Melyik lejátszót vegyem?

Vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a HiMedia termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topikba minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után.
Fórum szabályok Szabadon írható, de moderált topik, azaz csak jóváhagyás után jelenik meg a hozzászólásod. Kérjük ne írd be kétszer a kérdésedet, várd meg amíg megjelenik, több órát is igényelhet, amíg moderátorunk jóváhagyja a hozzászólás megjelenését!
  • Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: Melyik lejátszót vegyem?

Hozzászólás2017.11.23. 16:39

sargabogar írta:...(youtube és hálozati videók miatt...m

A YouTube-hoz sosem fog kellene gigabites ethernet :) A legtöbb lakásban 100 Mbites internet sincs, mégis minden YouTube videó lejátszható.
Erősítő (házimozi-erősítő) az a termék, amely hangfalakat hajt meg. Ahogy látod, nincs hangfalkimenet egyetlen médialejátszón és számítógépen sem, így a HiMedia-kon se. Mondjuk fura is lenne az 5 vagy 12 voltos tápegységgel hangfalakat megszólaltatni, miközben egy átlagos házimozi-erősítő 5-600 wattot igényel. Aktív hangfalszetet persze használhatsz, mert abban benne az erősítő.
HiMedia.hu adminisztrátor

KorLaci

Hozzászólás2018.01.09. 20:52

Sziasztok !
Tervezem egy Q10 Pro vásárlását, de most elbizonytalanodtam.
Van egy UHD TV-m, és egy 7.1-es házimozi rendszerem. UHD filmeket nézek,de a TV belső média lejátszója elég vacak, ezért szeretnék venni egy média playert. A player hdmi kimenetét egyből a TV-be kell dugnom, mert a házimozi hdmi bemenete nem támogatja az UHD felbontást. A hangot optikán viszem át a házimoziba. Azt olvastam, hogy a Q10 pro a 7.1-es DTS HD hangot csak HDMI-n adja ki. Igaz lenne ez ? Akkor nekem ugrott a 7.1 hang, csak a sima DTS hang marad ?
Köszönöm a választ előre.
KorLaci

Beast

Hozzászólás2018.01.10. 09:52

KorLaci írta:... szeretnék venni egy média playert...

Fontos kiemelni, a Q10 Pro nem egy médialejátszó, hanem egy univerzális androidos asztali számítógép, amely egyébként – megfelelő ingyenes és/vagy fizetős szoftverekkel médialejátszónak is remekül használható, processzora kifejezetten a minőségi képfeldolgozásra lett kifejlesztve.
Nem a Q10 Pro az, amely a 7.1-es hangot csak HDMI-n adja ki, hanem a világ jelenleg létező összes készüléke. Az optika/koax hangkimenet specifikáció nem teszik lehetővé 7.1-es HD-s hangsávok továbbítását, ez csak HDMI1.3-tól, HDMI-kimeneten lehetséges fizikailag. Optikán a DVD-lemezek óta létező 16-bites, max. 5.1-es DTS és Dolby Digital továbbítható a többcsatornás formátumok közül.
Ha jól értem, nem egy valódi 7.1-es házimozi-erősítőd van, hanem valami kompakt Blu-ray lejátszó, ami erősítőt és hangfalakat is tartalmazott, és nincs rajta HDMI-bemenet. Ezen nem fog szólni semmilyen más lejátszóval sem a 7.1 vagy HD-s hangsáv. Egy házimozi-erősítőre lenne szükséged.

KorLaci

Hozzászólás2018.01.10. 10:17

Szia !
Köszi a választ.
Lehet nem fogalmaztam elég érthetően.
Házimozi erősítőm van, ( https://www.denon.hu/hu/product/homethe ... rs/avr1912 ) 7.1-es,tudja a DTS HD-t is, de hdmi-n sajna nem támogatja az UHD felbontást. Ezért kell közvetlen a TV-be dugni a hdmi-t, ezért gondoltam, hogy optikán kötném össze a Q10 prot a házimozival. De ezek szerint az nem lesz jó. Akkor mit javasolsz ? Nem szeretnék 4k-s házimozit venni e miatt.

Beast

Hozzászólás2018.01.10. 10:53

KorLaci írta:Házimozi erősítőm van....

Értem. Ebben az esetben egy HDMI-splitterre van szükséged, ami tud 4K-t, és kettéosztja a Q10 Pro kimenetét, hogy közvetlenül a TV-re is mehessen.

KorLaci

Hozzászólás2018.01.10. 18:13

Igen, csak az a kérdés, hogy az erősítő feldolgozza-e a hangot úgy is, ha neki nem megfelelő jelet kap hdmi-n.

Beast

Hozzászólás2018.01.11. 11:22

Ezt nem tudom, de léteznek olyan splitterek, amelyeken van csak HDMI Audio-kimenet, amire nem kerül rá a videójel.

KorLaci

Hozzászólás2018.01.12. 10:01

Lenne még egy kérdésem.
Nagyon sok DTS-ben kódolt 5.1-es zenét szoktam hallgatni. A zene mappában van egy akarmi.cue és egy akarmi.wav. A régi média playeremmel ha elindítottam az akarmi.cue-t, megjelenítette a CD-n lévő dalok címét, a dalok hosszát, és a lejátszásra nyomva külde a DTS-ben kódolt jelet a házimozi erősítőre, ami összerakta az 5.1-es hangot.
A Q10 Pro is tudja ezt ?
Remélem nem túl zavaros a kérdésem.
KorLaci

Beast

Hozzászólás2018.01.12. 10:18

KorLaci írta:...A Q10 Pro is tudja ezt ?

A Q10 Pro egy Android számítógép. Amelyik Androidos zenelejátszó program tudja ezt, azt futtatva a Q10 Pro-n is működnie kell. Mindjárt kipróbálom, hogy pl. a KODI tudja-e ezt!

Beast

Hozzászólás2018.01.12. 12:33

Megnéztem, a KODI csak sztereóban továbbítja az 5.1-es zenefájlok hangját. Viszont a Media Center az mindent tud, legyen .wav, .dts, .flac vagy kb. bármi az 5.1-es zenefájl formátuma, sőt 6.1-es és 5.1-es de 24-bites DTS is tovább ment optikán és HDMI-n is. A .cue listákat is kezeli.
ElőzőKövetkező

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni, mit vegyél!