kép

Vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a HiMedia termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topikba minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után.
Fórum szabályok Szabadon írható, de moderált topik, azaz csak jóváhagyás után jelenik meg a hozzászólásod. Kérjük ne írd be kétszer a kérdésedet, várd meg amíg megjelenik, több órát is igényelhet, amíg moderátorunk jóváhagyja a hozzászólás megjelenését!
  • Szerző
  • Üzenet

szikra

kép

Hozzászólás2017.03.18. 20:36

Sziasztok

Vásárlás elött vagyok, kérdezném tőletek milyen szemüvegben kell nézni a 3D ben lejátszott filmeket!!!

Beast

Re: kép

Hozzászólás2017.03.18. 22:00

szikra írta:...milyen szemüvegben kell nézni a 3D ben lejátszott filmeket

Hát, nem vagyok benne biztos, hogy jól értelek. Olyan szemüvegben természetesen, ami az adott 3D-s TV-hez kapható. Vagy polarizált passzív (ekkor általában jó a mozikban is használt olcsó szemüveg), vagy aktív LCD. De ugye az megvan, hogy 3D-s TV vagy projektor kell hozzá? ITT olvashatsz érthetően a 3D-s megjelenítésekről, filmformátumokról.
HiMedia.hu adminisztrátor

szikra

Hozzászólás2017.03.19. 12:45

Helló
Köszönöm hozzászólásod, most pontositanék! A himedia készülékek melyik képtechnológiát használják /aktiv, passziv, piros kék/. A további terveimben projectort szeretnék használni. Szivesen fogadnék javaslatokat. Kösz!

Beast

Hozzászólás2017.03.19. 21:08

Nincs olyan már, hogy piros-kék, spt sosem volt, amióta 3D-s képernyők léteznek... És a TV-k, projektorok használnak 3D megjelenítési módot, nem a lejátszók. A 3D-s lejátszók a szabványos Blu-ray 3D jelet küldik tovább, tehát egymás után a bal és jobb szemnek szánt fullHD képkockákat. A TV-n múlik, hogy ezt hogyan jeleníti meg 3D-ben.

szikra

Hozzászólás2017.03.20. 07:55

Helló
Tehát akkor ezek a készülékek nem rakják össze a két fél képet? És letöltött 3D-s lejátszó programmal?

Beast

Hozzászólás2017.03.20. 10:53

szikra írta:...Tehát akkor ezek a készülékek nem rakják össze a két fél képet?

Fél kép csak a side-by-side és top-bottom 3D esetén van, én eddig a normál felbontású 3D Blu-ray-ről beszéltem. Lásd pl. ITT, mi is az az SBS/TAB! Ezek felezett felbontásúak a 3D Blu-ray formátumhoz képest. Az ilyeneket bármivel lejátszhatod, mivel a lejátszó nem tudja, hogy két fél kép van egymás mellett, ezeket a 3D-s TV rakja össze. Bármelyik, ami 3D-s, az kezeli ezt.

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni, mit vegyél!