Melyik lejátszót vegyem?

Vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a HiMedia termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topikba minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után.
Fórum szabályok Szabadon írható, de moderált topik, azaz csak jóváhagyás után jelenik meg a hozzászólásod. Kérjük ne írd be kétszer a kérdésedet, várd meg amíg megjelenik, több órát is igényelhet, amíg moderátorunk jóváhagyja a hozzászólás megjelenését!
  • Szerző
  • Üzenet

hobbivideós

Re: Melyik lejátszót vegyem?

Hozzászólás2019.03.08. 19:39

Köszönöm a segítséget!

Egy Sony HDR-CX115E kamerám van, full HD AVCHD (.m2ts) formátumban rögzít. Ehhez képest valóban nagy visszalépés minőségben a DVD, de még nézhető az eredmény (szerintem).

Ebben az esetben viszont megveszem a Q5 Pro-t, azzal a DVD rendben lesz ezek szerint, illetve az általad korábban írtak alapján a menüs Blu-ray-t is le tudom majd játszani (ha később be tudok ruházni egy eredeti Pinnacle Studiora, amivel meg tudom csinálni a Blu-rayt menüvel).

Köszönöm még egyszer a segítséget!

Beast

Hozzászólás2019.03.09. 10:49

hobbivideós írta:Egy Sony HDR-CX115E kamerám van, full HD AVCHD (.m2ts) formátumban rögzít. Ehhez képest valóban nagy visszalépés minőségben a DVD, de még nézhető az eredmény (szerintem)...

Az m2ts-t minden gond nélkül lejátsza minden HiMedia. Én továbbra is értetlenkedek, hogy ha FullHD-ban rögzíted a családi eseményeket, akkor miért 720x576-ban, MPEG2-be konvertálva a H.264-et nézed vissza. Az, hogy így vannak menük előtte számomra nem indok, illetve a „még elfogadható” minőséggel sem egyeznék ki, de Te tudod. Biztos vagyok benne, hogy ha lesz egy Q5 Pro-d, inkább az eredeti m2ts fájlokat nézed, mint a menüs DVD-t... Ahogy a DVD menüstruktúráját elrendezed, úgy elrendezheted a fájlokat is mappákba és almappákba, azokat szépen elnevezve.
HiMedia.hu adminisztrátor

Tomee

Hozzászólás2019.07.28. 21:42

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Szeretnék venni egy lejátszót. A mostani Venztech V10. Én egyedül csak filmekre használom,se zene se képek. A baj,hogy a legtöbb film iso ban van. Ebből nagyon sok akadozik lejátszás közben,és így élvezhetetlen. Szeretem gyüjteni a filmeket. Kodit használok,amivel a katalogizálás egyszerü,és tetszik a kezelőfelület. Szeretnék egy új lejátszót,ami filmezéshez tökéletes. Olyant szeretnék:
- amiben van legalább 3 usb csatlakozó ami birja a 4 TB-os külső merevlemezeket is. Nincs NAS,és nem is tervezem mostanában.
- Legalább 2GB RAM
- SPDIF kimenet
-Wifi-t használnék rajta.
- ne akadjanak rajta az iso kiterjesztésű filmek
- KODI lejátszás,és az ezzel való katalogizálás, mert ez nagyon megtetszett.

Remélem tudtok segíteni.
Előre is köszönöm!

Beast

Hozzászólás2019.07.29. 09:32

Tomee írta:...Remélem tudtok segíteni.

