Q10 Pro kontra 24/7 és 2,5" HDD

Vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a HiMedia termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topikba minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után.
Fórum szabályok Szabadon írható, de moderált topik, azaz csak jóváhagyás után jelenik meg a hozzászólásod. Kérjük ne írd be kétszer a kérdésedet, várd meg amíg megjelenik, több órát is igényelhet, amíg moderátorunk jóváhagyja a hozzászólás megjelenését!
  • Szerző
  • Üzenet

GeeMan

Q10 Pro kontra 24/7 és 2,5" HDD

Hozzászólás2017.04.24. 14:32

Szia(sztok),

Régóta szemezem a Q10 Pro-val, nem is találok ár/érték arányban jobb masinát a hazai piacon. Kicsit csonka az az 1 év garancia, ami a termékre vonatkozik, jelenleg ez az egyetlen dolog ami visszatart, hogy holnap bemenjek a boltba...

A kérdésekre rátérve:
- Egyik: Amire használnám az részben TV felokosítás és médialejátszás, részben folyamatos futás 24/7ben. Mivel az utóbbira vonatkozóan nem olvstam véleményt/tesztet/ajánlást, érdeklődnék, hogy mennyire bírja az eszköz az efféle használatot. Figyelembe véve a (HDD-vel együtti) melegedést, konstans hálózathasználat, stb... ?
- Másik: Van kéznél egy 2,5"-os merevlemezem, és szeretném azt használni. Milyen kiegészítőre/adapterre kellene beruháznom, hogy ez megvalósuljon (hivatalos jobban érdekel, de a nemhivatalos és támogatott is jöhet)?

Köszönöm!
Gee

Beast

Re: Q10 Pro kontra 24/7 és 2,5" HDD

Hozzászólás2017.04.24. 16:42

GeeMan írta:Régóta szemezem a Q10 Pro-val, nem is találok ár/érték arányban jobb masinát a hazai piacon. Kicsit csonka az az 1 év garancia, ami a termékre vonatkozik, jelenleg ez az egyetlen dolog ami visszatart, hogy holnap bemenjek a boltba...

Szia!
A kínai gyártó (mint a legtöbb) 1 év garanciát ad...
Nem tudom megválaszolni az első kérdést, mivel nincs infónk arról, hogy bárki napi 24 órában használná. De az aktív hátűs miatt elméletileg ez nem okozhat gondot.
HiMedia-féle 2,5"-es lemezadapter nincs a készülékhez, elméletileg bármilyen jó, amivel a 3,5"-es fiókban stabilan marad a 2,5"-es lemez (bár szerintem magától sem csúszna le a SATA-csatlakozóról, bármiféle adapter mellett, ha nem hordozzák a Q10 Pro-t.
HiMedia.hu adminisztrátor

GeeMan

Re: Q10 Pro kontra 24/7 és 2,5" HDD

Hozzászólás2017.04.24. 17:14

Beast írta:
GeeMan írta:Régóta szemezem a Q10 Pro-val, nem is találok ár/érték arányban jobb masinát a hazai piacon. Kicsit csonka az az 1 év garancia, ami a termékre vonatkozik, jelenleg ez az egyetlen dolog ami visszatart, hogy holnap bemenjek a boltba...

Szia!
A kínai gyártó (mint a legtöbb) 1 év garanciát ad...
Nem tudom megválaszolni az első kérdést, mivel nincs infónk arról, hogy bárki napi 24 órában használná. De az aktív hátűs miatt elméletileg ez nem okozhat gondot.
HiMedia-féle 2,5"-es lemezadapter nincs a készülékhez, elméletileg bármilyen jó, amivel a 3,5"-es fiókban stabilan marad a 2,5"-es lemez (bár szerintem magától sem csúszna le a SATA-csatlakozóról, bármiféle adapter mellett, ha nem hordozzák a Q10 Pro-t.

Köszönöm a gyors választ! Egy nagyon passzív hűtővel vagy ventivel és némi plusz csatlakózóval extra hűtést is tudok rá alakítani a fennmaradó helyre :)
A garancia dolgot pedig tudomásul veszem.

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni, mit vegyél!