Q 5 Pro információk

Vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a HiMedia termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topikba minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után.
Fórum szabályok Szabadon írható, de moderált topik, azaz csak jóváhagyás után jelenik meg a hozzászólásod. Kérjük ne írd be kétszer a kérdésedet, várd meg amíg megjelenik, több órát is igényelhet, amíg moderátorunk jóváhagyja a hozzászólás megjelenését!
  • Szerző
  • Üzenet

SG69

Q 5 Pro információk

Hozzászólás2017.12.01. 23:50

Tisztelt Himedia!

Decemberre tervezek vásárolni egy média lejátszót es a Q 5 Pro lenne az egyik jelöltem de még teljesen ismeretlenek ezek a
Készülékek es ezért nem tudom melyik lenne az ideális számomra. A másik jelöltem egy popcorn hour v ten.
Van egy Panasonic tx 58ex780e 4K HDR Pro tv m es egy Denon AVR 1300x es erősítőm es ebbe a rendszerbe kene egy jó
Media lejátszó. Ami fontos nekem az h főként a Mkv es más tömörített 4 k HDR filmeket lejátszon HDR el 4k felbontásban
es hogy tudja Kódolni a dolby atmos es dts x meg true dts HD hangkodolasokat is amiket az erositom tud( a hangot milyen formátumban , jelben továbbítja az erősítőre Pcm ,dts ,dd?). Nem fogok ISO kat es bd
Lemezeket lejátszani. Lehessen majd frissíteni Új kodolasokkal h akar 1-2 év múlva Is használható legyen.
Meg érdekelne h miket érdemes tudni ezekről a készülékekröl , mire figyeljek vásárlás előtt es melyik készülék
Az ami nekem megfelelő lenne.
Előre is köszönöm a segítséget !

Üdv SG

Beast

Re: Q 5 Pro információk

Hozzászólás2017.12.03. 00:55

SG69 írta:...es hogy tudja Kódolni a dolby atmos es dts x meg true dts HD hangkodolasokat is amiket az erositom tud..

Nem, ez bizonyosan egyáltalán nem fontos, mert ezeket a hangsávokat a Denon dekódolja. Kódolni a film készítői kódolják. A lejátszónak éppen hogy érintetlenül, HDMI-n tovább kell tudnia küldeni ezeket az erősítőre. Ezt a HiMedia Media Center alkalmazással minden modellünk tudja. Egy Popcorn is, de ott nincs HDR és 60 fps sebességű 4K lejátszás sem. Mivel a HiMedia nem médialejátszókat gyárt, hanem Androidos számítógépet, így itt a tetszés szerint használható videólejátszó programon múlik, mit játszik le, és mit nem. De új kódolások alatt nem értem mit értesz. A 4K Blu-ray szabvánnyal érkezett H.265 videókodek még 4 év múlva is aktuális lesz, illetve ezt itt is - a médialejátszókjoz hasonlóan hardveresen dekódolja a készülék, azaz ha egyszer lesz mondjuk olyan, hogy H.266, az itt sem fog menni szoftverfrissítés után sem. De mindaddig, amíg a 4K Blu-ray szabványnál nincs újabb, addig sem újabb hangformátumok, sem újabb videókódolások nem fognak elterjedni. A H.264 kb. 2007-től 2015-ig volt a legutolsó szabvány, csak ezután jött a 4K-val a H.265. Szóval 8 év után kb.
Az összes Q jelzésű HiMedia ugyanolyan kép- és hangminőséget kínál, és ugyanazt játsza le. A Pro modellek Blu-ray menüt is megjelenítenek, de azt írod, Te nem fogsz ISO fájlokat lejátszani, MKV-ban meg ugye nincs menü... Így elég lehet a Q30, vagy ha nem USB-ről vagy hálózaton mndjuk NAS-ról játszanál le, hanem a készülékbe kellene HDD, akkor a Q10 Pro-t választhatod. Egyébb különbségek a termékek oldalán a Specifikációk gomb alatt egyértelműen látszanak.
HiMedia.hu adminisztrátor

SG69

Hozzászólás2017.12.04. 08:15

Köszönöm a választ! Sokat segített, a válaszod alapján akkor a q30 at fogom választani mert a tudása bőven elég nekem.

pepe

Hozzászólás2018.04.05. 10:44

Sziasztok,

A Q5 Pro lejátszót kizárólag arra szeretném használni, hogy az Android telefonon kiválasztott zenét egy erősítőn keresztül tudjam hallgatni. A HiMedia-át az RCA csatlakozón keresztül rákötöttem az erősítősre, azonban a telefonnal nem tudom, hogy miként lehet konnektálni, ebben kérem a segítségeteket, ezt sehol nem találom, sem fórumban, sem leírásban. Köszönöm!

Pepe

Beast

Hozzászólás2018.04.05. 11:08

pepe írta:A Q5 Pro lejátszót kizárólag arra szeretném használni, hogy az Android telefonon kiválasztott zenét egy erősítőn keresztül tudjam hallgatni...

Ezért pénzkidobás lenne ilyet venni, főleg hogy semmi különleges DAC nincs benne. EZ 13 900 Ft, és profi DAC-ot használ, de az iEast M20 és M30 is jobb megoldás, mint egy HiMedia (amiből ráadásul a Q30 jóval olcsóbb lenne arra, amit szeretnél.

pepe

Hozzászólás2018.04.09. 12:33

Beast írta:
pepe írta:A Q5 Pro lejátszót kizárólag arra szeretném használni, hogy az Android telefonon kiválasztott zenét egy erősítőn keresztül tudjam hallgatni...

Ezért pénzkidobás lenne ilyet venni, főleg hogy semmi különleges DAC nincs benne. EZ 13 900 Ft, és profi DAC-ot használ, de az iEast M20 és M30 is jobb megoldás, mint egy HiMedia (amiből ráadásul a Q30 jóval olcsóbb lenne arra, amit szeretnél.

Köszönöm a gyors választ! Aminek örülök is, meg nem is. Egyrészt örülök, mert végre kaptam egy egzakt választ, hiszen hetek óta keresem azt az eszközt, ami nekem megfelelő lenne az ismert célra. Ami miatt kevésbé, hogy gyakorlatilag sehol, de tényleg sehol senki nem tudott ilyet ajánlani (sem multi, sem kisebb műszaki üzlet), és bár teljesen amatőr vagyok, de rengeteg fórumot olvastam, nem találtam ilyet, és az üzletben, ahol megvettem a Q5 Pro-t, ott mondták, hogy erre való, amire szeretném.. Szóval ahhoz, hogy megtudjam, hogy nem használható az eszköz, ahhoz meg kellett vásárolnom, és be kellett regisztrálnom..

Tehát ugyanitt eladó egy 1 hetes Q5 Pro..

Beast

Hozzászólás2018.04.09. 12:53

pepe írta:...Tehát ugyanitt eladó egy 1 hetes Q5 Pro..

Akkor viszont, mint HiMedia tulajdonos, már nem a vásárlás előtt állók kérdései topikban kellett volna kérdezned, hanem bent a fórum megfelelő helyén (amelyhez hozzáférsz a regisztrációs kártyát használva a Terméktámogatás oldalon).
Egyébként több viszonteladó partnerünk forgalmazza az iEast lejátszókat is (meg még más hálózati zenelejátszót is), náluk találkozhattál volna a termékekkel. De ahogy pl. az iEast.hu oldalon is láthatos, elég sok hazai médium tesztelte/bemutatta már az elmúlt hónapokban, lehet nem jó sajtót olvastál eddig...

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni, mit vegyél!