DS Video, DS Photo

• Szerző
  • Üzenet

reasonv

DS Video, DS Photo

Hozzászólás2018.11.08. 11:25

Sziasztok!

Q30-as lejtászóm van, bármit amiről írok, az minden más modellt is érint. Le lehet szedni a App store-ból a DS Video és DS Photo app-okat. Szépen le is jön települ, kikerült az ikonja a MyApps olalra és lehet is velük csatlakozni a NAS-hoz. Viszont ezekkel az a baj, hogy mobil app-ok és van belőlük Android TV-hez írt, jobban kezelhető vezió is. Van erről egy cikk a zárt cikkek között, csak ott a Youtube-ról írnak.
Szóval a Youtube-os leírásnál részletezett módon az AptoideTV app-al leszedtem az asztali verziókat a fenti két DS app-hoz. A telepítés (vagyis update) sikeres volt, de mind a fő képernyőről, mind a MyApps-ból eltűnt az ikonja az app-oknak. Így gyakorlatilag csak akkor tudom őket elindítani, ha a AptoideTV-t megnyitom és ott a MyApps-nál rányomok. Azt már próbáltam, hogy leszedtem őket és csak az AptoideTV-ből tisztán telepítettem, de ilyenkor sem jelentek meg az ikonok.

Tapasztalt már valaki ilyet? Hogyan lehet a TV-s verziók ikonját megjeleníteni a főképernyőn?
Köszönöm

Beast

Re: DS Video, DS Photo

Hozzászólás2018.11.08. 11:32

reasonv írta:...Tapasztalt már valaki ilyet? Hogyan lehet a TV-s verziók ikonját megjeleníteni a főképernyőn?
Köszönöm

Mindjárt kipróbálom. De annak semmi értelme, hogy a DS video-val nézzél a NAS-ról filmeket egy Q30-cal. Az béna mobilokra való, nem gondolom, hogy működik rajta az automatikus képfrekvencia-váltás, a HDR vagy épp a 3D, illetve a HD-s hangokkal sem tudhat mit kezdeni, talán még egy DTS-sel sem. Egy Synology NAS-ról NFS-sen érdemes lejátszani!
HiMedia.hu adminisztrátor

reasonv

Hozzászólás2018.11.08. 12:38

"...De annak semmi értelme, hogy a DS video-val nézzél a NAS-ról filmeket egy Q30-cal."

Nekem nem tűnt problémásnak egyáltalán ez a módszer. Ha elindítom a filmet, akkor egy third-party lejátszó játsza le (MX player), nem a DS Video. Az 5.1-es hang simán átjön a SPDIF kimenten az erősítőmbe és a tévé is mintha írogatná ki, hogy éppen milyen felbontás és Hz-en üzemel, bár ebben nem vagyok 100% biztos. Képminőségben nem tűnt fel nekem semmilyen különbség vagy hiányosság a Media Centerhez képest. Ráadásul a DS Video is tudja ott folytatni, ahol abbahagytam a lejátszát. Szóval annyire nem rossz az, mint amilyennek tűnik elsőre.
Köszönöm, hogy kipróbálod a telepítést!

Beast

Hozzászólás2018.11.08. 14:58

reasonv írta:...Az 5.1-es hang simán átjön a SPDIF kimenten az erősítőmbe és a tévé is mintha írogatná ki, hogy éppen milyen felbontás és Hz-en üzemel...

Persze, de a HiMedia Media Center-en kívül más app nem küldi tovább a HD-s hangokat, és szerintem nem kezeli tökéletesen a képfrekvencia váltását. (Reméljük a felbontás nem változik filmenként, mert annak nem lenne értelme, és nem is lehetséges a Q30-on :) De a Media Center nem állítható be lejátszónak a DS video mögé? Mert akkor minden rendben volna bizonyosan...

Beast

Hozzászólás2018.11.08. 16:05

reasonv írta:...Nekem nem tűnt problémásnak egyáltalán ez a módszer...

Nos, ezt látom:
Azért nem jelenik meg a DS video ikonja, mert egy nagyon régi, nem Android 7-hez való verziót tettél fel szerintem. 1.1.valamati, miközben 3.4.2 a legújabb. Nem látok semmi különbséget az Aptoide-ról leszedhető és a Play Store-os verziók között. Meg is lepődtem volna, mert tudtommal a Synology nem csinál kétfélét, más meg nem tudna belenyúlni. Feltettem a Play Store-ból is a legújabb DS video-t, pont úgy működik, mint az Aptoide-ról a legújabb, semmit nem látok a kezelés terén különbséget.
A Media Center nem jelölhető ki mint lejátszó a DS video alá, a KODI igen, a Wrapper igen, de ez nem működik, hiszen ez csak a Media Center KODI alá integrálására készült.
Továbbra sem értem, mi okod van a DS video-t használni a Q30-on. Ha a jukebox lenne a válasz, akkor a KODI-ban sokkal jobb és gyorsabb a jukebox, és ott a Media Center berakható lejátszónak, így 3D és ISO fájlok is gond nélkül mennek, megfelelő képfrekvencián, HD hangokkal. Nem pedig egy HTTP stream jön a NAS-ról, ami akadozhat, kényelmetlen a feliratkezelés, stb.

reasonv

Hozzászólás2018.11.08. 16:22

Beast írta:
reasonv írta:...Nekem nem tűnt problémásnak egyáltalán ez a módszer...

Nos, ezt látom:
Azért nem jelenik meg a DS video ikonja, mert egy nagyon régi, nem Android 7-hez való verziót tettél fel szerintem. 1.1.valamati, miközben 3.4.2 a legújabb. Nem látok semmi különbséget az Aptoide-ról leszedhető és a Play Store-os verziók között. Meg is lepődtem volna, mert tudtommal a Synology nem csinál kétfélét, más meg nem tudna belenyúlni. Feltettem a Play Store-ból is a legújabb DS video-t, pont úgy működik, mint az Aptoide-ról a legújabb, semmit nem látok a kezelés terén különbséget.
A Media Center nem jelölhető ki mint lejátszó a DS video alá, a KODI igen, a Wrapper igen, de ez nem működik, hiszen ez csak a Media Center KODI alá integrálására készült.
Továbbra sem értem, mi okod van a DS video-t használni a Q30-on. Ha a jukebox lenne a válasz, akkor a KODI-ban sokkal jobb és gyorsabb a jukebox, és ott a Media Center berakható lejátszónak, így 3D és ISO fájlok is gond nélkül mennek, megfelelő képfrekvencián, HD hangokkal. Nem pedig egy HTTP stream jön a NAS-ról, ami akadozhat, kényelmetlen a feliratkezelés, stb.

Valóban a Jukebox az, ami egy pluszt ad a csupasz Media Centerhez képest.
Mivel nincs (még) 4K-s tévém, a HDR nem játszik nálam és a TrueHD-t sem kezeli az erősítőm (max DTS ES és Dolby Digital EX-et visz). A Kodi-val még nem barátkoztam meg. Jelenleg még azt sem tudom, hogy a beállítások menüből hogyan kell visszalépni, ha már benne vagyok. A távirányítónak a körkörös gombjaira nem reagál. Na meg a Kodi egy beállítás dzsungel. De majd beleásom magam, nem lesz más megoldás.

Köszönöm szépen, hogy kipróbáltad! Akkor felteszem a sima Store-ból. Elfér a lejátszón, mégha nem is használom sokat.

Vissza: Egyéb médialejátszó, zenelejátszó appok