Netflix működni rajta. Hogy ez változik-e, az gondolom a Google és a Netflix között dől majd el.

Vissza: Egyéb médialejátszó, zenelejátszó appok