Fent a menüsorban megtalálod a három, jelenleg kapható HiMedia modell weboldalát. Azokon a specifikációk gombra kattintva minden paramétert megtudhatsz. A KODI-t össze kell kötni a saját lejátszó alkalmazással (Media Center), ha teljes körű támogatást akarsz (3D, HD hangok továbbküldése HDMI-n, stb.), mert a KODI nem támogatja a HiSilicon processzort (se) (még?). Az összes többi kitételednek is megfelel mindhárom aktuális modellünk. A Pro verziók lejátszák a Blu-ray menüket, és AC-s wifi, valamint gigabites ethernet van bennük, kb. ez felár indoka. Ha wifin nem akarsz többet, mint online (pl. YouTube) videókat lejátszani, akkor nem kell az AC-s wifi sem. Azért a NAS-on gondolkodnék a helyedben, ha már most van 3x4 TB médiatartalmad...

Tomee

Hozzászólás2019.07.29. 10:10

A Pro verziók lejátszák a Blu-ray menüket, és AC-s wifi, valamint gigabites ethernet van bennük,

Köszönöm a gyors választ. Q30 ra gondoltam. Remélem hogy a dvd iso-kat is gond nélkül lejátsza. Nem mondom hogy nem gondolkodtam el a NAS-on,csak az egy nagyobb beruházás,gondolom. Ez szép lassan gyűlt össze. A régebbi filmek iso-ban vannak,amit nem szivesen konvertálgatnék át.

Beast

Hozzászólás2019.07.29. 10:43

Tomee írta:...Remélem hogy a dvd iso-kat is gond nélkül lejátsza...

Gond nélkül játsza a 4K-s Blu-ray ISO-kat is akár a Q30 is, bár a 100 Mbites ethernet miatt létezhetnek olyan filmek (bár eddig nem jellemző), ami adatsebessége nagyobb, mint 100 Mbit (a 4K Blu-ray szabvány 128 Mbitet enged max.). DVD ISO fájloknál lehetnek olyan menük, amik nem tökéletesen működnek, ezzel 2019-ben már nem nagyon törődnek a gyártók. Átkonvertálni nem is érdemes, inkább letölteni a régebbi anyagokat legalább fullHD-ben...

devil222

Re: Üdvözlünk a HiMedia.hu fórumban!

Hozzászólás2019.10.07. 13:42

Beast írta:
mesteruram írta:Mit tehetek hogy azt is olvashassam amit a reg. kártyával rendelkezők olvashatnak csak...

Vásárolj regisztrációs kártyával rendelkező, hivatalos forrásból származó terméket, ahhoz jár ennek az oldalnak a támogatása!

Sziasztok,

Hasonlóképp jártam mint az előző hozzászólásban lévő személy.

Én is használtan vásároltam egy Himedia Q5 PRO készüléket ,viszont az előző tulaj nem kapot elvileg regisztrációs kártyát.
Így sehogysem tudom megtekinteni a zárt leírásokat ?

Üdv
Marci

Beast

Hozzászólás2019.10.07. 14:59

devil222 írta:...viszont az előző tulaj nem kapot elvileg regisztrációs kártyát...

Ha idehaza vette viszonteladóinktól, akkor kapott (volna). Küldd el nekem kérlek privát üzenetben a gyári számát a lejátszónak, megnézem, hogy tőlünk van-e!

devil222

Hozzászólás2019.10.07. 15:07

Beast írta:
devil222 írta:...viszont az előző tulaj nem kapot elvileg regisztrációs kártyát...

Ha idehaza vette viszonteladóinktól, akkor kapott (volna). Küldd el nekem kérlek privát üzenetben a gyári számát a lejátszónak, megnézem, hogy tőlünk van-e!

Nem tudok sajnos privát üzenetet küldeni ,még csak új tag vagyok ,ez miat nem enged a rendszer.
Viszont 99% hogy idehaza lett vásárolva csak a srác akitől vettem az exénél hagyott pár dolgot így valószínű ezt is .

Hogyan küldjem át így a lejátszó adatait ?

Beast

Hozzászólás2019.10.07. 15:42

devil222 írta:...Hogyan küldjem át így a lejátszó adatait ?

Küldtem én neked, arra válaszolhatsz, szerintem.
ElőzőKövetkező

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni, mit vegyél!